مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

abasiبه گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام فرهاد عباسی مدیر مرکز تخصصی علوم حدیث حوزه علمیه قم، در بازدید آیت‌ﷲ سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه از مرکز تخصصی علوم حدیث در سخنانی گفت: این مرکز تاکنون یازده دوره، سطح دو و شش دوره، سطح سه را برگزاری کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۰۰ طلبه از مرکز تخصصی علوم حدیث فارغ التحصیل شده‌اند، تصریح کرد: ۱۵۰ طلبه نیز هم اکنون در حال تحصیل در این مرکز حدیثی هستند.

مدیر مرکز تخصصی علوم حدیث با تأکید بر پژوهش‌محور بودن این مرکز، اظهار داشت: ۳۰ پژوهشگر در این مرکز حدیثی به تحقیق و پژوهش می‌پردازند.

حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به اینکه تاکنون پنج شماره از مجله حدیث حوزه، انتشار یافته است، تصریح کرد: شماره ششم این مجله نیز به زودی منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار گروه پژوهشی در موضوعات رجال و درایه، سبک زندگی، صحیفه و ادعیه و مطالعات اهل سنت تشکیل شده است، ابراز داشت: برگزاری سه نشست علمی در حوزه؛ و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در سطح حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها و سطوح مختلف مردم، از دیگر اقدامات مرکز تخصصی علوم حدیث است.

حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به راه‌اندازی سایت مرکز تخصصی علوم حدیث، ابراز داشت: بیست وبلاگ تخصصی نیز در زمینه حدیث توسط طلاب ایجاد شده است.

مدیر مرکز تخصصی علوم حدیث با تأکید بر اینکه محققان و پژوهشگران این مجموعه از سرمایه‌های حوزه به شمار می‌روند، تصریح کرد: طلاب و پژوهشگران این مرکز حدیثی در صورت حمایت مدیران حوزه، منشا خیرات و برکات بسیاری در زمینه علوم حدیث خواهند بود.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید