مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

به گزارش واحد مرکزی خبر، این اجلاسیه با حضور اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای برجسته استانهای فارس ، بوشهر و هرمزگان در شهر شیراز به مدت دو روز برگزار می شود.

اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هر دو سال یکبار در یکی از استانهای کشور برگزار می شود.

در این اجلاسیه روحانیون در کمیسون های مختلف راهکارهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزهای علمیه کشور را بررسی می کنند.

دبیر ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین در آیین افتتاحیه کمیسیون‌های اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت : بزرگان و علمای فارس همواره در حرکت‌های مختلف پیشگام بوده‌اند.

آیت‌ﷲ حسینی بوشهری افزود: با همفکری علما وضعیت فعالیت حوزه‌های علمیه را ارتقا داده مسائل و مشکلات آنان را در بخش های مختلف پیگیری میکنیم.

دبیر ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با اشاره به اینکه مصوبات کمیسیونها به شورای عالی حوزه ها کشور فرستاده می شود گفت: در این شورا و در محضر رهبر معظم انقلاب نظر فرهیختگان استانها برای ارتقا حوزه های علمیه به کار گرفته می شود.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز هم با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان مذهبی استان فارس گفت: استان فارس ۱۵۰۰ امامزاده جلیل القدر در خود جای داده و از گذشته تا کنون شهر دانشمندان و خواستگاه عالمان برجسته کشور بوده و همواره در بالاترین سطح رو حانیون خدمتگزار اسلام بوده است.

آیت‌ﷲ ایمانی با اشاره به اینکه حدود ۷ هزار طلبه برادر و خواهر در حوزه های علمیه استان در بیش از ۸۰ مدرسه در سطح مختلف مشغول به تحصیل هستند گفت: در این راستا باید توجه ویژه ای به نیازمندیها حوزه های علیمیه کشور به ویژه استانهای جنوبی انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم انقلاب نیز صبح امروز برای شرکت در این اجلاسیه وارد شیراز شد.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید