مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در یادداشتی درباره ادعای عجیب حجت‌الاسلام محمود نبویان ـ عضو جبهه پایداری ـ درباره‌ی این‌که دکتر ظریف به آمریکایی‌ها تعهد داده که سردار سلیمانی را کت‌بسته تحویلشان دهد، نوشته است (بخش‌هایی از یادداشت):

 • حتماً اين كشور صاحبی دارد؛ حتما بزرگتری دارد؛ حتماً مديران و سياست‌گذارانی دارد كه نسبت به حال و آينده وضعيت اجتماعی و شرايط روانی مردم و افكار عمومی حساس و مراقبند. اين چند خط شكايت و تمنای دردمندانه را كه اصلاً سياسی نيست، كاملاً از زاويه اجتماعی و فرهنگی خطاب به آن‌ها می‌نويسم:
  تو رابه خدا، به جان هر كس می‌پرستيد و دوست داريد، فقط قدری به اعتماد عمومی و آرامش روانی مردم رحم كنيد!
  تو را به خدا مردم را اين طور در بلاتكليفی و نگرانی و سرگردانی «بين الحسنين» [اشاره به یکی دیگر از یادداشت‌های نگارنده در ایام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری] قرار ندهيد!
 • یا به فرض محال وزير اين كشور واقعاً چنين تعهد كودكانه‌ای داده؛ كه بايد بدون معطلی او را به دادگاه كشاند و به جرم خيانت امنيتی شديداً مجازات كرد! يا اين كه اين حرف يك تخيل بدبينانه و اتهام سياه است كه بايد بدون معطلی گوينده آن را به جرم اتهامی چنين خطرناك و زشت به دادگاه كشيد و مجازات كرد و از او پرسيد چگونه با لباس روحانيت و كسوت سيادت جرأت كرده‌ايد چنين اتهامی به يكی از مسؤولين كشور وارد كنيد؟
 • و شگفتا نهادهای مسؤول مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و… كه در مقابل اين وضعيت ساكت هستند! بالاخره دستگاه‌های امنيتی قدرتمند كشور كه از لباس زير شهروندان هم خبر دارند می‌توانند ته و توی اين موضوع را در بياورند و روا نيست نسبت به چنين آشفتگی و نابسامانی اين طور ساكت بنشينند!
 • بالاخره يا اين حرف درست است يا نه! تكليف را يكسره كنيد تا بفهميم در چه كشوری داريم زندگی می‌كنيم؟
منبع: خبر آنلاین

دیدگاه‌ها

 1. زهره 

  خداييش ما خيلى قهرمانيم كه با اين روحانيت وبا اين مسئولين وبا اين گروههاى افراطى وبااين اوضاع زندگى ميكنيم من اين روزها احساس اعتماد به نفس خوبى دارم چون درست است امكانات غربيها را نداريم ولى مسائلمان بقدرى پيچيده است كه فقط يك ايرانى ميتواند از پس ان بربيايد

پاسخ دهید