مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت
۲۴ مرداد سال جاری برگزار می‌شود؛

یکی از ارکان مهم مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «مجمع عمومی» است که قریب به هفتصد نفر از نخبگان و شخصیت های برجسته دینی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی از ۱۳۰ کشور جهان در آن عضویت دارند که سیاست های کلی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و در واقع، نقشه راه و خط مشی آینده پیروان اهل بیت(ع) را تعیین می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی همایش امام سجاد(ع)، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سالار» رییس ستاد برگزاری ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برنامه ها و جزئیات این همایش بزرگ را اعلام کرد.

وی مجمع عمومی را از ارکان اصلی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دانست و در بیان وظایف آن، مواردی همچون «تبیین خطوط اساسی فعالیت های مجمع»، «بررسی مشکلات و چالش های فراروی پیروان اهل بیت(ع)»، بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات بالفعل و بالقوه جهان تشیع» و تعیین راهکارهای آینده مجمع» را ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه مطابق اساس نامه مجمع، هر چهار سال یک بار اجلاس مجمع عمومی برگزار می گردد گفت: در این اجلاس، اعضاء برای همبستگی در پیشبرد اهداف مقدس اسلام ناب و مقابله با تهدیدها و خطرهای دشمنان اسلام، به تبادل تجربیات با یکدیگر و مشورت می پردازند و وضعیت پیروان اهل بیت(ع) را در سه بخش «جامعه جهانی»، «جهان اسلام» و «درون جامعه پیروان اهل بیت(ع)» بررسی و برای چالش های آن چاره اندیشی می کنند.

معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلام اینکه حدود ۱۸۰۰ نخبه شیعه از ۱۳۰ کشور جهان به این اجلاس دعوت شده اند، کمیسیون های دوازده گانه این اجلاس را نیز به این ترتیب معرفی کرد: کمیسیون های منطقه ای عبارتند از «کمیسیون شرق و غرب و جنوب شرقی آسیا»، «کمیسیون آسیای میانه و قفقاز»، «کمیسیون کشورهای اروپایی»، «کمیسیون کشورهای آمریکایی»، «کمیسیون کشورهای عربی» و «کمیسیون کشورهای آفریقایی». کمیسیون های موضوعی هم عبارتند از: «کمیسیون فرهنگی، تبلیغی و حوزه های علمیه»، «کمیسیون سیاسی، حقوقی و احزاب»، «کمیسیون اقتصادی و رفاهی»، «کمیسیون زنان و خانواده»، «کمیسیون جوانان و دانشگاهیان» و «کمیسیون رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی».

لازم به ذکر است همایش بین المللی امام سجاد،‌ در تاریخ شنبه، ۲۴ مرداد سال ۱۳۹۴، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، واقع در ولنجک تهران برگزار می‌شود.

رده‌های مرتبط