مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

به گزارش مباحثات، نشست تخصصی نقد و بررسی جریان مدعی یمانی، دیروز (۱۰ اردیبهشت ۹۴) با حضور اساتید و طلاب حوزه علمیه و جمعی از علما در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام همایون، گزارشی توصیفی از جریان موسوم به مدعیان یمانی، ارائه کرد و ویژگی‌های کلی این جریان و ادعاها و استدال‌های آن‌ها و همچنین اقدامات سیاسی و امنیتی آن‌ها را برشمرد. سپس آیت‌ﷲ نجم الدین طبسی و آیت‌ﷲ کورانی به ایراد سخن پرداختند.

جریانی که در این نشست به نقد گذاشته شد، به گفته حجت‌الاسلام همایون، فرقه نوظهوری است به رهبری شخصی به نام احمد الحسن که متولد بصره و تحصیل‌کرده رشته مهندسی عمران در دانشگاه بصره است و مدت کوتاهی نیز در حوزه علمیه نجف درس خوانده است و هم‌اینک مدعی است که همان یمانی و در عین حال، فرزند  امام زمان(عج) و وصی ایشان است و امام زمان(عج) حکومت را در پایان عمر شریفشان به این شخص واگذار خواهند کرد!

این جریان فعالیت گسترده‌ای در اینترنت دارند و از این طریق، اقدام به جذب جوانان و به‌ویژه افراد مذهبی و متدین می‌کنند و از طرف دیگر، سابقه فعالیت نظامی این جریان در عراق نشان می‌دهد که آموزش نظامی نیز دیده‌اند و به احتمال زیاد از دولت‌های وهابی و صهیونیستی تغذیه می‌شوند.

آیت‌ﷲ نجم الدین طبسی، استاد درس خارج حوزه علمیه قم، یکی از سخنرانان این نشست بود. وی در ابتدای سخن خود گفت: بر كسى پوشيده نيست که یمنى‌ها به اهل بيت (علیهم السلام) تعلق خاطر دارند. این قوم، از همان ابتدا با سخنرانى اميرالمومنين (علیه السلام) اسلام آوردند و از آن پس نیز به ائمه اطهار تعلق خاطر داشته‌اند. این مسئله در مساجد آن‌ها نیز مشهود است. وهابيت پنجاه سال در یمن فعاليت كرد و در دانشگاه‌ها و مدارس و مساجد یمن تلاش کرد که آن‌ها را تغییر دهد، ولى در همين مدت جنگ معلوم شد كه إن اوهن البيوت لبيت العنكبوت!

آیت‌ﷲ طبسی در ادامه گفت: ولی با این وجود، این سؤال باقی است که آیا یمانی مثبت است يا منفى. آيا ما وظيفه‌اى در برابر او داريم؟ آيا روايتى در باب لزوم تبعيت از او داريم؟ آيا وقتى آمد، ديگر نبايد از مرجعيت تبعيت كنيم؟

وی افزود: يمانى كاركرد علاميت دارد، ولى علامت بودن، رابطه‌اى با تقدس ندارد. علاميت براى يک شىء مقدس، يك امر است و مقدس بودن خود علامت، امرى ديگر. سوال اين است كه آيا در روايات ما درباره قداست يمانى هم چيزى آمده است؟

استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم سپس با بیان اینکه تنها دو روايت برای اثبات تقدس یمانی، مورد استناد قرار می‌گیرد، گفت: روايت اول می‌فرماید: «خروج الثلاثة: السفياني والخراساني واليمانيّ في سنة واحدة في شهر واحد في يوم واحد وليس فيها من راية اهدى من راية اليماني، لأنّه يدعو إلى الحقّ. فإذا خرج اليماني حرم بيع السلاح على الناس و كل مسلم و إذا خرج اليماني فانهض إليه فإن رأيته راية هدى و لا يحل لمسلم أن يلتوي عليه فمن فعل ذلك فهو من أهل النار لأنه يدعو إلى الحق و إلى طريق مستقيم».

آیت‌ﷲ طبسی با اشاره به اینکه عمده روايت مورد استفاده برای اثبات تقدس یمانی، همين روايت است، گفت: این روایت در کتاب غيبت نعمانى آمده است. روايتی مفصل است و حدس ما اين است كه يك روايت نيست، بلكه چند روايت با هم ادغام شده‌اند و معلوم نيست كه سند ابتداى روايت، سند كل روايت باشد و ممكن است قسمت‌های بعدی روایت، از نظر سندی مرسله محسوب شود.  چند حكم فقهى و یک امر اعتقادى بر این روایت، بار می‌شود. بنابراین، چنين روایتی باید از نظر سندی، به دقت بررسی شود.

استاد درس خارج مهدویت، در بررسی سند این روایت گفت: نعمانى این روایت را از ابن عقده و او از احمد بن يوسف نقل كرده است. هيچ اسمى از او در كتب رجالى نيست. بنابراین، این روایت مجهول است. بگذريم كه مشهور رجالیون، ابن حمزه را نیز رد مى‌كنند، چون واقفی است. البته نظر من درباره ابن حمزه متفاوت است چون بيش از پانصد حديث در كتب اربعه دارد. ولی به هر حال، بحث ما در اينجا متمرکز بر احمد بن يوسف است.

وی افزود: اشكال ديگر اين است كه اين روايت، معرض عنه است. فقاى ما احكام مرتبط با غيبت را در كتبشان بحث كرده‌اند. مثلا درباره قيام بالسبف يا نماز جمعه در زمان غیبت سخن گفته‌اند. ولی كدام يک از فقها اين سه مسئله مطرح‌شده در این روایت را در كتبشان مطرح كرده‌اند؟ هيچ يك از فقها از ابتدا تا كنون به اين مسئله اشاره نكرده‌اند که فروش سلاح پس از ظهور یمانی حرام است. وجوب تبعيت از او را نيز هيچ كس متعرض نشده است. حتى خود حر عاملى كه اخبارى است و اين روايت را نقل كرده است، به اين احكام اشاره نكرده است. اگر اين روايت، معمول‌به بود، حداقل يكى دو نفر بايد به آن عمل مى‌كردند.

اشکالی دیگری که توسط آیت‌ﷲ نجم الدین طبسی به این روایت وارد شد این بود که در این روایت آمده است: در ميان اين سه پرچم، پرچمی «اهدى من راية اليمانى» وجود ندارد. أهدی، أفعل تفضيل است. پس بايد دو پرچم ديگر هم هدايت باشند، در حالى كه نمى توانیم بپذيريم كه پرچم سفيانى هم پرچم هدايت باشد.

آخرین اشکالی که آیت‌ﷲ طبسی درباره این روایت مطرح کرد، این بود که حتی فرض بر اينکه روايت درست باشد و يمانى، مثبت و مقبول باشد، تطبیق این روایت بر احمد الحسن، محل اشکالی است؛ زیرا طبق این روایت، یمانی و خراسانی و سفیانی در یک روز ظهور می‌کنند. در حالی که هنوز خبرى از آن دو نيست.

محقق مهدویت، درباره روايت دوم نیز که  مرحوم كلينى در ارشاد نقل كرده‌اند، گفت: در این روایت هم گفته شده که يمانى حق است. اگر اين روايت را بپذیریم، فقط اثبات‌کننده حق بودن يمانى است، ولى بيش از اين را اثبات نمى‌كند.

احمد بن الحسن مدعى است كه فرزند امام زمان است. در زمان غيبت، امور مسلمين در اختيار فقهاست، در دوران ظهور، دست خود امام زمان است. پس ما منتظر پسر امام زمان نيستسم. اگر هم قرار است كه بعد از امام زمان امور مسلمين در اختيار پسرامام زمان باشد، خب هنوز كه امام زمان نيامده است!

پس از نقد و بررسی دو روایت اصلی مورد استناد، آیت‌ﷲ طبسی گفت: احمد الحسن هم ادعاى يمانى دارد، هم ادعاى سفارت و هم ادعای فرزندى امام زمان(عج). ولی ما روايتى نداريم درباره اینكه شخصى مجمع العناوين در آخر الزمان ظهور مى‌كند. حتى به عکس، روايتى داريم كه امام زمان تنها امامى‌اند كه رحلت مى‌كنند؛ در حالى كه لا عقيب له. درثانى، ده‌ها روايت داريم كه حكومت امام زمان تا چهل روز پيش از قيامت ادامه مى‌يابد.

آیت‌ﷲ طبسی در پایان سخنان خود با ابراز تأسف از اینکه حوزه‌های علمیه آن طور که باید به پژوهش در زمینه مهدویت اهمیت نمی‌دهند گفت: من گله‌اى از عزيزان دارم. اين مسائل در خلأ علمى شكل مى‌گيرد. ما چند هزار روايت مهدوى داريم و بيش ا ز ۴۰۰ آيه قرأن در این باره نازل شده است. ولى همه اينها را رها كرده‌ايم و تتبع و تحقيق و بررسى نكرده‌ايم. سال پنجم است كه من درس خارج مهدويت مى‌گويم و هنوز نتوانستم ۲۰ بحث را كامل كنم. اينها مباحثى است كه از طريق اينترنت و ماهواره در میان مردم مطرح می‌شود. نگذاريد هر كسی از راه مى‌رسد از اين خلأ استفاده كند. مسئوليت ما در اين باره سنگين است.

آیت‌ﷲ کورانی

در ادامه این نشست تخصصی، آیت‌ﷲ کورانی به ایراد سخن پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود، گفت: چندی پیش شنيدم كه آقاى نجم الدین طبسى، در شبكه ولايت، روايت يمانى را تضعيف كرده است. من تعجب كردم و بر اساس همين، يک كتاب نوشتم با عنوان اليمانيون قادمون.

وی افزود: ده دوازده حديث درباره یمانی داریم که بعضى از آنها صحيح السند است. يمانى چند ماه قبل از ظهور مى‌آيد و حكومت وهابيون را ساقط مى‌كند. اينها هنوز شروع نكرده‌اند. ان شاء ﷲ به زودى تا قبل از ماه رمضان خواهيد ديد كه به طور زمينى حمله خواهند كرد.

این عالم لبنانی، در ادامه با بیان اینکه ارتباط وثیقی میان وهابیون و موساد وجود دارد گفت: ظاهرا احمد الحسن جلساتى در دبى با موساد داشته‌ است و قرار شده کهبگويد من وصى، فرزند و سفير امام زمانم. اين ادعاهای احمد الحسن منجر به اختلاف با حيدر المشتت شد؛ كسى كه ميزبان احمد الحسن در نجف بود و باعث به وجود آمدن او شده بود. حيدر المشتت پس از اينكه كتابی در مخالفت با احمد الحسن نوشت، كشته شد.

محقق و مؤلف عرصه مهدویت در ادامه گفت:‌ سپس حركت او گسترش يافت و در آن زمان به طلاب هزار دلار مى‌داد و به غير طلبه‌ها پانصد دلار. در سال ۲۰۰۸ ميلادى در روز عاشورا گروه مسلح او که نزديك به سيصد نفر بودند، شروع به شعار دادن کردند و پليس عراق با آنها درگير شد. ولی بعدها بيشترشان آزاد شدند، مگر اينكه كسى را كشته بودند.

آیت‌ﷲ کورانی با گله‌ از مسئولان عراق به خاطر پیگیری نکردن این مشکل گفت: پيش آقاى سيستانى رفتيم و به ایشان گفتیم که آقا اينها تروريست‌اند. به نوری المالكى هم گفتم كه اينها از وهابیت پول می‌گیرند و تروريست‌اند. مالكى گفت اينها زير نظرند ولى در حال حاضر اولويت‌هاى ديگر داريم. متأسفانه دولت مالكى به آنها راه داد، تا جایی که حتی در عراق، مجوز روزنامه و مؤسسه و مدرسه گرفته‌اند.

مولف کتب مهدویت، در ادامه گفت: انحرافات فكرى معمولا از فرانسه وارد می‌شود. تحريف‌هاى فرهنگی به عهده فرانسه است.  و هر جا انحرافى فكرى براى تحريف اسلام از راه عقايد ديديد، بدانید که از فرانسه آمده است. در مقابل هر جا فرقه جديد ديديد، مثل بهائيت و بابيت و… بدانید که كار انگليس است. پشت سر احمد الحسن، به احتمال قوى انگليس است و احتمالا دليل اينكه مالكى با او برخورد نمى‌كند اين است كه مى‌بيند انگليس از او حمايت مى‌كند و احتمالا برايشان هزينه ايجاد مى‌شود.

آیت‌ﷲ کورانی افزود: اينها ديده‌اند كه قدرت شيعه در امام حسين و مرجعيت و امام مهدى است. لذا هر كسى بخواهد كار انحرافى كتد در اين سه سطح، كمكش مى‌كنند. احمد الحسن حتی بلد نيست قرآن بخواند. در يک ويدئوى بيست‌دقيقه‌اى که قرآن می‌خواند، چند غلط دارد.

استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: خرج اينها در هر ماه نزديک به دو ميليون دلار است. دفاترشان در كشورهاى مختلف، روزنامه و مدرسه‌شان در نجف هر کدام هزینه دارند. به طلبه‌های عراقی شهریه سنگین می‌دهند که تأييدشان كنند. حتی مدتی در همین قم دفتر داشتند و روشن است كه اين، يك پروژه امنيتى اطلاعاتى از طرف صهيونيست‌ها، انگليس‌ها و وهابیت است.

نشست تخصصی نقد و بررسی جریان مدعی یمانی، با پرسش و پاسخ‌های نهایی پایان یافت و مقرر شد که در آینده نزدیک، دوره تخصصی آموزشی درباره این موضوع برگزار شود و به طور مفصل‌تری به طلاب حوزه علمیه، در این باره آموزش داده شود.

توجه: عکس‌ها تزیینی است

رده‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

 1. امید 

  با سلام ممنون از مطالب ارزنده وخوب شما لطفا بفرمائیید این نشست در چه تاریخیانجام شده است . اگه فیلمی از این برنامه در اختیار دارید بارگذاری شود, حتما برای مطالب خود تاریخ ذکر کنید .

  1. دبیر تحریریه 

   با سلام و تشکر از بذل عنایت شما. اصلاح شد.

 2. مصطفی حسامی 

  سلام علیکم

  ضمن تشکر از زحمات سایت وزین مباحثات، عارضم که چرا اخبار سایت شما تاریخ ندارد؟

  1. دبیر تحریریه 

   سلام علیکم و رحمة الله
   مشکل فنی است که ان شاء الله به زودی برطرف می‌شود.

 3. سعید 

  سلام برای بحث پیرامون دعوت یمانی آل محمد سید احمدالحسن ع دلائلی از ثقلین دارید بسم الله با حدس و گمان نمیشود در مورد دعوتی که پشتوانه روایی و قرانی و انجیل و تورات دارد و دلائلی محکم از کتب ذکر شده دارد بحث کرد پیامبر گرامی ص فرمودند دو چیز در بین شما میگذارم که اگر به ان تمسک کنید تا قیامت گمراه نخواهید شد قرآن و عترت یا همان ثقلین. نه حدس گمان شخصی بعضی از افراد که مصداق قبول کردن بعضی و تکذیب کردن بعضی که در سوره بقره ذکر شده!هرچیزی که با هوای نفس مطابقت دارد میپذیرند و باقی را رد میکنند! با نظرات شخصی و حدس گمان بحث معنا ندارد همه چیز با سند و مدرک مورد قبوله!چند لینک تقدیم میکنم امیدوارم منصفانه و از ثقلین تحقیق کنید
  فایل دلایل دعوت سید احمد الحسن برای تمام ادیان الهی http://ir.almahdyeen.org/adeleh.zip
  کتاب های سید احمد الحسن http://ir.almahdyeen.org/Kotob_Emam.zip
  قسمت هایی از کتاب وهم الحاد از سید احمد الحسن به فارسی – لینک غیر رسمی https://www.facebook.com/pages/Tavahomelhad/170027183195886
  سایت انصار امام مهدی ع www.almahdyeen.org
  روم انصار امام مهدی علیه السلام در مسنجر پالتاک قسمت فارسی از ساعت ۱۲ تا ۱۷بعد ظهر و از ساعت ۲۰:۳۰ تا ساعت ۲ بامداد به وقت ایران در خدمت همه طالبان حق باز خواهد شد لطفا تشریف بیاورید Asia and Pacific> Iran > IiI Ansar Imam Mahdi IiI
  مناظره بین انصار امام مهدی ع (مکن) و روم ندای شیعه و حوزه علمیه قم آقای نصرت الله آیتی —— پیروزی مطلق با ۷ آیه و ۴۰ حدیث در برابر هـیـچ آیه یا حدیث http://10313.org/showthread.php?t=12240
  خطبه های صوتی با صدای سید احمد الحسن http://almahdyoon.org/imam/esdarat/khetabat-sayed
  ترجمه ی خطبه های صوتی سید احمد الحسن http://ir.almahdyeen.org/Khotbeha.zip
  و علاوه بر دلائل روایی دلائل غیبی و ملکوتی دعوت سید احمدالحسن رو تایید میکنند
  منتظر پاسختون هستم
  یاعلی

 4. سعید 

  از خدا بخواهید حق رو نشونتون بده

 5. سعید 

  سلام بحق سید احمدالحسن ع وصی و فرستاده امام زمان ع هستند و خودشون رو همانند حجتهای پیشین اثبات میکنند و راه شناخت مشخصه امام باقر (ع) فرمود : هر چیزی برای شما ایجاد اشکال یا شبهه کند ، وصیت و پرچم و سلاح پیامبر خدا (ص) ، جای هیچ گونه شبهه و اشکال برایتان باقی نمی‌ گذارد … بر حذر باشید از کسانی که خود را به دروغ به آل محمد (ع) نسبت می‌ دهند . زیرا که برای آل محمد و علی (ع) یک پرچم ، و برای دیگران پرچم ها است . پس در جای خودت ثابت باش و از هیچ‌ کس ابداً تبعیت نکن ، تا مردی را از فرزندان حسین (ع) ببینی ، که با او وصیت رسول خدا (ص) و پرچم او و سلاح او باشد . تفسیر العیاشی ج ۱ ص ۶۴ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۲۲۲ . إلزام الناصب ج ۲ ص ۹۶
  امام صادق (ع) فرمود : صاحب این امر با سه خصوصیت شناخته می‌ شود که در هیچ‌ کس جز او نیست . او نزدیک ترینِ مردم به کسی که قبل از او است می‌ باشد و او وصیش است . با او سلاح رسول الله (ص) است . با او وصیت رسول الله (ص) می‌ باشد . الكافي ج ۱ ص ۳۷۹ . بصائر الدرجات ص ۲۰۲
  عبد الاعلی گوید : به امام صادق (ع) گفتم : چه حجتی (دلیلی) بر مدعی صاحب این امر است ؟ فرمود : از حلال و حرام سوال شود . سپس به سوی من آمد و فرمود : سه حجت (نشانه) است که هرگز در غیر از صاحب این امر جمع نخواهد شد . او نزدیک ترينِ مردم به کسی که قبل از او است می باشد . و سلاح نزد او می باشد . و صاحب وصیت آشکار باشد . الكافي ج ۱ ص ۲۸۴ . الخصال ص ۱۱۷ . بحار الانوار ج ۲۵ ص ۱۳۸
  مفضل بن عمر گوید : شنیدم امام صادق (ع) می‌ فرمود : همانا برای صاحب این امر دو غیبت است . در یکی از آنها به اهلش باز می‌ گردد . و در دیگری گفته شود : هلاک شده است . در کدام وادی سلوک می‌ کند . گفتم : در آن زمان چکار کنیم . امام صادق (ع) فرمود : اگر کسی ادعایی کرد ، از او از مسائلی سوال کنید که کسی که همانند او است بتواند به آن جواب دهد . الكافي ج ۱ ص ۳۴۰ . إثبات الهداة ج ۳ ص ۴۴۵
  رسول الله (ص) فرمود : هر كس مرا در خواب ببیند بدرستی که مرا دیده است ، چرا كه شیطان نمی‌ تواند بصورت من و هیچ كدام از جانشینانم در آید … و بدرستی که رویای صادقه جزئی از هفتاد جزء نبوت یا وحی است . من لا یحضره الفقیه ج۲ ص۵۸۵ . الامالی الصدوق ص۱۲۱ . وسائل الشیعة ج۱۰ ص۴۳۶ . بحار الانوار ج۴۹ ص۲۸۳
  در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) بعد از آن که فضل بن الحارث ایشان را در خواب دیده بود و امام مسائلی را به او فرموده بود ، امام حسن عسکری (ع) فرمود : به درستی که کلام ما در خواب مثل کلام ما در بیداری است . اختيار معرفة الرجال الطوسي ج۲ ص۸۴۳ . مستدرك سفينة البحار ج۹ ص۱۷۵
  از امتهای پیشین در بگیرید و منصفانه رفتار کنید و حق رو از باطل با توسل به ثقلین تشخیص دهید در ادامه مختصری از دعوت یمانی آل محمد سید احمدالحسن ع مطلب گذاشته خواهد شد و لینکهایی که تقدیم شد مطالعه شود لطفا منتظر پاسخ شما هستم
  یاعلی

 6. سعید 

  سید احمدالحسن ع از مراجع دعوت به مناظره کردند اما آنها پاسخی ندادند
  مناظره بین انصار امام مهدی (مکن) و روم ندای شیعه و حوزه علمیه قم آقای نصرت الله آیتی —— پیروزی مطلق با ۷ آیه و ۴۰ حدیث در برابر هـیـچ آیه یا حدیث http://10313.org/showthread.php?t=12240
  امام احمد الحسن (ع) وصی و رسول امام مهدی (ع) ، بعد از آن که مراجع ، در دفعه ی گذشته به دعوت ایشان برای مناظره ی کلامی ، پاسخی ندادند ، بار دیگر مراجع نجف را دعوت می کنند که با کمک مراجع قم ، با ایشان مناظره ای کتابی یا نوشتاری داشته باشند و به کتاب ایشان با نام : الوصية المقدسة الكتاب العاصم من الضلال ، جوابی علمی و قابل ارزش (یعنی از کتاب خدا و کلام محمد و آل محمد علیهم السلام) بدهند http://almahdyoon.org/arabic/documents/books-saed/wasiya.pdf
  خواهش میکنم لینک مناظره رو بعد از بررسی در نظرات قرار بدید تا مردم قضاوت کنند و در آخر کلامی از یمانی ال محمد ع
  خواسته ی من همان خواست خداوند سبحان و متعال و مشیت و اراده ی او است . یعنی این که اهل زمین نخواهند ، مگر آنچه که خداوند سبحان ومتعال می خواهد . و این که زمین پر از عدل و داد شود ، همانگونه که پر از ظلم و ستم شده است . و این که گرسنگان سیر شوند و هیچ فقیری بی خانمان نماند . و این که یتیمان ، پس از غم و اندوه طولانی ، دوباره شاد و خوشحال شوند . و این که زنان بیوه ، نیازهای مادی خود را با عزت و کرامت دریافت کنند . و این که ….. و این که …. و این که ….. و این که مهمترین مسائل در دین و شریعت ، یعنی عدل و رحمت و مهربانی و صداقت ، منتشر و استوار گردد .
  توحید در تمام نقاط زمین منتشر شود . هدف من همان هدف انبیاء و اوصیاء است . تا تورات و انجیل و قران ، و آنچه را که در آن اختلاف دارید را روشن سازم . و این که انحراف علمای یهود و مسیحی و مسلمان ، و خروج آنها از دین و شریعت خداوند ، و مخالفت های آنها با وصایای انبیاء علیه السلام را روشن کنم
  یاعلی

 7. سعید 

  سلام دلائلی جز حرفای بی پایه و اساس و حدس گمان ندیدم در سایت وقتی کسی از ثقلین بحث میکند منطقی هست که از ثقلین پاسخ داده بشه نه با نظر شخصی و حدس گمان! یاعلی

 8. مخالف دروغ گویان بعثی 

  مرد ناحسابی
  غیر یک سری حدیث پشت سر هم آوردن دیگر دلایلت چیه که نشون بدی حرفت درسته
  یک آدم بی سواد بعثی صهیونی وهابی اومده ادعا کرده من یمانی هستم
  خخخخخخخخ
  شتر در خواب بیند پنبه دانه
  گهی لف لف خورد گه دانه دانه
  سعید خان برو توبه کن تو این ماه شعبان دست بردار از این مردک دروغ گو اگرچه خوب شاید هنوز دلارها می اید و مزه می دهد
  والعاقبة للمتقین

  1. سعید 

   سلام دلیلی بر رد دعوت یمانی دارید بفرمایید وگرنه با خخخخخ نمیشود بحث کرد احادیثی که زده شد که شما انها را احادیث پشت سرهم هم میخوانید چند حدیث در مورد راه شناخت صاحب حق است و برید لینک مناظره رو گوش کنید و قضاوت کنید و دست از تهمت بردارید که خدا شاهد و ناظر بر اعمال بندگان است !آقای خخخخخ یک سوال دارم ازتون میشود راه شناخت یمانی رو بفرمایید ؟
   یاعلی

   1. جعفر 

    اولین دلیل رد اینه که یمانی واقعی که میاد قبلش یاران یمانی اماده هستن . یمانی که بیاد بعد دنبال یار بگرده حتی یک روز هم نمیتونه در مقابل سفیانی مقاومت کنه. فکر میکنی چرا امام زمان هنوز ظهور نکرده . چون هنوز یارانش اماده نیستن. و اما دلایل دیگر…………….

   2. گمنام 

    آقا سعید سلام.بنده پیگیر مباحثی که طرح کردید بودم و خوشحالم که همه ما به دنبال حقیقت هستیم، اما بعضی وقتها به واسطه نداشتن تقوا قدرت تشخیص در ما ضعیف می شود و حقیقت بر ما مشتبه می گردد . ما به وجود فردی به نام سید یمانی و روایات مطرح شده از معصومین ع در خصوص وی ایمان داریم که یکی از زمینه سازان ظهور می باشد اما با احادیث مطرح شده هیچ استنباطی از اینکه شاخص های مطرح شده بر فرد مدعی منطبق باشد قابل درک نیست . لطف فرموده به صورت مصداقی یکی از احادیث که بر فرد مدعی منطبق باشد بفرمایید تا ما نیز بهره مند شویم . از روایات کلی نمی شود استنباط جزء کرد آن هم بدون هیچ دلیل و استدلالی.. انشاالله ما هم مانند قوم بنی اسرائیل که با سامری منحرف شدند گمراه نشویم و در ضلالت آشکار قرار نگیریم .

   3. احمد احمد 

    احسنت داداش.. ابن آقای خخخ فقط مونده گلو صاف کنه

 9. سعید 

  سلام دلیل فقط از ثقلین ولاغیر

 10. shahin irani 

  خروج الثلاثه: السفیانی و الخراسانی و الیمانی فی سنه واحده فی شهر واحد، فی یوم
  واحد. ولیس فیها من رایه اهدی من رایه الیمانی، لانه یدعو الی الحق
  سه پرچم در یک سال، یک ماه و یک روز خروج می کند:
  ۱- سفیانی
  ۲- خراسانی
  ۳- یمانی
  که در میان آنها خالصتر از پرچم یمانی نیست، که او برای حق فرا می خواند
  یمانی از منطقه ی یمن حرکتی در جهت حق دارد و خراسانی از منطقه ی خراسان
  و هردو نزدیک به هم در یک ماه قیام در جهت حق دارند ؛ او به حق دعوت میکند به
  این دلیل خالص است که حرکت و تحرکش در جهت حق است اینجا حدیث
  تمام میشود دیگر مانند غیبت نعمانی نمیگوید که اگر با یمانی بجنگید اهل جهنمید
  یا نمیگوید که یمانی شما را به صاحبتان دعوت میکند یا نمیگوید یمانی را دیدی به
  او ملحق شو ؛فقط میگوید یمانی پرچمش خالص تر و هدایت گر تر است به این
  دلیل که به حق دعوت میکند ؛اینجا حدیث تمام میشود .

  1. سعید 

   سلام آقای شاهین لطفا برای حرفاتون حدیث لطف کنید بدون حدیث و مرجع حدیث حرفتون سندیت نداره حرفی دارید از ثقلین (قرآن و عترت)
   ۱.دلیل بیارید که یمانی از یمن قیام میکند . ۲.راه شناخت یمانی رو بفرمایید . ۳. نام یمانی رو بفرمایید. ۴.محل خروج یمانی رو هم بفرمایید .
   و سوالی دیگر حقانیت پرچم خراسانی رو اثبات کنید! جواب از ثقلین و نه نظر شخصی و قول عالم پاسخ بدید تا بنده هم پاسخم رو عرض کنم
   ممنون یاعلی

   1. یاسر 

    سلام
    در حدیث شریف «خروج الثلاثه: السفیانی و الخراسانی و الیمانی فی سنه واحده فی شهر واحد، فی یوم واحد. …»، اشاره شده است که سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و یک ماه و یک روز خروج می کنند؛ حالا که سفیانی و خراسانی ظهور نکرده اند، با تکیه به این حدیث شریف در می یابیم که یمانی هم خروج نکرده است. و مدعی دروغگویی بیش نیست، چرا که ادعایش با این حدیث شریف تعارض دارد.
    و السلام علی من اتبع الهدی

   2. جعفر 

    دلیل اینه که گفته میشه سید یمانی. عزیزم چون از یمن خروج میکنه میگن یمانی . مثل سید خراسانی که از سمت خراسان خروج میکنه. این عزیزان اسمشون چیز دیگه ای هست

  2. الداعی الی الله 

   اگر یمانی از یمن و خراسانی از خراسان . پس سفیانی از کجا خروج میکند ؟ حتما طبق مقوله بی دلیل خودتان از سفیان .

   1. منتظر المهدی 

    عقل رو که بوسیدید گذاشتید کنار! لا اقل به روایاتش نگاه کنید که تمام صفات سفیانی و محل خروجش و … بیان شده. اندکی تأمل!

 11. سعید 

  سلام آقای مخالف خخخخخ نمیخواید پاسخ بدید؟

 12. سعید 

  سلام آقای شاهین یک سوال یادم رفت و اثبات کنید یمانی از یمن است

 13. سعید 

  حدیثی که آقای شاهین به این حدیث توجه کنید لطفا
  عن أبي جعفر محمد بن علي عليهما السلام أنه قال: … خروج السفياني واليماني والخراساني في سنة واحدة، في شهر واحد، في يوم واحد … وليس في الرايات راية أهدى من راية اليماني، هي راية هدى، لأنه يدعو إلى صاحبكم، فإذا خرج اليماني حرم بيع السلاح على الناس وكل مسلم، وإذا خرج اليماني فانهض إليه فإن رايته راية هدى، ولا يحل لمسلم أن يلتوي عليه، فمن فعل ذلك فهو من أهل النار، لأنه يدعو إلى الحق وإلى طريق مستقيم
  الغيبة النعماني ص۲۶۴ . بحار الانوار ج۵۲ ص۲۳۲
  امام باقر (ع) فرمود : خروج خراسانی و سفیانی و یمانی در یک سال ، در یک ماه و در یک روز واحد است . و در پرچمها پرچمى هدايتگرتر از پرچم يمانى نيست و آن پرچم هدايت است . چون كه به صاحبتان دعوت می کند . سپس زمانی که يمانى خروج کرد فروختن اسلحه حرام مى شود . و اگر يمانى خروج کرد ، بپا خيز بسوی او . زيرا که پرچمش ، پرچم هدايت است . و جايز نيست هیچ مسلمانی از او رویگردان شود (به او پشت کند) ، و اگر كسى اين كار را انجام دهد ، از اهل جهنم مى باشد ، زيرا که او دعوت به حق و راه راست مى كند
  الغيبة النعماني ص۲۶۴ . بحار الانوار ج۵۲ ص۲۳۲

  1. یاسر 

   سعید جان سلام
   در حدیث شریف «خروج الثلاثه: السفیانی و الخراسانی و الیمانی فی سنه واحده فی شهر واحد، فی یوم واحد. …»، اشاره شده است که سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و یک ماه و یک روز خروج می کنند؛ حالا که سفیانی و خراسانی ظهور نکرده اند، با تکیه به این حدیث شریف در می یابیم که یمانی هم خروج نکرده است. و مدعی دروغگویی بیش نیست، چرا که ادعایش با این حدیث شریف تعارض دارد.
   و السلام علی من اتبع الهدی

 14. سعید 

  سلام پاسخ نمیدید؟ چرا بحث رو نصفه رها میکنید؟

 15. سعید 

  سلام مطلب میگذارند و بدون پاسخ رها میکنند!

 16. سعید 

  سلام آقای شاهین و آقای مخالف پاسخ نمیدید؟

 17. مخالف دروغ گویان بعثی 

  جوابت رو نمی دهم چون عددی نیستی تو و ارباب صهیونی آمرکایی ات برای مناظره
  که علمای شیعه بخواهند جواب شما ها رو بدهند
  واقعا فکر می کنید کی هستین؟
  ساعتی چند میگیری خذعبلات را این ور و آن ور بنویسی؟
  بر فرض که احادیثی درباره سید یمانی باشه کی گفته سید یمانی اون مردک بعثی فراری هست؟
  از کجای احادیث درمیاد این انطباق؟
  میگم دکان ادعا که بازه چرا اربابت نیومد ادعا کنه خود امام زمانه؟
  هان
  بخاطر همینه که جواب امثال تو همینه : خخخخخخخخخخ

  1. سعید 

   سلام جوابی ندارید که بدید؟ اینها جز تهمت چیزی نبود! بنده حقیرترین بنده گان خدا هستم ! سبحان الله احادیث ائمه اطهار ع شد خذعبلات؟!!!!!ا!چند سوال مطرح شد که از ثقلین پاسخ بدید!اگر جوابی ندارید صراحتا بفرمایید !!!!! خیلی راحت تهمت میزنید!

  2. محسن حسنی نسب 

   آخرین توقیع شریف امام زمان(عج) خطاب به آخرین نایب خاص خود، یعنى على بن محمد سمرى است.
   هنگامى که زمان رحلت ابوالحسن سمرى فرا رسید و مرگ وى نزدیک گردید، به وى گفتند: چه کسى را جانشین خودتان قرار می‌دهید؟ او در جواب، توقیعى درآورد و به مردم نشان داد، که متن آن بدین گونه است:
   بسم الله الرحمن الرحیم
   « یا على بن محمد السمرى اعظم الله اجرا خوانک فیک، فانک میت ما بینک و بین ستة ایام، فاجمع امرک و لاتوص الى احد فیقوم مقامک بعد وفاتک، فقد وقعت الغیبة التامة. فلا ظهور الا بعد اذن الله تعالى ذکره، و ذلک بعد طول الامد و قسوة القلوب و امتلاء الارض جوراً. و سیأتى الى شیعتى من یدعى المشاهدة، الا فمن ادعى المشاهده قبل خروج السفیانى و الصیحة فهو کذاب مفتر، ولاحول و لاقول الا بالله العلى العلى العظیم. فنسخوا هذا التوقیع و خرجوا، فلما کان الیوم السادس عادوا الیه و هو یجود بنفسه فقال له بعض الناس: من وصیک من بعدک؟ فقال: لله امر هو بالعه، و قضى فهذا آخر کلام سمع منه (ره). »
   اى علىّ بن محمّد سمرىّ! خداوند اجر برادرانت را در عزاى تو عظیم گرداند که تو ظرف شش روز آینده خواهى مرد، پس خود را براى مرگ مهیّا کن و به احدى وصیّت مکن که پس از وفات تو قائم مقام تو شود که غیبت تامّه واقع شده و ظهورى نیست مگر پس از اذن خداى تعالى و آن پس از مدّتى طولانى و قساوت دل‌ها و پر شدن زمین از ستم واقع خواهد شد.
   و به زودى کسانى نزد شیعیان من آیند و ادّعاى مشاهده کنند، بدانید هر که پیش از خروج سفیانى و صیحه آسمانى ادّعاى رؤیت و مشاهده کند دروغگوى مفترى است، و لا حول و لا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ العلیّ العظیم.
   پس؛ از آن توقیع استنساخ کردند و از نزد او خارج شدند، و چون روز ششم فرا رسید نزد او بازگشته و او را در حال احتضار بود، یکى از مردمان پرسید: وصىّ تو پس از شما کیست؟
   گفت: خداوند را امرى است که خود او رساننده آن است، و فوت کرد. و این آخرین کلامى بود که از او شنیده شد. (۱)
   پانوشت:
   ۱. این روایت را می توانید در کتب ذیل ببینید: الاحتجاج، ج ۲، ص .۴۷۸ کمال الدین، ح ۲، ص ۵۱۶، حدیث .۴۴ الغیبة، ص ۳۹۵، حدیث .۳۶۵ بحارالانوار، ج ۵۱، ص ۳۶۰، حدیث ۷ و ج ۲، ص ۱۵۱، حدیث ۱، و ج ۵۳، ص .۳۱۸ اعلام الورى، ص .۴۱۷ الخرایج، ص .۱۱۲۹ عقیدة الشیعه، ص .۴۸ و…
   خدا همه مارابه راه راست هدایت کند و هرکسی که مدعی ارتباط یارویت امام زمان رادارد ذلیل کند که البته خدااگر بخواهد ماراهدایت میکند.
   دوستان مراقب شیطان باشیم و هرکسی که چنین ادعاهایی دارد را لعنت کند والعاقبت للمتقین
   پس سراغ احمدالبصری و بهاییت و… نریم که ریشه انها درانگلیس خبیث است احتمالا
   فقط من مشتاق دیدار ایت الله کورانی هستم کسی میدونه راهنمایی کنه
   ۰۹۱۲۴۰۱۴۹۷۰
   یاعلی

 18. حسین 

  باسلام یمانی دارای یاء نسبت است یعنی منسوب به یمن لست نظیرخراسانی که منسوب به خراسان است پس یمانی ازیمن قیام خواهدنمودچنانکه خراسانی ازخراسان

  1. سعید 

   سلام گرامی برای این سخنانتان از ثقلین دلیل بیاورید مثلا شما طبق کدام روایت اثبات میکنید که یمانی از یمن است ؟اینها که فرمودید بی سند و دلیل بود حرف بی سند و دلیل قابل قبول نیست!نام یمانی و راه شناخت یمانی و محل خروجش رو با احادیث اثبات کنید نه نظر شخصی و نه قول عالم فقط حدیث! منتظر پاسختونم
   یاعلی

   1. منتظر المهدی 

    ظاهرش اینه برادر! شما که ادعای مخالف دارید باید دلیل بیاورید!

 19. سعید 

  منتظر پاسخ هستم

 20. سید مجتبی عصیری 

  سلام
  ۱. اين به اصطلاح سید (که امیدوارم سیادتش مثل سیادت استادش احمدالبصری که از طایفه همبوش که بخشی از طایفه بوسویلم از قبیله صیامر از منطقه هویر در حوالی زبیر بصره است که هیچ کس در این طایفه سید نمی‌باشد جز این آقای احمد که تلاش کرده با شجره‌نامه قلابی و گذاردن عمامه سیاه خود را سید جا بزند) که خیلی ادعاش می‌شه و درخواست دلیل می‌کند همون اشکال سندی که در متن خبر از طرف حضرت آیت الله طبسی مطرح شده را جواب بدهد کافیست.
  ۲.اگر عرضه‌ی پاسخ دادن به اشکال سندی که در متن خبر آمده را نداری و اگر واقعا دستت از دلیل پر هست و چیزی در چنته داری لطف کن اون همه ردیاتی که بر علیه جریان یمانی نوشته شده را بیار همین‌جا یا در یک سایت و وبلاگ طرح کن و پاسخ بده
  به عنوان نمونه اشکالاتی که در لینک زیر آمده را پاسخ بده:
  http://almahdyen.blogsky.com/1393/09/21/post-22/
  3.کتاب‌های فراوانی در رد جریان یمانی نوشته شده که یک کتاب به زبان عربی و یک کتاب به زبان فارسی به شما معرفی می‌کنم:
  کتاب عربی:
  دعوة احمد الحسن بین الحق والباطل که می‌توان در لینک زیر مطالعه کرد:
  http://mahdi-lib.com/sites/default/files/%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%A9%20%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%20%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%B3%D9%86.pdf
  این کتاب بسیار علمی و مستند و همراه با مدارک متقن همراه با تصویر کتاب‌ها و متن‌هایی که دروغگو بودن احمدالبصری وهوادارانش را و نیز وابسته بودن این جریان به دست‌های پلید را ثابت می‌کند نوشته شده است.
  ۴.کتاب دیگری از سوی آیت الله کورانی که برخی از بیانات وی در متن خبر آمده نوشته شده به نام «دجال البصره» که اخیرا به فارسی نیز ترجمه شده است
  ۵. به زودی و به خواست خداوند اینجانب نیز بخشی از چند جلد کتاب خود را به نام «شبهات مهدویت» که جلد یازدهم از سلسله مباحث حقیر در رد وهابیت است و به ردّ جریان احمدالبصری نوشته شده را به چاپ خواهم رساند.
  ۶.همچنین دوستان می‌توانند در لینک زیر مجموعه‌ای از پاسخ‌ها در رسوا سازی جریان احمدالبصری را در لینک زیر بخوانند و اگر این آقای به اصطلاح سید حرفی برای گفتن دارد دلایل مطرح شده در آدرس‌هایی که بنده دادم را در همین‌جا طرح و پاسخ دهد، گرچه یقین دارم حتی همین یک اشکال حضرت آیت الله طبسی را که در متن خبر آمده است را نخواهد توانست پاسخ دهد:
  http://almahdyen.blogsky.com/1393/09/21/post-22/
  این بیت شعر هم تقدیم به احمدالبصری و هوادارانش:
  جواهر فروشان به كنجي خموش چه گرم است بازار شلغم فروش!
  اللهم عجل لولیک الفرج

  1. سید مجتبی عصیری 

   با سلام مجدد!
   در صورت نیاز به تهیه‌ی کتاب‌هایی که در رد وهابیت خصوصا جریان احمد البصری نوشته شده و یا لزوم پاسخ‌گویی شفاهی در باره این جریان می‌توانید به شماره بنده تماس حاصل فرمایید تا خود شخصا پاسخگو باشم:
   ۰۹۳۹۵۹۵۶۴۶۴
   ۱. شاخ شیطان (شناخت وهابیت)
   ۲. آداب مناظره با وهابیت
   ۳. خدای وهابیت(فتاوای اهانت آمیز مفتیان وهابی به خداوند سبحان)
   ۴. پیامبر وهابیت(فتاوای اهانت آمیز مفتیان وهابی به پیامبر اکرم)
   ۵. شبهات غدیر در سه جلد (پاسخ به بیش از ۳۳ شبهه اساسی وهابیت در موضوع غدیر)
   ۶. شبهات عزاداری در دو جلد (پاسخ بیش از ۲۴ شبهه اساسی وهابیت در موضوع عزاداری)
   ۷. شبهات مهدویت در سه جلد(پاسخ به شبهات وهابیت و جریان احمد البصری)شعر دیگری تقدیم به احمدالبصری و دست‌های پشت پرده او:
   ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
   موفق باشید
   یا علی ع حیدر مدد!

   اللهم عجل لولیک الفرج

 21. سعید 

  سلام جناب سید مجتبی عصیری بنده حقیر ابتدا سوال کردم بهتر است پاسخی دارید به سوال های بنده بدهید سوالهای بنده مشخصه و سوال رو با سوال جواب نمیدن و برای این کتب که معرفی شده برای رد دعوت یمانی آل محمد ع ردیه نوشته شده و چیزی جز دلائل پوچ و بی ارزش در این کتب نیست

  1. ناشناس 

   سلام
   میشه اسم کتاب هایی رو که پاسخ به این کتاب ها هستند ذکر کنید؟! بعضی از اینهارا مطالعه کردم، میخوام جوابای شمارم مطالعه کنم
   لطفا نام کتاب ذکر کنید

 22. سعید 

  سلام کسی ادعایی نکرده فقط چندتا سوال پرسیده شده که امید است پاسخ بدید! وصیت تواتر معنوی دارد و قراینی وجود دارد که وصیت مقدس شب وفات رسول الله ص رو تایید میکنند
  امام صادق (ع) از پدرش امام باقر (ع) از پدرش امام زين العابدين (ع) از پدرش امام حسین (ع) از پدرش امير المومنين (ع) که فرمود : رسول خدا (ص) در شبى كه وفاتش در آن واقع شد ، به على (ع) فرمود : اى ابا الحسن ، كاغذ و دواتى بياور و رسول الله (ص) وصيت خود را املاء فرمود تا این که بدين جا رسيد كه فرمود : يا على ! بعد از من دوازده امام مى باشند و بعد از آنها دوازده مهدى هستند . پس تو يا على اوّلين دوازده امام مى باشى . … . و تو پس از من خليفه و جانشين من بر امتم هستى ، هر گاه وفاتت رسيد ، خلافت را به پسرم حسن واگذار كن ، … ، و چون وفات او ( امام حسن عسکری (ع) ) برسد ، آن را به پسرش محمد كه مستحفظ از آل محمد (ص) است ، تسليم كند ، و آنها دوازده امام هستند . سپس بعد از او دوازده مهدى مى باشند . پس وقتى كه زمان وفاتش فرا رسید ، خلافت را به پسرش كه اولينِ مهديین است مى سپارد ، براى او سه اسم است . يك اسمش مانند اسم من ، و اسم ديگرش اسم پدر من است ، و آنها عبد الله و احمد هستند ، و نام سوّم مهدى است و او اوّلين مؤمنان است
  الغیبة الطوسی ص۱۵۰ ح۱۱۱ . بحار الأنوار ج۳۶ ص۲۶۰ ح۸۱ . بحار الأنوار ج۵۳ ص۱۴۷ ح۶ – مختصر . غاية المرام ج۲ ص۲۴۱ . مختصر بصائر الدرجات ص۳۹ . إثبات الهداة ج۱ ص۵۴۹ ح۳۷۶ . الايقاظ من الهجعة ص۳۹۳ . العوالم عبد الله البحراني ج۳ ص۲۳۶ ح۲۲۷ . نوادر الاخبار الفیض الکاشاني ص۲۹۴ . مكاتيب الرسول الشيخ الميانجي ج۲ ص۹۶ . تاريخ ما بعد الظهور ص۶۴۱
  میرزا یا محدث نوری ، بعد از ذکر قسمتی از این وصیت ، سند این حدیث را در النجم الثاقب ج۲ ص۷۱ معتبر دانسته است
  و اما احادیثی که متن وصیت و مهدیین دوازده گانه رو تایید میکنند
  امام صادق (ع) فرمود : همانا از ما بعد از قائم (ع) دوازده مهدى از فرزندان حسین (ع) می باشند . منتخب الانوار المضیئة ص ۳۵۳ . مختصر بصائر الدرجات ص ۴۹ . بحار الأنوار ج ۵۳ ص ۱۴۸
  امام علی (ع) فرمود : در حیره مسجدی بنا خواهد شد که پانصد در خواهد داشت در آن خلیفه و جانشین قائم عجل الله تعالی فرجه نماز خواهد خواند . زیرا مسجد کوفه برای آنان کوچک و تنگ است . در آن دوازده امام عدل نماز خواهند خواند . تهذیب الاحکام ج ۳ ص ۲۵۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۳۷۴
  امام باقر (ع) فرمود : کوفه پاکـ و طاهر است … در آن مسجد سهیل است که خداوند پیامبری را مبعوث نکرد مگر اینکه در آن مسجد نماز خواند , و از آنجا عدل خدا پدیدار می شود ، و در آن است قائمش و قوام ( قائم های ) بعد از او . کامل الزیارات ص ۷۶ . وسائل الشیعة ج ۳ ص ۵۲۴
  امام رضا (ع) فرمود : برای صاحب الامر اینگونه دعا کنید : … خداوندا بر والیان عهد او ( یعنی امام مهدی (ع) ) و امامان بعد از او درود فرست و آرزوهایشان را بر آور و بر عمرهایشان بیافزای … که آنها معادن کلماتت و خزانه داران علمت و ارکان توحیدت و ستون‌ های دینت و والیان امر تو هستند … . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص ۳۰۷ . مصباح المتهجد الطوسی ص ۴۰۹ . المصباح الکفعمی ص ۵۴۸ . مفاتیح الجنان دعا برای امام زمان (ع) دعای بعد از دعای عهد
  امام مهدی (ع) فرمود : … خداوندا بر ولیت ( یعنی امام مهدی (ع) ) و والیان عهد او و امامان از فرزندان او درود فرست و عمرشان را زیاد کن و زندگیشان را طولانی گردان … . الغیبة الطوسی ص ۲۷۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۱۷ . دلائل الامامة ص ۳۰۰ . مستدرک الوسائل ج ۱۶ ص ۸۹ . إثبات الهداة ج ۳ ص ۶۸۵ . بحار الأنوار ج ۹۴ ص ۷۸ . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص ۴۹۴ . المصباح الکفعمی ص۵۴۶ . مفاتیح الجنان اعمال روز جمعه در صلوات ضراب اصفهانی
  امام حسن عسکری (ع) فرمود : در روز سوم شعبان تولد امام حسین (ع) است . پس این دعا را بخوانید : خدایا از تو می‌خواهم به حق کسی که در این روز به دنیا آمده ….. همانا که امامان از نسل او هستند ….. و اوصیاء بعد از قائم و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند ….. . مختصر بصائر الدرجات ص ۳۴ . اقبال الاعمال ج ۳ ص ۳۰۳ . المصباح الکفعمی ص۵۴۳ . مصباح المتهجد الطوسی ص۸۲۶ . بحار الانوار ج ۵۳ ص ۹۴ . مفاتیح الجنان اعمال روز سوم شعبان
  چند حدیث از احادیث فراوان تایید مهدیین ع
  و یک حدیث قابل توجه برای وصی امام زمان ع که نامشون در وصیت ذکر شده اند
  حذیفة بن الیمان گوید : شنيدم که رسول الله (ص) درباره مهدی فرمود : همانا با او بين رکن و مقام بيعت می کنند و اسمش احمد و عبد الله و مهدی است . اين سه اسم نامهای او می باشند . الغيبة الطوسي ص ۴۵۴ . الغيبة الطوسي ص ۴۷۰ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۲۹۱
  آیا این احمد و عبدالله مهدی همان وصی امام زمان ع در وصیت نیست؟ حدیث دادید نه نفر از فرزندان حسین ع اگر دقت کنید گفته از فرزندان حسین یعنی باید از فرزند فرزند اما حسین ع شمرد که باز به وصی سیزدهم اشاره داره به این حدیث دقت کنید
  زراره گوید : از امام باقر (ع) شنیدم که می فرمود : دوازده امام از آل محمد (ص) همگی محدث بوده و از فرزندان رسول خدا (ص) و فرزندان علی بن ابی طالب (ع) هستند . پس رسول خدا (ص) و علی (ع) پدران آنها هستند . الکافي ج ۱ ص ۵۳۳ . الغیبة الطوسي ص ۱۵۱ . إعلام الورى ج ۲ ص ۱۷۱ . إثبات الهداة ج ۱ ص ۴۵۸ . بحار الانوار ج ۳۶ ص ۳۹۳
  گفته دوازده امام از فرزندان امام علی ع و رسول الله ص که با امام علی ع میشود سیزده تا!
  حدیث شما
  روایت معاذ بن کثیر می گوید که من از امام صادق علیه السلام شنیدم که وصیت نبی اکرم در کتابی مختوم از آسمان نازل شد و در آن تک تک اسامی ائمه دوازده گانه موجود بود.
  حتى عدد علی اثنا عشر اسما ، ثم سکت ، فقلت : ثم من ؟فقال : حسبک.تا اینکه دوازده اسم را نام برده سپس ساکت شد پس گفتم بعد از این دوازده نفر چه کسی امام است؟
  پس فرمود:همین تو را کفایت می کند
  کجای این حدیث گفته دوازده بیشتر نیست!؟گفته تورا کفایت میکند این یعنی بیشتر نیست؟گرامی اتفاقا این حدیث تایید مهدیین ع هست! ممنون یاعلی

  1. ناشناس 

   روایت اول که چیزی را ثابت نکرد و به رجعت برمی گردد بقیش هم چیزی برای احمد شما ثابت نمی کند

 23. سعید 

  سلام ببشخید گرامی دلائل دعوت یمانی آل محمد ع رو مطالعه کردید؟ لینکش در سایت موجوده!
  http://almahdyoon.co/ir
  مختصری از ادله شیعیان http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12617
  تاریخچه ای از دعوت http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12551
  چند حدیث در مورد برخورد با احادیث اهل بیت ع
  احادیث را تکذیب نکنید حتی اگر مرجعی یا قدری یا حروری آن را به ما نسبت دهد . زیرا شما نمی دانید ، شاید که در آن چیزی از حق باشد و شما با این کارتان خداوند را بر فوق عرشش تکذیب می کنید
  المحاسن لأحمد بن محمد بن خالد البرقى ج ۱ ص ۲۳۰ . علل الشرائع ج ۲ ص ۳۹۵
  بخدا سوگند كه محبوبترين یارانم نزد من باورع ترین آنها و فقيه ترین آنها و حديث را نهان دارترین آنها است . و بدترين و مبغوض ترين اصحابم نزد من ، كسى است كه هرگاه حديثى را شنود كه بما نسبت دهند و از ما روايت كنند، آنرا نپذيرد و بدش آيد و انكار ورزد و هر كه را به آن معتقد باشد تكفير كند . در صورتيكه او نميداند، شايد آن حديث از ما صادر شده و بما منسوب باشد، و او بخاطر انكارش از ولايت ما خارج می شود
  الكافي ج ۲ ص ۲۲۳ . مختصر بصائر الدرجات ص۹۸ . وسائل الشيعة (آل البيت) ج۲۷ ص ۸۷ . مستدرك الوسائل ج۱ ص۸۰
  به امام صادق (ع) گفتم : فدایتان شوم ، شخصی از نزد شما می آید که به کذب و دروغ گویی معروف است و از شما حدیث روایت می کند و ما نسبت به او اکراه داریم . پس امام صادق (ع) فرمود : آیا می گوید که من گفته ام شب روز است و یا روز شب است ؟ گفتم : خیر . فرمود : حتی اگر گفت که من آن را گفته ام ، آن را تکذیب نکن که اگر تکذیب کنی بدرستی که مرا تکذیب کرده ای
  مختصر بصائر الدرجات للحسن بن سليمان الحلي ص ۷۶ وفي طبعة أخرى ص ۲۳۴
  کاملا روشن و واضح است که علمای رجال معصوم نیستند . پس کلام آنها در مورد یک شخص حجت نیست علمای رجال که معروف ترین آنها نجاشی و طوسی هستند در باره بعضی اشخاص با یکدیگر اختلاف نظر دارند . مثلا یک شخص را شیخ طوسی ثقه می شمارد در حالی که نجاشی او را ضعیف می داند و برعکس . بلکه حتی می بینیم که عالمی در اقوال خودش نسبت به یک شخص نظر متناقض دارد . مثلا شیخ طوسی شخصی را در رجالش ثقه می داند اما او را در کتاب فهرست ضعیف می شمرد
  و ایه قران درباب بررسی اخبار
  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ . اى مؤمنان اگر فرد فاسقى خبرى برايتان آورد، آن را بررسى كنيد مبادا نادانسته به قومى زيان رسانيد، آنگاه به خاطر كارى كه كرده ايد پشيمان شويد . الحجرات:۶
  علم رجال درمورد بررسی گوینده خبر است نه خود خبر که این امر متناقض با ایه قران و احادیث اهل بیت هست
  امام صادق (ع) فرمود : آنچه بر تو از روایات می آید ، چه از طرف نیکوکار و چه فاجر ، موافق قرآن بود آن را بگیر . و آنچه بر تو از روایات می آید ، چه از نیکوکار و چه فاجر ، مخالف قرآن بود آن را نگیر . تفسیر العیاشي ج۱ ص۸
  در این حدیث و ایه قران مشخص هست حال شخص اورنده خبر و میگه فاسق هم خبری اورد بررسی کنید میگوید خبر را بررسی کنید نه آورنده خبر را! بر فرض شخصی فاسق یک هفه قبل از مرگش توبه کرده باشد و سه روز قبل از مرگش حدیث صحیحی بیاورد شما اگه تابع بررسی شخص اورنده باشید که حدیث را صد در صد رد میکنید و طبق حدیث از ولایت خارج میشید!!! ممنون یاعلی

 24. سعید 

  سلام اقای سید مجتبی عصیری سوالاتم رو دوباره مطرح میکنم گرامی ما طالب حق هستیم قصد جدل نداریم و درفضای دوستانه و ارام میخوایم در مورد شناخت صاحب حق صحبت بشه و در بحث برای آشکار شدن حق تلاش میشه در باب همین موضوع چند سوال مطرح شد در باب یمانی یک راه شناخت یمانی چیست؟ نام یمانی چیست؟محل قیامش کجاست؟ و یک سوال در باب ترتیب ائمه ع و راه شناخت ائمه ع
  ممنون یاعلی

 25. سعید 

  سلام جدای از دلائل محکم روایی علمی و راه شناخت ایشون طبق حجتهای پیشین دلائل غیبی و ملکوتی بسیاری یمانی آل محمد ع رو تایید میکند روایاهای صادقه بسیاری از تمام نقط جهان دیده شده
  وَإِذْ أَوْحَيْتُ إِلَى الْحَوَارِيِّينَ أَنْ آمِنُواْ بِي وَبِرَسُولِي قَالُوَاْ آمَنَّا وَاشْهَدْ بِأَنَّنَا مُسْلِمُونَ
  و هنگامی که به حواریون وحی کردم که به من و رسول من ایمان آورید گفتند ایمان آوردیم شاهد باش که ما تسلیم امر تو هستیم
  المائدة:۱۱۱
  لَّكِنِ اللّهُ يَشْهَدُ بِمَا أَنزَلَ إِلَيْكَ أَنزَلَهُ بِعِلْمِهِ وَالْمَلآئِكَةُ يَشْهَدُونَ وَكَفَى بِاللّهِ شَهِيدًا
  لیکن خدا به آنچه برای تو فرستاد شهادت می دهد که آن را از علم خود فرستاده است و فرشتگان نیز شهادت می دهند و شهادت الله کافی است
  النساء:۱۶۶
  پیامبر خدا (ص) فرمود : اگر آن زمان نزدیک شود رویای مومن را نمی توان تکذیب کرد . و صادق ترین آنها در رویا ، راستگو ترین آنها در گفتار است . الامالي الطوسي ص۳۸۶ . بحار الانوار ج۵۸ ص۱۷۲
  رسول الله (ص) فرمود : اگر آن زمان نزدیک شود رویای مسلمان را نمی توان تکذیب کرد . و صادق ترین آنها در رویا ، راستگو ترین آنها در گفتار است . و رویای مومن جزئی از چهل و پنج جزء نبوت یا وحی است . شرح اصول کافی ج۱۱ ص۴۷۶
  امام صادق (ع) فرمود : رویای مومن در آخر الزمان جزئی از هفتاد جرء نبوت یا وحی است . الکافي ج۸ ص۹۰ . بحار الانوار ج۵۸ ص۱۷۷
  ابی بکر حضرمی گوید : من و ابان محضر امام صادق (ع) رسیدیم ، و آن در زمانی بود که پرچم های سیاه در خراسان ظاهر شده بودند . پس به ایشان گفتیم : نظر شما در این مورد چیست ؟ امام صادق (ع) فرمود : در خانه هایتان بنشینید ، پس هر وقت دیدید كه ما بر مردی جمع شدیم (گرد آمدیم) با اسلحه به یاریش بشتابید . ‏الغیبة النعمانی ص۱۹۷ . بحار الانوار ج۵۲ ص۱۳۹ . مستدرك الوسائل ج۱۱ ص۳۶
  چطور اهل بیت ع بر سر فردی جمع می شوند جر رویای صادقه؟
  عبد الله بن عجلان گوید : نزد امام صادق (ع) ذکر خروج قائم (ع) می‌ کردیم . پس به ایشان گفتم : چگونه او را بشناسیم ؟ امام صادق (ع) فرمود : برخی از شما شب را به صبح می‌ رساند و زیر سرش در صحیفه ای نوشته شده : اطاعتش خیر و نیکو است . كمال الدین ج۲ ص۶۵۴
  ایا این صحیفه رویای صادقه نیست؟
  پیامبر خدا (ص) درباره ی کلام خداوند عزوجل : (لَهُمُ الْبُشْرَى فِي الْحَياةِ الدُّنْيَا)(برای آنها بشارتی در زندگانی دنیا است)(يونس:۶۴) ، فرمود : آن ، رویای صالحه (صادقه) است که بوسیله ی آن ، به مومن بشارت داده می شود . و جزئی از چهل و شش جزء نبوت یا وحی است . بحار الانوار ج۵۸ ص۱۹۱
  امام علی (ع) فرمود : رویای مومن مانند کلامی است که پروردگار از نزد خویش بوسیله ی آن سخن می گوید . كنز الفوائد ص۲۱۱ . بحار الانوار ج۵۸ ص۲۱۰
  امام رضا (ع) از پدرانش (ع) از رسول الله (ص) فرمود : هر كس مرا در خواب ببیند بدرستی که خودم را دیده است ، چرا كه شیطان نمی‌ تواند بصورت من و هیچ كدام از جانشینانم در آید … و بدرستی که رویای صادقه جزئی از هفتاد جزء نبوت یا وحی است . من لا یحضره الفقیه ج۲ ص۵۸۵ . الامالی الصدوق ص۱۲۱ . وسائل الشیعة ج۱۰ ص۴۳۶ . بحار الانوار ج۴۹ ص۲۸۳
  رسول الله (ص) فرمود : هر کس مرا در خواب ببیند ، گویا خودم را در بیداری دیده است . و شیطان شبیه و مثل من نمی شود . بحار الانوار ج۵۸ ص۲۳۵
  رسول الله (ص) فرمود : هر کس مرا در خواب ببیند ، بدرستی که خودم را دیده است . زیرا که من با هر صورتی دیده می شوم . بحار الانوار ج۵۸ ص۲۳۵
  بعضی ها میگویند مگه اهل بیت ع را دیده اید که در رویا تشخیص دهید؟شیطان و اجنه نمیتوانند خود را به جای اهل بیت ع و انبیاء جا بزنند پیغمبر ص میفرمایند من به هر صورتی دیده میشوم هر کسی حس کند طرف مقابلش پیغمبر ص است به درستی پیغمبر ص را دیده است
  در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) بعد از آن که فضل بن الحارث ایشان را در خواب دیده بود و امام مسائلی را به او فرموده بود ، امام حسن عسکری (ع) فرمود : به درستی که کلام ما در خواب مثل کلام ما در بیداری است . اختيار معرفة الرجال الطوسي ج۲ ص۸۴۳ . مستدرك سفينة البحار ج۹ ص۱۷۵
  در حدیثی از بشیر که امام صادق (ع) در خواب به ایشان امری فرموده بودند و از چگونگی آن سوال کرد ، امام صادق (ع) فرمود : همانطور است (که در خواب گفتم) . الكافي ج۵ ص۲۳ . بحار الانوار ج۵۸ ص۲۳۹
  از خدا طلب کنید حق را نشانتان بدهد
  ممنون یاعلی
  کمی منصف باشید و از خدا طلب نشان دادن حق کنید سید احمدالحسن همچون حجتهای پیشین احتجاج میکنند و نام ایشون در وصیت مقدس مبارک شب وفات رسول الله ص امده است

 26. احمد 

  احسن به آقا سعید حقانیت این دعوت اظهر من الشمس است البته برای اهلش . مخالفان این دعوت سه دسته اند: دسته اول کسانی اند که تنها راه حفظ موجودیت خود را در تکفیر و تهمت به این دعوت مقدس می بینند با آنکه با رفتارشان در مسیر دشمنان اسلام قدم بر می دارند امّا سعی می کنند خود را مدافع دین معرفی کنند و چه خسارت ها دین از این دسته در طول تاریخ متحمل شده است. این دسته معمولا رهبران فکری گروه هایی هستند که مقلدانه و کورکورانه از آن ها فرمان بری می کنند.
  دسته دوم مقلدان بی چون و چرای دسته اول اند که آنچه را اربابان شان می گویند را تکرار می کنند. دسته سوم عدّه ای بی اطلاع هستند که بر اساس فضای مسمومی که دسته اول به وجود آوردند نا آگاهانه در ورطه مخالفت با حق قرار گرفته اند که قطعا هدف شما هم رساندن حق به این دسته است، وگرنه یقین بدان دو دسته نخست به دنبال شنیدن سخن حق نیستند آن ها یاد گرفتند آنچه را خود می فهمند حق بدانند نه آنچه خدا یا پیامبر و امامان صلوات الله علیهم فرموده اند و تو می دانی رفتار، کردار و گفتار کدامیک به ابلیس و شیاطین انس و سرکرده های کفر نزدیک است و کدام یک به پیامبر و اهل بیت طاهرش سلام الله علیهم. من و پناه بر خدا از منیت در سفری که به عراق داشتم از نزدیک با انصار سیّد احمد الحسن و مکتب نجف دیدار کردم. حوزه های علمیه قم ومشهد هم درس خوانده ام امروز نیز رفتار دفاتر و نزدیکان بیوت و شیوه زندگی این آقایان به گونه ای است که هر مسلمان منصفی به خود اجازه نمی دهد شیوه زندگی این آقایان را به شیوه زندگی پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام گره بزند یا نزدیک به روش زندگی آن بزرگواران ببیند، در حالی که انصار سید احمد الحسن به گونه ای تربیت شده اند که رویارویی با آنها انسان را به یاد اصحاب خاص اهل بیت علیهم السلام می اندازد. سخن در این باره بسیار است برادر عزیز این قوم گوش شنوا ندارند که اگر داشتند درصدد مقابله غیر علمی با این دعوت حقه بر نمی آمدند و نفوذ اطلاعاتی و زندانی کردن پیروان این دعوت و اتهام های ناروا را با بی تقوایی تمام در برخورد با آن در پیش نمی گرفتند. لکن خدا پشتیبان محکمی برای این دعوت حق است، هرچند بیشتر مردم ناخوشایندشان باشد. تاریخ نشان داده و نصّ شریف بیان کرده پیروان حقیقی حق همیشه اندک اند و اکثریت مردم همیشه بر اساس هوای نفس خود رفتار می کنند و در این حالت فرقی میان باسوادان و بی سوادان نیست. پس خوشا به حال آن گروه اندک (قلیل من عبادی الشکور) که مورد تجلیل خدای سبحان قرار گرفته اند و بدا به حال دیگران که سرنوشت ناخوشایندی را برای خود رقم زده اند. شعار سید احمد الحسن «لا قوة الا بالله» است که هر کلام و قدرت شیطانی را درهم می کوبد. برادر پیروزی بسیار نزدیک است و ابلیس و هوادارانش برای نجات خود به تکاپو افتادند چرا که ابلیس می داند مرگ او به دست با کفایت سیّد عزیز است، از این رو همه هوادارانش را فرا خوانده است تا مرگش را به تاخیر بیندازد، ولی صبح نزدیک است «و لو کره الکافرون». و الحمد لله وحده وحده وحده

 27. سید مجتبی عصیری 

  بسم الله الرحمن الرحیم
  آقای سعید!
  درخواست پیشین بنده کاملا واضح و شفاف بود و متاسفانه شما همچون سایر دوستانتان به جای پاسخ دادن، تفره رفته و به مغلطه، سفسطه، کپی کردن و حجیم کردن مطالبی که تخصص کافی در آن ندارید رو آورده‌اید تا خواننده تصور کند شما نیز حرفی برای گفتن دارید.
  باز بر درخواست پیشین خود که بسیار ساده و ابتدایی بود پافشاری می‌ورزم و در صورت لزوم پاسخ به مطالب تخصصی را که شما اهلیت آن را ندارید به جا و زمان خود حواله می‌دهم:
  سوال صریح و شفاف:
  جای دوری نمی‌رویم؛ فقط همین مقدار بفرمایید آیا مطالب ساده و روشنی که در متنی که در بالا آمده یعنی همین صفحه‌ی سایت وزین http://mobahesat.ir/ که با عنوان «خطر جریان یمانی در بین اساتید حوزه علمیه» آمده را قبول دارید یا خیر؟
  لطفاً به صورت صریح و شفاف بفرمایید کجای آن را قبول دارید و کجای آن را قبول ندارید و اگر قبول ندارید چرا و به چه دلیل و دلایلتان در رد آنها چیست؟
  بسم الله!
  چه خوش است گر محک تجربه آید به میان
  تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
  منتظر پاسخ‌های کاملا شفاف و دسته‌بندی شده به مطالب موجود در همین صفحه از ابتدا تا انتهای خبر هستم (باز هم تاکید می‌کنم از کپی کردن مطالب بی‌ربط به متن خبر در این صفحه بپرهیزید در غیر این صورت از ادامه بحث با شما پرهیز نموده و قضاوت را به بازدید کنندگان واگذار خواهم نمود)
  البته بار دیگر جهت آگاهی حق‌جویان به اطلاع می‌رسانم:
  به تک‌تک ادعاهای جریان احمدالبصری پاسخ‌های محکم و درخور داده شده به عنوان نمونه:
  ۱. کتاب ره‌افسانه از استاد شهبازیان؛
  ۲. دجال بصره از استاد کورانی؛
  ۳. دعوة احمد الحسن بین الحق والباطل از شخصی با نام مستعار طالب الحق؛
  ۴. شبهات مهدویت اثر حقیر سید مجتبی عصیری
  و…
  و نیز فقط یک سایت از هزاران سایت که به ادعاهای شما پاسخ داده
  http://almahdyen.blogsky.com/1393/09/21/post-22/

 28. سعید 

  سلام آقای عصیری پاسخ شما را خواهیم داد بنده اول سئوال کردم فکر کنم واضح هست که شخصی که اول سوال کرده باید پاسخش داده بشه!گرامی لینک دادید برای رد وصیت مقدس شب وفات حدیث تقدیدم شد برای تایید وصیت کجای این احادیث بی ربط بود؟ کجا سفسطه شده؟چیزی جز احادیث اهل بیت دید؟دست انصار از احادیث پر هست و دست مخالفین از سفسطه پر است!عزیز احادیثی که زدم خواندید؟یک قسمت پاسخ پاسخ به سوال شما بود در مورد وصیت و دو مورد دیگر برای ملاحظه شما بود برای نحوه برخورد با احادیث اهل بیت! شما برای قصد جدل دارید یا روشن شدن حق؟ از نشست اردیبهشت ماه خبر دارید برای حوزویان؟که آقای کورانی در مورد یک موضوع یه صحبتی میکنه و آقای طبسی مخالف اون حرف رو میزنه؟ بالاخره مخالفین در چه موضعی هستند؟ابتدا جان امام زمان ع سوال بنده را پاسخ بدید!جواب سوال شما داده خواهد شد!گرامی شما دارید تفره میرید یا بنده؟ سوال کردید در مورد وصیت پاسخ داده شد برای رد پاسخ بنده حقیر از ثقلین چه دلیلی دارید؟آیا پاسخ شما عقلانی است؟احادیث اهل بیت شده مغلطه و سفسطه؟در مطالبی که گفتید چند حدیث اهل بیت ذکر کردید؟منصف باشید دوست عزیز!هر روز شاهد بیشتر مفتضح شدن مخالفین هستیم ! دوست عزیز و گرامی لطفا پاسخ بنده را بفرمایید ممنون یاعلی

 29. سید مجتبی عصیری 

  {بِسْمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحیم}
  سلام آقای سعید!
  «به عمل کار برآید به سخنرانی (شبهه‌پراکنی) نیست»
  یا به تعبیر دیگر:
  «دو صد گفته چون نیم کردار نیست»
  همچنان منتظر هستم تا ببینم به وعده خود عمل خواهید کرد یا خیر؟
  ببینم جریان پرطمطراق و پر ادعای شما چقدر هنر دارد تا سوالات و شبهاتی که پیرامون جریان نه‌مشکوک، بلکه کاملا لورفته شما فقط در همین صفحه را یک به یک دسته‌بندی، سپس تجزیه و تحلیل و به صورت دسته‌بندی شده ۱، ۲ و۳ با ادله‌ی صحیح و مستند به پاسخ آنها برخیزد تا آن‌گاه به پاسخگویی برآیم «إن شاء الله».
  {قُلْ فَانْتَظِرُوا إنِّى مَعَكُمْ مِنْ المُنْتَظِرينَ} (یونس/۱۰۲)
  ضمنا جهت اطلاع بازدیدکنندگان (نه شما که هرگز نخواهید دید) سفسطه‌گر کسی است که با وجود آن همه کتاب و سایت که به خوبی پاسخ ادعاهای واهی شما را داده و شما هرگز حاضر و قادر به طرح و پاسخ آن مطالب نخواهید بود، باز هم تجاهل کرده و بدون در نظر گرفتن آن همه پاسخ‌های کوبنده، آمده این‌جا ندای «هَلْ مِنْ مُبارِز» سر می‌دهد!
  البته: «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد»
  چه بسا همین‌جا نیز فرصت دیگری شود برای رسوا کردن خودتان به دست خودتان تا زمینه‌ای برای طرح یک‌یک سایت‌ها و کتاب‌های منتقد جریان وابسته‌ی شما به همراه ادله و استناداتشان گردد!
  «وَالسَّلامُ عَىَ مَنْ اتَّبَعَ الهُدىٰ، وَخَشِيَ عَواقِبَ الرَّدىٰ، وَأطَاعَ المَلِکَ الأعْلیٰ»

 30. سعید 

  سلام آقای عصیری چرا تفره میرید دوست عزیز نه شما بزرگانتان از جمله آقای طبسی و کورانی چیزی برای رد این دعوت ندارند !سوال در مورد وصیت کردید لینک دادید قرائنی ارائه شد که وصیت را تایید میکرد اصلا در اون لینکهایی که تقدیدم شد وصیت و اثبات وصیت رو خوندید یا میرید میایید یه دو بیت شعر میذارید میرید؟ عزیز من سوالات بنده را جواب میدهید یا نه؟ پرسیدم یمانی رو چطور بشناسم اگه اومد؟
  ممنون یاعلی

 31. سعید 

  آخه سایتها اکثرا از هم کپی کرده اند! پاسخ کوبنده؟ بعضی از این سایتها واقعا افتضاحه هنوز اسم شخص مدعی رو نمیدانند بعد کپی کردند از سایتهای دیگر و رد کردند صاحب مدعی رو!عکسی از سید احمدالحسن ع ندارند و بعد عکس چندین نفر رو به ایشون نسبت میدهند اگه عکس داشتند عکس یک نفر رو میذاشتند نه عکس چند شخص مختلف رو!برای وصیت به واقعه قدیر اشاره کرده اند با واقعه قدیر امامت امام سجاد ع رو اثبات کنید

 32. سعید 

  سلام آقای عصیری و عزیزان بیننده سایت در این لینکی که تفدیم میکنم جواب سوالات شما هست و مطالب ذکر شده در سایت جوابش در لینک هستش اونجا به طور کامل مباحث توضیح داده شده اعم از وصیت شب وفات رسول الله ص.درباره یمانی و…http://almahdyoon.co/ir
  مثلایک مطلب مطح شده در سایت وجوب تبعیت از یمانی بود که جوابش در لینک داده شده عقلانی نیست مطالب رو دوباره اینجا کپی کنم بهتر هست به مرجع رجوع کنید مثلا=
  مختصری از ادله شیعیان http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12617
  تاریخچه ای از دعوت http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12551
  در سایت برای همه ادیان ادله موجوده برای هر دینی از کتب خودشون دعوت اثبات میشه
  سید احمد الحسن (ع) در تورات و انجیل و قرآن و وصیت رسول الله ص و احادیث اهل بیت ع و احادیث اهل سنت ، با نام و صفات و مشخصات و محل سکونت و … ذکر شده اند ، و برای اهل هر کتابی با کتاب‌ های خودشان و با دلایل انبیاء و مرسلین ، و نیز دلایل عقلی و علمی و ملکوتی و غیبی احتجاج می‌ کنند ممنون یاعلی

  1. یمانی 

   با سلام خدمت دوستان
   من خیلی با دقت تا اینجا تمام مطالب دوستان و شما آقا سعید رو خوندم یه چیزی واسم این وسط جالبه که چرا شما آقای سعید خان وقتی کسی از شما سوالی میکنه و جواب اون سوال رو نمیدونی و در اصل جوابی واسش نداری یهو سفسطه میکنی و مغالطه میکنی بحث و عوض میکنی یا خیلی جالب و فریبنده مخاطبت رو عوض میکنی چند نفر با صراحت طبق اولین حدیث ازت پرسیدن که شما به خروج سفیانی و خراسانی و یمانی در یک سال و یک ماه و یک روز واحد اشاره میکنی در صورتیکه هنوز سفیانی و خراسانی رو مشخص نکردی که این دو نفر کجا هستن و کی بالاخره میخوان در دروازه ی اصطخر بهم برسن اینا کی هستن کجای عالم هستن شما اولا این سوال رو جواب بده که این دو نفر کجا هستن بعد هم به تو و هم به خود شخص احمد الحسن ثابت میکنم که کذابی بیش نیست چون خداوند در قران به صورت تمثیل حرف میزنه و پیامبر و ائمه هم مانند همون قران به خاطر مساعل علمی روز و کمبود علم اون زمان به شان هر چیز در همان زمان اشاره کردند مثل اسبهای محذوفه که چون آدم های اون زمان نمیدونستن ماشین در این زمان اختراع میشه تمثال اسبهای بی سر و دم رو میزدن از کجا اومده این احمد الحسن و ایادی و انصار اون هنوز دارن علم الان رو با علم آدمای اون موقع یکی میدونن لابلای حرفها و حدیث های نبوی و عترت بزرگوارش رازهای علمی بزرگی وجود دارد همونطور که حضرت علی ع در کنار رودی به ابن عباس فرمودند که اگر بخواهم میتوانم نور را از آب در بیاورم حال با توجه به علم روز بگو ببینم حضرت علی ع منظورش ازین روایت چه بوده و چطور میتوان با توربین آبی اینکارو کرد متاسفانه علمای ما هم در این برهه زمانی با استدلالات سخیف و کودکانه و شان نزولی و شان حدیثی به اتفاق نمیدانند که منظور اصلی چه بوده و باید همه را توجیه علمی و به روز کرد همه نشات گرفته از بی علمیست نه ندانستن همانطور که قران کریم ۷۰ بطن دارد و آیاتش زنده هستند پس شان نزول رو باید با علم روز تفسیر کرد همینطور احادیث و روایات رسیده به ما چون همگی منشا علمی دارند نه شان نزولی و گفتاری پیتمبر از طیاره های آهنی حرف میزند چون اونموقع هواپیما رو نمیشناختن پس خیلی از کلمات و گفتار باید به علم روز تطبیق یافته شوند و حتی خود صحبتهای معصومین هم هم هر کدام با علم واقعی خودش باید کنار هم گذاشته شود تا توجیه دقیق علمی خودش را پیدا کند پس همه ی اینها بازیهای زمانه و فکر و عقاید سلفی هستند بیایید علمی جواب دهید نه شان گفتاری
   با تشکر

 33. سید مجتبی عصیری 

  {بِسم الله الرحمن الرحیم)
  ضمن عرض سلام خدمت کاربران حق‌جو نکاتی را ارائه می‌نمایم:
  از شاخصه‌های جریانات گمراه و گمراه‌گر چند چیز است که با مرور به کامنت‌های پیشین کاربری به نام «سعید» (نماینده و مدافع جریان احمدالبصری) صدق ادعای بنده بیش از پیش ثابت خواهد گردید و در آینده نیز با ادامه‌ی بحث‌ها به خواست خداوند بیش‌تر ثابت خواهد شد:
  ۱. زیاده‌گویی و گنده‌گویی:
  همان‌گونه که در پست‌های پیشین «سعید» و دوستان وی دیدید با کپی‌کردن و حجیم‌کردن مطالبی که خود سررشته‌ای در آن ندارند می‌کوشند چنان وانمود کنند که حرفی برای گفتن دارند.
  ۲. وعده‌های سر خرمن:
  همان‌گونه که در پست تاریخ ۱۳۹۴/۴/۰۶ ساعت ۱۲:۰۷ وعده دادند که پاسخ بنده را خواهند داد، اما دریغ از پاسخ، چرا که جریانات گمراه و گمراه‌گر، اهلیت علمی برای پاسخ را نداشته و جز جنجال، هیاهو و گنده‌گویی هنر دیگری ندارند.
  ۳. کم‌سوادی (اگر نگوییم بیسوادی):
  بنده با وجود تالیفات متعددی که در رد این‌گونه جریانات داشته‌ و در کامنت‌های پیشین معرفی نموده‌ام، اما هیچ ادعایی نداشته و همچنان خود را طلبه‌ای کوچک، مفتخر به زانو زدن در محضر علما و مراجع تقلید شیعه که سنگربانان و محافظان حریم امامت و ولایتند می‌دانم، امّا همان‌گونه که در کامنت پیش از آقای «سعید» خواندید این‌گونه جریانات، خود را صاحب ادله‌ی ربانی و دلایل عقلی، علمی، ملکوتی و غیبی در تورات، انجیل، قرآن و ثقلین می‌دانند، امّا دریغ از این که بتوانند همین‌جا به صورت موردی یکی از آنها را به صورت علمی مطرح کرده و منتظر پاسخ از سوی اهلش باشند.
  ۴. هویت‌های مخدوش، مجهول و غیر قابل اثبات:
  همان‌گونه که همین‌جا نیز قابل اثبات است بنده از نخستین کامنتی که گذاردم با اسم، فامیل، مشخصات و معرفی تألیفاتی که در رد جریان وهّابیت و مُتمهدیان (مدعیان دروغین مهدویت) نوشته‌ام و حتی شماره تلفنی که بالاتر نیز ارائه نمودم (۰۹۳۹۵۹۵۶۴۶۴) اطلاعات مورد نیاز خود را برای کاربران ارائه نمودم، امّا آقای به اصطلاح «سعید» و سرکرده‌ی جریان «احمدالبصری» هم حاضرند چنین شفاف به میدان آیند؟
  به خوبی می‌دانم که پاسخ منفی است، چرا که این جریانات، همیشه در لایه‌های مخفی و مخوفی به سر می‌برند که هرگز عقبه‌های آنان قابل شناخت و شناسایی نمی‌باشد، و معرفی هویت واقعیشان به معنای لورفتن جریان وابسته‌ای است که سر در آخور صهیونیست و ایادی استکبار جهانی دارند و می‌کوشند با فرقه‌سازی و انشقاق در صفوف مسلمانان موجبات تضعیف آنان را به راهکارهای مختلف سبب‌سازی کنند.
  سخن پایانی:
  ادله‌ی ربانی و دلایل عقلی، علمی، ملکوتی و غیبی در تورات، انجیل، قرآن و ثقلینتان پیشکش خودتان، من فقط یک تقاضای ساده از شما نمودم که باز بر آن پا می‌فشارم و همه‌ی کاربران را به داوری می‌طلبم:
  شما که آمده‌اید و ذیل همین صفحه‌ی خبر اینقدر گنده‌گویی و کپی پیست کرده‌اید اگر هنر دارید اشکالاتی که به جریان وابسته‌ی شما در همین صفحه مطرح شده را به صورت دسته‌بندی شده و شفاف طرح و پاسخ دهید تا پس از آن بنده به نقد تک‌تک آنها و ارائه مطالب بعدی بپردازم.
  {قُلْ فَانْتَظِرُوا إنِّى مَعَكُمْ مِنْ المُنْتَظِرينَ} (یونس/۱۰۲)

 34. سید مجتبی عصیری 

  لطفا «بسم الله الرحمن الرحیم» را که ظاهرا در کامنت قبلی بنده هنگام مشاهده با مشکل در تایپ همراه شده اصلاح بفرمایید و مطلب زیر را نیز به نمایش بگذارید (با سپاس فراوان)
  با سلام مجدد!
  حال که گویا بنا نیست آقای سعید و هم‌قطارانش به صورت مستند و علمی درخواست حقیر را برآورده کنند، چه بهتر تا خود دست به کار شده و در تحکیم مطالبی که در خبر بالا آمده بخش‌هایی از کتاب در حال تألیف خود به نام «شبهات مهدویت» را در این‌جا به نمایش گذارده و از آقای سعید و جریان پشتیبانش بخواهم تا به صورت مستند و علمی پاسخ دهند:
  از اینان میخواهم هر کدام از مطالب زیر را خلاف می‌دانند همراه با دلایل قابل اثبات بیان کنند و گرنه ناچار خواهم بود بدون توجه به تفره‌روی‌های همیشگی آنان به ادامه‌ی نقل بخش‌هایی از کتاب خود بپردازم:
  احمدالبصری (دجّال بصره)
  از بارز‌ترین اشخاصی که در دهه‌ی حاضر در گردونه‌ی مدّعیان مهدویت غربی – استعماری قرار گرفته، شخصی است به نام «احمد اسماعیل گاطع الصیامری» که خود را با القاب فراوانی همچون: «سید یمانی، فرزند امام، وصی امام، فرستاده امام، امام سیزدهم، اول المهدیین و…» (کتاب «المشتبهات»، اثر احمد الحسن، ج۴، ص۱۴۴.) نامیده و یا در امضاهای خود از چنین القابی استفاده می‌کند:
  احمد الحسن، بقيّةُ آل محمد، الرُّکن الشديد، وصي ورسول الامام المهدي إلي الناس اجمعين، المؤيَّد بجبرائيل، المسدَّد بميکائيل، المنصور باسرافيل
  البیان الأول، الصادر من احمد الحسن.
  http://almahdyoon.org/bayanat-sayed
  معرفی اجمالی:
  احمد بن اسماعیل، از طایفه «همبوش» یكی از طوایف «بُوسُوَیلِم» در قبیله‌ی «صَیامُر»، در منطقه‌ای به نام هُوَیر در حوالی زُبَیر از توابع استان بصره می‌باشد که در سال ۱۹۷۰م. (۱۳۴۹ش.)، در محله‌ی «جمهوریة» بصره عراق به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک مهندسی معمارى در این شهر ادامه داد.
  همبوش یکی از عشیره‌های بصره می‌باشد که حدود یازده طایفه، زیر مجموعه آن است. یکی از آنها طایفه «همبوش» به ریاست محسن صالح می‌باشد و احمدالبصری از این طایفه می‌باشد.
  وی ادعا دارد در سال ۱۹۹۷م. (۱۳۷۶ش.) و در سن ۲۷ سالگی، امام زمان را در ضریح امامین عسکریین در شهر سامرا ملاقات کرده و توسط آن حضرت مورد عنایت قرار گرفته و تمام علوم و معارف از سوی او به وی داده شده، به همین‌رو دو سال بعد (۱۹۹۹م.) مدعی شد به امر امام مهدى به نجف هجرت کرده تا به دستور حضرت با رویه حوزه‌‌های علمیه که داراى خلل علمی است به مبارزه پردازد.
  او در طی سال‌های حضورش در نجف، دو سال با حوزه شهید صدر در تماس بوده، اما در آن تحصیل نکرده و به زعم یارانش در سال ۲۰۰۲م. (۱۳۸۱ش.) و پس از دیدن حضرت مهدی در رؤیا و خواب‌های متعدد، به اصلاح امور پرداخته است.
  پس از دعوت‌های مخفیانه و فریفتن برخی از افراد ساده‌لوح، در ماه جولای ۲۰۰۲م. موافق با جمادى الاولی ۱۴۲۳ه‍ با ادعای داشتن فرمان از سوی امام مهدى دعوت خود را در نجف اشرف آشکارا آغاز کرد. (ادله جامع یمانی، ص۳۶، [با تلخیص].)
  پس از دعوت‌های مخفیانه و فریفتن برخی از افراد ساده‌لوح، در ماه جولای ۲۰۰۲م. موافق با جمادى الاولی ۱۴۲۳ه‍ با ادعای داشتن فرمان از سوی امام مهدى دعوت خود را در نجف اشرف آشکارا آغاز کرد. (ادله جامع یمانی، ص۳۶، [با تلخیص].)
  این فرد با فرقه‌اش در سال ۲۰۰۸م. خروج نمود و نیروهای مسلحش را در روز نهم محرم به بصره و منطقه ذی‌قار فرستاد تا خون به راه اندازند.
  حکومت عراق در حدود سه سال از این جریان غفلت نمود که زمینه برای فعالیت و رشد این جریان فراهم گردید و پس از پیگیری‌های بعدی، او به مکان نامعلومی در امارات گریخت که پیروانش از آن به «غیبت» یاد می‌کنند.
  هم اکنون وی و جریان همفکرش که در عراق و برخی کشورهای همسایه برای خود پیروانی جمع کرده‌اند حوزه‌ی نفوذ خود را به برخی شهرهای ایران خصوصاً استان خوزستان نیز گسترش داده و با تشکیل فرقه‌ای به نام «انصار المهدی» فعالیت خود را در فضاهای مجازیِ اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، پالتاک، بایلوکس، ساخت برنامه‌های تبلیغاتی مانند مستند «ظهور كرده»، چاپ كتاب(بیش از صد کتاب تاکنون)، تبلیغ چهره به چهره در محافل عمومی اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، خیابان‌ها، شركت در نمایشگاه‌های بین‌المللی كتاب، تاسیس رادیو، چاپ هفته‌نامه و ماهنامه، پی‌گرفته و در حال یارگیری و بیعت با فریب‌خوردگان تازه‌ی خود می‌باشند.
  این شخص که برادرش نیز از نیروهای بعثیِ صدّام بوده، پس از سقوط صدّام، با کمک بازمانده‌های رژیم بعثی، تشکیلات وسیعی را در مناطقی همچون نجف، کربلا، ناصریه و بصره به راه انداختند.
  جریان یمانی در ابتدای کار از ستاره‌ی اسرائیلیِ شش ضلعی داوود به عنوان آرم و نماد جریان خود استفاده می‌کرد و در کنار امضای احمدالبصری قرار می‌گرفت، ولی بعدها برای جلوگیری از آبروریزی و اثبات وابستگی به صهیونیسم، حذف گردید.
  در سند کاملاً سرّی که فاش شد، روابط پنهانیِ محکم وی با گروهک القاعده لو رفته و در آن تصریح شده که باید به صورت نظامی و مسلحانه از جریان احمد البصری، «موسوم به یمانی» حمایت گردد؛ همچنین این حمایت باید توسط گروهک «القاعده» به صورت نظامی و کاملاً سرّی و در اسرع وقت، برای ضربه زدن به رهبران شیعه در عراق باشد؛ تصویر سند مورد اشاره را می‌توان در بسیاری از سایت‌های معتبر مشاهده نمود.
  علاوه بر آنچه گفته شده به طور خلاصه می‌توان ادعاهای احمدالحسن که مورخ ۲۷ شوال ۱۴۲۴ه‍ از طریق پایگاه اینترنتی وی خطاب به علما و مراکز دینی صادر شده و نیز در برخی منشورات آنان موجود است.
  را چنین بیان کرد:
  ۱. ادّعای «ارتباط با امام زمان» و «نیابت خاص» در آغاز کار؛
  ۲. پس از فریفتن گروهی از ساده‌لوحان، خود را «یمانی موعود» دانست که وظیفه زمینه‌سازی ظهور را دارد؛
  ۳. پس از گذشت چند سال، ادعای «فرزندی امام زمان» نمود؛
  ۴. پس از مدّتی ادعای «صاحب امر بودن»، ادعا نمود پس از وفات امام زمان به عنوان امام و خلیفه، حکومت را به دست خواهد گرفت؛
  ۵. او خود را حجت خدا بر خلق و پس از اهل‌بیت اعلم الناس به قرآن، تورات و انجیل و به نحوی دارای مقام عصمت خواندو به همین‌رو، اوامری مبنی بر لزوم عدم تقلید از مراجع عظام صادر نمود و با وجود کذب بودن ادعاهایش و عدم برخورداری از پایه‌ی علمی مناسب، اما با علم اصول، فلسفه، منطق، رجال و سندشناسی به مخالفت برخاست و این دروس را بدعت خواند؛
  در همین راستا او با اهانت به ساحت مرجعیت و آمریکایی خواندن آنان، خواستار از بین رفتن آنان شد؛ خصوصاً از آن‌جا که وجود چهره‌ی شاخص آیت الله العظمی سیستانی را بزرگ‌ترین مانع پیشبرد نقشه‌های شوم خود می‌دید تلاش وسیعی را در تخریب چهره‌ی وی به کار گرفت.
  ۶. در اواخر سال ۱۹۹۹م. و در سن ۲۹ سالگی، ادّعا نمود به امر امام مهدى به نجف هجرت كرده تا روش تدریس در حوزه‌ی علمیه را که داراى خلل بزرگى است، اصلاح نماید؛ چرا كه حوزه‌ی علمیه به جای توجه و تمركز بر ثقلین یعنی قرآن و حدیث اهل‌بیت به تدریس و آموزش منطق، فلسفه، اصول فقه، علم كلام (عقائد)، فقه (احكام شرعی)، رجال (سند شناسی) و زبان عربى، می‌پردازند که چون بدعت است، باید اصلاح گردد.
  ۷. و بسیاری از ادعاهای پوچ و واهی دیگر نظیر آن که او نخستین شخص از ۳۱۳ نفر یار امام زمان و فرمانده آنان است، او فرستاده از سوی امام حجت، حضرت مسیح و حضرت الیا و شبیه آن فردی است که به جای عیسی به صلیب کشیده شده و همراه با انبیای گذشته بوده و اکنون رجعت نموده ؛ دو فرد با عنوان «دابة الارض» وجود دارد، یکی امیرمؤمنان و دیگری اوست و او کسی است که در زمان حاضر صاحب بیرق پیامبر است، به این دلیل که بر روی پرچمش نوشته شده «البیعة لله»؛ مهر نبوت را بر پشت خود دارد و خلاصه این که اگر شیعیان دعوت او را نپذیرند همه‌ی آنان مستحق عذاب الهی خواهند بود
  جویندگان منابع بیشتر برای مطالب بالا به اصل کتاب بنده (شبهات مهدویت) مراجعه کنند و در روزهای آینده منتظر مطالب بیشتر باشند. (ان شاء الله تعالی)

  1. امین 

   آقای عصیری از روشنگری هاتون ممنونم. خدا امثال شما رو زیاد کنه. متشکرم که دست آقای سعید را رو کردید.

 35. سعید 

  سلام بنده نماینده هیچ کس و هیچ جا نیستم و هر سخنی که میگم از طرف خودم هست آقای عصیری همینطوری مطلب نذارید بی اطلاع ممنون

 36. سعید 

  و مومن به دعوت یمانی آل محمد سید احمدالحسن ع هستم

 37. سعید 

  سلام آقای عصیری چرا از جواب تفره میری؟جواب بنده رو بده راه شناخت یمانی چیست ؟ اول بنده سوال کردم!این مطالبتون رو هم هزار بار دیدم چیز جدیدی ارائه نکردید!اساتید شما از پاسخ به این سوال عاجز هستند امیدوارم شما پاسخ بدید! مطالب بالا در سایت یک سری تهمت و کج فهمی از روی بعضی از احادیث بوده که پاسخش داده شده!چرا تفره میرید!در سایت جواب همه اینها هست چرا شانتاژ میکنید؟تهمت چرا میزنید!جواب سوالمو تا ندید به سوالاتتون جواب نمیدم و سوالاتتون رو به صورت فهرست وار قرار بدید تا تک تک پاخش با ذکر عدد سوال داده بشه!به ما میگید مطلب حجیم کپی میکنید بعد شما هم کپی میکنید؟آقای عصیری جز تهمت چی از ثقلین و تاکید میکنم از ثقلین چه چیزی برای رد دعوت دارید؟ لینک دادید لینک مطالعه شد و جواب خدمتتون ارائه شد شما که های و هوی میکنید جواب کدام سوال بنده را دادید؟ حلالتون نمیکنم که اینقدر تهمت میزنید

 38. سعید 

  خدایی کدام یک از لینکهایی که تقدیم شد رو مطالعه کردید یا گوش دادید؟ از ثقلین (ایات قرآن و روایات) پاسخ بدید تهمت نزنید

 39. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْــــــــــمِ اللهِ الــــــــــرَّحمَــــــــــنِ الرَّحیــــــــــم»
  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  به گمراهی خویش افتخار نکن و فکر نکن می‌توانی با انداختن توپ در زمین طرف مقابل از پاسخ‌ فرار کنی!
  آقای سعیــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  چون شما از پاسخ فرار کردی (که البته به شما حق می‌دهم چون هنر این کار را نداری) عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری.
  آقای سعیــــــــــــــــــــــد!
  برای چندمین بار درخواست ساده‌ی خود را بسیار شفاف و صریح تکرار می‌کنم (لطفا خوب چشم خود را باز کن تا در کامنت بعدی باز نگویی سوال شما چیست):
  درخــــــــــــــــــــــــــواست ســـــــــــــــــاده و صـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــریــــــــــــــــــــح:
  بنده خود را کاملا واضح با اسم، فامیل، شماره تلفن و کتاب‌های تالیفی خود معرفی کرده و مطالب خود را هم واضح برای همه به نمایش گذاردم، اما شما که حاضر نیستی هویت خود و بار علمی خود را برای دیگران معرفی کنی حداقل هنر خود را با برآورده کردن این خواست ساده‌ی بنده برآورده ســـــــــــــــــــــــــــــــــاز:
  ادله‌ی ربانی، دلایل عقلی، علمی، ملکوتی و غیبی در تورات، انجیل، قرآن و ثقلین که همه‌ی آنها کلی‌گویی و بدون هرگونه ربط با مدعای شماست پیشکش خودتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان!
  ۱- برای چندمین بار تکرار می‌کنم شما یا هر کس که بزرگتر شما محسوب می‌شود لطف کرده و همین صفحه‌ی خبر را به صورت دسته‌بندی شده و با تفکیکِ مطالب، نقد علمی کنید تا پاسختان را بدهم!
  ۲- اگر این هنر را نداری که می‌دانم نداری و هی می‌پرسی چگونه یمانی را بشناسم؟ پس همین‌جا بمان و بخش‌های بعدی کتاب خود یعنی کتاب «شبهات مهدویت» را بخوان تا راه‌های شناخت یمانی را بشناسی!
  و اگر به زعم خود این مطالب را تماماً دروغ و تهمت می‌دانی به جای ادعا که کار همیشگی شماست نقد علمی کن!
  آقــــــــــــــــای سعیـــــــــــــــــــــــد!
  یا از رو برو، شرم کن و استغفار کن یا همین‌جا بمان و همچنان منتظر افشاگری‌های بیشتر از هویت وابسته‌ی شما به صهیونیست و دست‌های پنهان پشت پرده‌اتان بمان!
  {فَانْتَـــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــی مَعَکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 40. سید مجتبی عصیری 

  با سلام مجدد!
  تا زمانی که آقای سعید پاسخ درخواست‌های بنده را می‌دهد بخش‌های دیگری از کتاب «شبهات مهدویت» تقدیم می‌گردد:
  یکی از راه‌های شناخت یمانی که آقای سعید درخواست شناخت او را می‌کند:
  در سند کاملاً سرّی که فاش شد، روابط پنهانیِ محکم وی با گروهک القاعده لو رفته و در آن تصریح شده که باید به صورت نظامی و مسلحانه از جریان احمد البصری، «موسوم به یمانی» حمایت گردد؛ همچنین این حمایت باید توسط گروهک «القاعده» به صورت نظامی و کاملاً سرّی و در اسرع وقت، برای ضربه زدن به رهبران شیعه در عراق باشد؛ تصویر سند مورد اشاره را می‌توان در بسیاری از سایت‌های معتبر از جمله سایت زیر مشاهده نمود:
  http://www.shia-news.com/fa/news/
  بر اساس تصویری که از این سند در بسیاری از سایت‌های خبری ارائه شده، در سمت راست بالای صفحه آیه شریفه {وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ}(انفال/۶۰) در سمت چپ بالای صفحه تاریخ: ۱۲/۵/۲۰۰۷ شماره سند: ۱۲۵ و در متن آن چنین آمده است:
  تَنْظیمَاتُ القَاعِدَةِ فی أرضِ الرّافِدین – تَنظیمَاتُ قَاعِدَةِ الجِهَادِ فی جَزیرَةِ العَرَب – کَتَائِبُ جُنْدِ الیَمْنْ – م/ أسنَادٌ سِرِّی: حَصَلَتْ المُوافَقَةُ مِنْ الجَنَاحِ العَسکَرِیِّ الأعلیٰ لِلتَّنْظیمِ بِإسنَادِ الحَرَکَةِ الیَمَانِیَّةِ فِی العِراقِ وَدَعْمِهَا العَسْکَریِّ لِلْقَضَاءِ عَلَی زُعَمَاءِ الرَّافِضَةِ فی العِرَاقِ وَیَجْرِی الإسنَادُ بِکَامِلِ السِّریَّةِ عَلَی أنْ تَکُونَ المُساعَدَةُ عَسکَریَّةً فَقَطْ وَتَکُونَ بِأسْرَعِ مَا یُمْکِنُ. إمضَاء: الشیخ ابواللَّیث الیَمنی، قائِدُ عامِّ کَتائِبِ جُندِ الیَمن.
  از سوی تشکیلات القاعده واقع در سرزمین رافدین – بخش جهادی در جزیره العرب – گردان‌های نیروی یمن – م/ اسناد سری
  با توجه به توافقات صورت گرفته از سوی فرماندهی کل نظامی سازمان، مقرر گردید تا از «جریان یمانی عراق» پشتیبانی نظامی صورت گیرد تا این گروه بتوانند بر رهبران رافضی عراق تسلط یابند؛ این پشتیبانی می‌بایست کاملا پنهانی و صرفا نظامی و در اسرع وقت صورت پذیرد.
  امضاء: شیخ ابو لیث یمنی، فرمانده کل گردان‌های سپاه یمن.
  http://www.shia-news.com/fa/news/

 41. سعید 

  سلام شما با هویت بنده چکار داری؟ شما تا الان چند روایت در جواب سوال بنده گذاشتید؟ شما کلی گویی میکنید بنده کلی گویی نکنم؟ خیلی حرفهای تهمت آلود میزنید! شما برای ادعاهای خود لینک دادید بنده هم لینک دادم !خداروشکر دلایل دعوت یمانی آل محمد ع اینقدر زیاد هست که اگر بخواهم در این سایت بذارم چندین روز هم صبح تا شب وقت بذارید تمام نمیشود!تهمت میزنید فقط تهمت!برادر لینک که دادی خرابه عزیز من!کتابهای سید احمدالحسن ع را خوانده ای؟بیانیه های سید ع را خوانده ای؟سید ع در کتب خود آمریکا و وهابیت را مفتضح کردن و در کتاب وهم الحاد آبروی وهابیت را بردن!فتوا ها و حکم های خنده دار وهابیت رو آوردن و این جماعت رو مفتضح کردن!سید احمدالحسن ع مگر مراجع را به پاسخ به کتاب ایشون(وصیت کتاب باز دارنده از گمراهی دعوت نکردند؟سید احمد الحسن (ع) وصی و رسول امام مهدی (ع) ، بعد از آن که مراجع ، در دفعه ی گذشته به دعوت ایشان برای مناظره ی کلامی ، پاسخی ندادند ، بار دیگر مراجع نجف را دعوت می کنند که با کمک مراجع قم ، با ایشان مناظره ای کتابی یا نوشتاری داشته باشند و به کتاب ایشان با نام : الوصية المقدسة الكتاب العاصم من الضلال ، جوابی علمی و قابل ارزش (یعنی از کتاب خدا و کلام محمد و آل محمد علیهم السلام) بدهند http://almahdyoon.org/arabic/documents/books-saed/wasiya.pdf
  وقتی صدام ملعون قرآن رو با خون نجسش نوشت کدام یک از مراجع حرفی زد جز سید احمدالحسن ع؟ شما پاسختون رو در سایت میخواهید و برای پاسخ به من لینک میدید؟؟؟اینه عدالت شما؟آیا سید احمدالحسن ع و انصار حرفی جز کلام اهل بیت زدن؟کسانی که میگن پیامبر شب وفاتشون وصیت ننوشته خجالت نمیکشند از این حرف؟آیا این حرفهای اهل سنت نیست؟آیا همین حرفها را به امیرالمومنین حضرت علی ع نمیزدند؟ احادیثی میزنم که امیدوارم به کلام اهل بیت ارزش قائل بشید!
  امیر المومنین (ع) به طلحه فرمود : ای طلحه ، مگر تو خود شاهد نبودی که وقتی رسول خدا (ص) از ما استخوان کتفی خواست ، تا بر آن چیزی بنویسد که پس از او امت او به گمراهی نیفتد و دچار اختلاف شود ، و آن دوست تو چنان سخنی را گفت که : رسول خدا هذیان می گوید ، و پیامبر خدا (ص) خشمگین شد و از نوشتن صرفنظر نمود ؟ طلحه گفت : بله من شاهده آن واقعه بوده ام . امیر المومنین (ع) فرمود : پس از اینکه شما بیرون رفتید ، رسول خدا (ص) مرا از آنچه که قصد داشت که در آن ( قطعه استخوان ) بنویسید و مردم را بر آن گواه گیرد ، با خبر ساخت ، و همچنین از اینکه جبرئیل به آن حضرت خبر داده بود ، که خدای تعالی می داند که امت در آینده نزدیک دچار اختلاف و تفرقه خواهد شد . پس از آن ، رسول خدا (ص) صحیفه ای خواست ، و آنچه را که قصد داشت در آن استخوان کتف بنویسد ، به من املاء فرمود و سه نفر را بر آن شاهد گرفت : سلمان فارسی و ابوذر و مقداد را . و کسانی را که پیشوایان هدایت هستند از آن جمله که اطاعتشان را تا روز قیامت به مومنان امر فرموده نام برد . و مرا نخستین آنان خواند . كتاب سلیم بن قیس ص ۲۱۱ . الغیبة النعمانی ص ۸۱ . احتجاج الطبرسي ج ۱ ص ۲۲۳ . اثبات الهداة ج ۲ ص ۲۴۱ ب ۹ ف ۷۱ ح ۸۴۱ . غاية المرام ج ۶ ص ۱۰۷ . بحار الانوار ج ۳۶ ص ۲۷۷ . مکاتيب الرسول ج ۳ ص ۷۰۲ . منتخب الاثر ص ۱۱۸
  محمد بن مسلم گوید : امام باقر (ع) فرمود : وصیت حق است و بدرستی که رسول الله (ص) وصیت کرد . پس هر مسلمانی باید وصیت کند . الکافی ج ۷ ص ۳
  كُتِبَ عَلَيْكُمْ إِذَا حَضَرَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ إِن تَرَكَ خَيْرًا الْوَصِيَّةُ لِلْوَالِدَيْنِ وَالأقْرَبِينَ بِالْمَعْرُوفِ حَقًّا عَلَى الْمُتَّقِينَ ﴿۱۸۰﴾
  بر شما مقرر شده است كه چون يكى از شما را مرگ فرا رسد اگر مالى بر جاى گذارد براى پدر و مادر و خويشاوندان [خود] به طور پسنديده وصيت كند [اين كار] حقى است بر پرهيزگاران (۱۸۰)
  يِا أَيُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ شَهَادَةُ بَيْنِكُمْ إِذَا حَضَرَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ حِینَ الْوَصِيَّةِ اثْنَانِ ذَوَا عَدْلٍ مِّنكُمْ أَوْ آخَرَانِ مِنْ غَيْرِكُمْ
  ای مومنان زمانی که مرگ هر کدام از شما فرا رسد ، دو شاهد عادل از خودتان یا از دیگران ، در هنگام وصیت کردن فرا خوانید
  المائدة:۱۰۶
  جوانمردی و عقلش ناقص است . گفته شد : یا رسول الله ، چگونه مِیِّت باید وصیت کند ؟ رسول الله (ص) فرمود : زمانی که مرگش فرا رسید و مردم دور او بودند ، بگوید : … سپس به آنچه که می خواهد ، وصیت کند . و تصدیق این وصیت در قرآن ، در آن سوره ای که مریم در آن ذکر می شود ، آمده است ، در کلام خداوند عزوجل : ( لَا يَمْلِكُونَ الشَّفَاعَةَ إِلَّا مَنِ اتَّخَذَ عِندَ الرَّحْمَنِ عَهْدًا )( صاحب شفاعت نمی باشند ، مگر کسانی که نزد خداوند رحمن عهد و وصیتی داشته باشند )(مریم:۸۷) . پس این ، همان عهد و وصیت مِیِّت است . الكافي ج۷ ص۲ . تهذيب الاحكام ج۹ ص۱۷۵ . من لا يحضره الفقيه ج۴ ص۱۸۸
  امام صادق (ع) از پدرش (ع) از جدش (ع) از علی بن ابی طالب (ع) که پیامبر (ص) به او فرمود : … یا علی ، کسی که در زمان مرگش به نیکی وصیت نکند ، جوانمردی او ناقص است و صاحب شفاعت نمی باشد . من لا يحضره الفقيه ج۴ ص۳۵۲-۳۵۳
  امام رضا (ع) فرمود : … همانا موسی بن جعفر (ع) زمانی که وقت وفاتش رسیده بود ، شخصی را به سوی من فرستاد که امام کاظم (ع) می فرماید : … بدرستی که رسول الله (ص) زمانی که وقت وفاتش بود ، علی (ع) را فراخواند و به او وصیت کرد . الخرائج والجرائح ج۱ ص۳۵۱
  رسول خدا ص رو به چه متهم میکنید؟مگر پیامبر خدا ص زمان مرگشان را نمیدانستند که فرصت نکنند وصیت کنند؟وای بر شما! بزرگانتان راه شناخت یمانی رو نمیدانند امیدوارم شما پاسخ بدید که یمانی اومد چطور اورا بشناسیم!؟ با روایات پاسخ بدید مگر کتاب ننوشتید؟ یه چندتا از دلائلتون در کتاب رو کامنت کنید در همین سایت تا مردم ببینند‍ همینجا پاسخ بگیرید! یه دلیلتان خیلی جالب بود در کتاب اینکه امام با معجزه شناخته میشه؟؟؟خب شما معجزه ائمه ع رو میفرمایید؟یا در مورد پیامبران لطف کنید معجزه حضرت نوح ع را بفرمایید!نگید که کشتی که ساختنش سالها طول کشید!و میدانید چندبار بداع صورت گرفت در امر فرج در زمان حضرت نوح ع؟میدانید چندبار به خاطر بدا در امر فرج پیروان نوح ع از راه برگشتند و متهم به دروغ گویی کردند؟ و اون سیل عظیم رو نفرمایید که عذاب بود نه معجزه که اینها شنیده شده از برخی افراد!یه تحقیق کوچک کنید میبینید که از سید احمدالحسن ع معجرات فراوانی وجود دارد یه سرچی در اینترنت بفرمایید میبینید!
  شما باید توبه کنید و برگردید نه من حقیر!پیروز کلام اهل بیت ع باشید و به کلامشان احترام بگذارید و دست از تهمت بردارید!بزرگانتان چرا برای مناظره با انصار نمی آیند ؟جناب آقای طبسی یا جناب آقای کورانی در خواست مناظره به مکتب رسمی در نجف اشرف بدن با اسم و مشخصات تا مناظره صورت بگیرد!و دست از تهمت بردارید چقدر سید احمدالحسن ع دعوت به اتحاد کرد برای مقابله با داعش؟و گفتند که داعش بعد از سوریه به عراق خواهند آمد اما کو گوش شنوا!و دیگر تهمت نزنید اگر از خدا میترسید از خدا بخواهید راه رو نشونتون بده ! ممنون یاعلی

 42. سعید 

  سلام لینک دلائل برای ادیان
  http://almahdyoon.co/ir
  در این لینک برای همه ادیان دلائل واضح موجوده مثلا دلائل شیعیان در سایت
  مختصری از ادله شیعیان http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12617
  تاریخچه ای از دعوت http://almahdyoon.co/showthread.php?t=12551
  شما در لینک صفحه اصلی سایت میتوانید مثلا به قسمت دلائل مسیحیان میتوانید مراجعه کنید م دلائل رو ببنید. پیامبر گرامی اسلام ص فرمودند دوچیز در گرانبها در کنار شما میگذارم که با تمسک به آن تا قیامت نمیشوید قرآن و عترتم اهل بیتم (ثقلین)
  ممنون یاعلی

 43. سعید 

  سلام بهتون توصیه میکنم خطبه های سید احمدالحسن ع رو گوش کنید
  خطبه های صوتی با صدای سید احمد الحسن ع http://almahdyoon.org/imam/esdarat/khetabat-sayed
  و ترجمه خطبه ها در سایت موجوده
  امام صادق (ع) فرمود : اولین قائمی که از ما اهل بیت قیام می کند با شما با احادیثی سخن می گوید که طاقت تحمل آن را ندارید ، پس بر علیه او خروج می کنید . بحار الانوار ج۵۲ ص۳۷۵
  اولین قائم یعنی چند قائم هست اولین قائم حقی که قبل امام زمان ع قیام میکند یمانی هست که اهل بیت توصیه کردند به پیروی ازش اولین قائم یمانی است
  رسول الله (ص) فرمود : قيام سه نفر يعني خراساني و سفياني و يماني در يک سال در يک ماه در يک روز واحد است . هدايت يافته ترين پرچم ، پرچم يماني است . او هدايت به حق مي کند . يوم الخلاص ص ۵۴۷
  امام صادق (ع) فرمود : قيام سه نفر يعنی خراسانی و سفيانی و يمانی در يک سال در يک ماه در يک روز واحد است . هدايت يافته ترين پرچم ، پرچم يمانی است . او هدايت به حق می کند . الغيبة للطوسي ص ۲۷۱ . بحار الأنوار ۵۲ ص ۲۱۰
  امام باقر(ع) فرمود : خروج سه نفر خراسانی و سفیانی و یمانی در یک سال و ماه و روز واحد است … و در پرچـمها پرچـمى هدايت یافته تر از پرچم يمانى نيست و آن پرچم هدايت است . چون كه شما را به صاحبتان دعوت می کند ، و اگر يمانى خروج کرد فروختن اسلحه حرام مى شود . و اگر يمانى خروج کرد , بپا خيز بسوی او . که همانا پرچمش پرچم هدايت است . و جايز نيست مسلمانان از او سرپيچى كنند ، و اگر كسى اينكار را انجام دهد از اهل جهنم مى باشد . زيرا که او دعوت به حق و هدايت به راه راست مى كند . الغيبة – محمد بن ابراهيم النعماني ص ۲۶۴ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۲۳۲
  و این قابل مشاهده س و درسته خیلیا تاب و تحمل احادیثی را که یمانی آل محمد ع با آن احتجاج میکند رو ندارند
  ممنون یاعلی

 44. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  ۱- خدا را شـــــــــــــــــــــــــــــــکر تا این‌جا بار دیگر بیســــــــــــــــــــوادی جریان «دجّال بصره» که یکی از جیره‌خوارانشان در این‌جا به نام «سعید» نمایندگی می‌کند آشکار شد؛

  ۲- پس از گذشت نزدیک به یک ماه که از وی و بزرگانش درخواست کرده‌ام تا نقد علمی بر همین خبری که او آمده و زیر آن نظر می‌نویسد بدهد که تاکنون نتوانسته است. این در حالی بود که در ابتدا وعده دادند «پاسخ شما را خواهیم داد».

  ۳- تاکنون نتوانتسه‌اند هیچ گونه پاسخی به بخش‌هایی از کتاب بنده به نام «شبهات مهدویت» بدهند که بخش‌هایی از آن را در کامنت‌های بالاتر آورده‌ام.

  ۴- تنها عرضه‌ی این گروه بیسواد کپی پیست کردن مطالب بی‌ربطی است که حتی خود آنها معنای آنها را نمی‌فهمند؛

  ۵- یکی دیگر از راه‌کارهای این گروه جیره‌خوار پر حجم کردن مطالب و کپی کردن مطالب فراوان است تا مطالب علمی که از سوی بنده ارائه می‌شود را دیگران نخوانند.

  ۶- به همین‌جهت از باب آیه شریفه «فَمَن اعْتَدَی عَلَیکُم فَاعتَدُوا عَلَیه بِمِثْلِ مَا اعْتَدیٰ عَلَیکُمْ» بخش‌های دیگری از کتاب خود به نام «شبهات مهدویت» بیش از ۱۵۰۰ صفحه را در این‌جا می‌آورم تا بیسوادی جریان «دجال بصره» در ناتوانی برای نقد علمی مطالب ارائه شده بر ضد این جریان را شاهد باشید!

  «وَالسَّلامُ عَلیَ مَنْ اتَّبَعَ الهُدیٰ، وَخَشِیَ عَواقِبَ الرَّدیٰ، وَأطَاعَ المَلِکَ الأعْلیٰ»

 45. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  از آن‌جا که گزافه‌گویی و ادعای توخالی کار مدعیان دروغین مهدویت خصوصا جریان «دجال بصره» است، وی و طرفدارانش نیز برای اثبات ادّعاهای خود به دلایل سست، واهی و بدون ارتباط با ادعای خود استناد می‌کنند که اگر بنا باشد به تک‌تک آنها پاسخ داده شود به چنین جریاناتی اهمیت بیهوده بخشیده شده و وقت خود و خوانندگان را نیز به هدر داده‌ایم؛ از این‌رو، در این‌جا با نقد مهم‌ترین و قوی‌ترین دلایل این گروه، چند نکته را ثابت می‌کنیم:

  ۱.دروغ‌گو و کم‌سواد بودن این گروه؛

  ۲. تحریف نمودن و دستبرد در روایات اهل‌بیت (علیهم السلام)

  ۳- خالی بودن دستشان از دلایل محکم و مستند که مرتبط با ادعای آنان باشد و گرنه در کپی کردن مطالب بدون ارتباط با ادعاهایشان و پر حجم کردن مطالب، بسیار هنرمندند.

 46. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  نقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد و بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــررسی قــــــــــــــــــــــــــــــــــــوی‌ترین دلایل احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)

  ۱. استناد به روایت «مَهدی‌های دوازده‌گانه»

  احمدالبصری بر اساس این روایت، خود را نخستین «امام» پس از امام مهدی معرفی نموده و چنان با قاطعیت و اعتماد به نفسی خود را مصداق و موعود این روایت می‌داند که سرباز زنندگان از آن را تهدید به دوزخ و عذاب الهی نموده و گفته است:
  این آخرین هشدار از طرف خدا و امام مهدی است و پس از آن نشانه‌های عذاب نازل خواهد شد و خواری در دنیا و عذاب در جهنم برای کسانی است که این دعوت را نپذیرند!
  من به اسم امام محمد بن حسن المهدی به صراحت اعلام می‌دارم: کسانی که به این دعوت ایمان نیاورده و اعلان بیعت با وصیِ امام مهدی را نپذیرند از تاریخ ۱۳ رجب سال ۱۴۲۵ قمری به بعد مشمول دو حکم می‌شوند:
  الف) از ولایت علی بن ابی‌طالب خارج شده، همه اعمال عبادیشان باطل بوده و بدون ولایت احمدالبصری جایگاهشان جهنم است؛
  ب) پیامبر نیز از مسلمانانی که این دعوت را نپذیرند، اعلان بیزاری می‌کند!
  از اینها مهم‌تر ادعای عجیب و بسیار گزافی است که شبیه به ادعای عصمت است؛ برای اثبات این ادّعا به متن یکی از کتاب‌های او دقت فرمایید:
  با توجه به روایتی که از امام باقر در باره یمانی آمده و پرچم او را پرچم هدایت دانسته در میان این قیام‌ها، قیامی هدایت کننده‌تر از پرچم یمانی نیست. آن پرچم، پرچم هدایت است؛ چون، مردم را به سوی حضرت قائم دعوت می‌کند. پس زمانی که یمانی قیام کرد. فروش سلاح به دیگران حرام است، حتماً به سوی او بشتابید چون پرچم او پرچم هدایت است و بر هیچ‌کس سرپیچی و تخلف از او جایز نیست و هر که تخلف کند اهل جهنم است چون یمانی به سوی حق و راه مستقیم دعوت می‌کند. در این مطلب دو نکته خوابیده است: الف) هر مسلمانی با او مخالفت ورزد، اهل دوزخ است، چون یمانی صاحب ولایت الهی است و هر که از او روی گرداند به جهنم می‌رود، حتی اگر نماز بخواند و روزه بگیرد، پس ولایت چنین کسی واجب است، مگر این که خود همچون پیامبران و اهل‌بیت و مهدی‌های دوازده‌گانه صاحب ولایت الهی باشند. ب) چون یمانی مردم را به حق و راه مستقیم می‌خواند، یعنی هرگز از این شخص خطا سر نمی‌زند که بخواهد مردم را به باطلی وارد یا از مسیر حق خارج سازد؛ و این یعنی او معصوم می‌باشد و عصمت او در روایات مورد تصریح قرار گرفته است.

 47. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  پاسخ به قــــــــــــــــــــــــــــــــــــوی‌ترین دلایل احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)

  الف) این حدیث، قوی‌ترین و گویاترین روایتِ مورد استناد احمدالبصری و هواداران اوست. وی و هوادارانش که برای اثبات ادعاهای خود از روایت شیعه و سنّی دریغ نمی‌ورزند در ادعای گزافی گفته‌اند این روایت، «صحیح‌السند» است؛ این در حالی است که در پاورقی ثابت می‌گردد که این روایت نه بر اساس مبانی رجالی شیعه و نه بر اساس مبانی «اهل‌سنّت» از شرایط صحّت برخوردار نمی‌باشد و این خود دلیل دیگری است بر اثبات ضعف علمی او و هوادارانش.

  ب) با صرف نظر از سند این روایت که ضعیف و غیر معتبر است، از جهت دلالت نیز شاذ و غیر قابل قبول است؛ چرا که بنا بر احادیث مشهور، پس از شهادت امام زمان زمانی برای حکومت معمولی و متعارف صالحان باقی نمی‌ماند؛ بلکه طبق احادیث صحیح‌السند شیعه، پس از شهادت امام زمان دوره‌ی رجعت آغاز می‌شود و پس از آن، قیامت کبری اتفاق می‌افتد؛ چنان که شیخ مفید در کتاب الارشاد می‌فرماید:
  وَلَیسَ بَعْدَ دَوْلَةِ القَائِمِ (عج) لأحَدٍ دَوْلَةٌ إلاَّ مَاجَاءَتْ بِهِ الرِّوَایَةُ مِنْ قِیَامِ وُلْدِهِ إنْ شَاءَ اللهُ ذَلِکَ، وَلَمْ تَرِدْ بِهِ عَیَ القَطْعِ وَالثُّبَاتِ، وَأکثَرُ الرِّوَایاتِ أنَّهُ لَنْ یَمْضِی مَهْدیُّ هَذِهِ الأمَّةِ إلاَّ قَبْلَ القِیَامَةِ بِأربَعینَ یَومَاً، یَکُونُ فیهَا الهَرَجُ وَعَلامَةُ خُرُوجِ الأموَاتِ وَقیَامِ السَّاعَةِ لِلْحِسَابِ وَالجَزَاءِ
  پس از دولت حضرت قائم برای کسی دولتی تشکیل نمی‌شود، مگر آنچه این روایت بر آن دلالت می‌کند، مبنی بر این که فرزندان او اگر خدا بخواهد قیام می‌کنند؛ البته این روایت به صورت قطعی ثابت نیست. اکثر روایات بر این معنی دلالت می‌کند که حضرت مهدی نمی‌رود، مگر چهل روز پیش از قیام قیامت که در آن، هرج و مرج صورت می‌گیرد و علائم خروج اموات و قیام قیامت برای حساب و کتاب آشکار می‌شود.
  الإرشاد، الشيخ المفيد(۴۱۳ه‍)، ج ۲، ص ۳۸۷.

  ج) علامه مجلسی نیز پس از نقل این روایت در باره دلالت و تأویل آن می‌نویسد:
  هَذِهِ الأخبَارُ مُخَالَفَةٌ لِلْمَشهُورِ وَطَریقُ التَّأویلِ أحَدُ وَجْهَینِ: ألاوَّلُ: أنْ یَکُونَ المُرادُ بِالإثْنیٰ عَشَرَ مَهْدِیَّاً النَّبیُّ(ص) وَسَائِرُ الأئِمَّةِ سِویَ القَائِمِ(عج)، بِأنْ یَکُونَ مُلْکُهُمْ بَعْدَ القَائِمِ وَقَدْ سَبَقَ أنَّ الحَسَنَ بنَ سُلَیمَانَ أوَّلَهَا بِجَمیعِ الأئِمَّةِ، وَقَالَ بِرَجْعَةِ القَائِمِ بَعْدَ مَوتِهِ وَبِهِ أیضَاً یُمْکِنُ الجَمْعُ بَینَ بَعْضِ الأخبَارِ المُخْتَلَفَةِ الَّتی وَرَدَتْ فی مُدَّةِ مُلْکِهِ. وَالثَّانی: أنْ یَکُونَ هَؤلاءِ المَهدیُّونَ مِنْ أوصیَاءِ القَائِمِ هَادِینَ لِلْخَلْقِ فی زَمَنِ سَائِرِ الأئِمَّةِ الَّذینَ رَجَعُوا لِئَلاَّ یَخْلُو الزَّمَانُ مِنْ حُجَّةٍ، وَإنْ کَانَ أوصیَاءَ الأنْبیَاءِ وَالأئِمَّةَ أیضَاً حُجَجَاً وَاللهُ تَعَالی یَعْلَمُ.
  این خبر، مخالف مشهور است و دو راه جمع و تأویل دارد: ۱. مراد از «دوازده مهدی» پیامبر و سایر امامان به استثنای امام زمان باشد؛ به این معنا که مُلک آنها در هنگام رجعتِ پس از حضرت خواهد بود (با این تأویل می‌توان بین برخی از اخبار مختلف که در باره مدّت حکومت آن حضرت نیز وارد شده، جمع کرد). ۲. «دوازده مهدی» از اوصیای امام زمان هدایت‌گران خلق در زمان ائمه هنگام رجعتند؛ زیرا زمین و زمان نمی‌تواند خالی از حجّت باشد، اگر چه اوصیای انبیای الهی نیز حجت‌های خداوندند.
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج ۵۳، ص ۱۴۸.

  د) همچنین طبق فرمایش امام صادق ممکن است گفته شود «مهدی‌های دوازده‌گانه» گروهی از شیعیانند که مردم را به محبت و دوستی اهل‌بیت دعوت می‌کنند:
  عَنْ أَبِي بَصِيرٍ قَالَ قُلْتُ لِلصَّادِقِ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ سَمِعْتُ مِنْ أَبِيكَ أَنَّهُ قَالَ يَكُونُ بَعْدَ الْقَائِمِ اثْنَا عَشَرَ إِمَاماً فَقَالَ قَدْ قَالَ اثْنَا عَشَرَ مَهْدِيّاً وَلَمْ يَقُلْ اثْنَا عَشَرَ إِمَاماً وَلَكِنَّهُمْ قَوْمٌ مِنْ شِيعَتِنَا يَدْعُونَ النَّاسَ إِلَى مُوَالاتِنَا وَمَعْرِفَةِ حَقِّنَا
  ابوبصیر گوید: به امام صادق عرضه داشتم: ای فرزند رسول خدا، من از پدر شما شنیدم كه فرمود: پس از قائم، «دوازده مهدی» خواهند بود. حضرت فرمود: پدرم فرموده «دوازده مهدی»، نه «دوازده امام»؛ آنها قومی از شیعیان ما هستند كه مردم را به موالات و معرفت حقّ ما می‏خوانند.
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۵۳، ص۱۱۵،ح۲۱ – كمال الدين وتمام النعمة، الشيخ الصدوق(۳۸۱ه‍)، ص۳۵۸، ح۵۶، باب۳۳، ما اخبر به الصادق.
  پس منظور، افرادی هستند که نقش هدایت‌گری برای مردم دارند نه بیشتر، بر خلاف احمدالبصری که به جای فراخواندن مردم به اهل‌بیت، القاب و عناوین بسیار گزافی از جمله عنوان «امام سیزدهم»برای خود قائل شده و مردم را به خود فرامی‌خواند.

  ادامه‌ی مطالب کتاب «شبهات مهدویت» پس از پرت و پلا گویی‌های آقای سعید در کامنت‌های بعدی «ان شاء الله»
  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 48. سعید 

  سلام اولا عرض کردم بنده نماینده هیچ کس و هیچ جا نیستم و مومن به دعوت یمانی آل محمد ع هستم و فقط از جانب خودم صحبت میکنم
  دوما شما تا الان به کدام سوال بنده جواب دادید؟؟؟ یک لینک وصیت دادید که خدمتتون جوابی ارائه شد
  ازتون سوال کردم راه شناخت یمانی چیست؟ گفتید برید کتاب رو بخونید در کتاب چیزی برای شناختن یمانی وجود نداشت ازتون میخوام که جواب سوال بنده رو در همینجا بدهید! شما چه کسی رو بهش تهمت بی سوادی میزنید؟ فعلا دنیا انگشت به دهان مونده از علم یمانی آل محمد ع!کجان بزرگانتان؟سید احمدالحسن ع دعوت به مناظره کردند که جوابی به کتاب ایشون در مورد وصیت مقدس بدهند!جوابی داده شد؟؟؟؟؟ پاسخ نمیدهید هیچ فقط تهمت میزنید! بار دیگر سوال میکنم
  راه شناخت یمانی چیست؟
  و چطور حجت خدا شناخته میشه؟
  میدانم پاسخی ندارید و فقط تفره میرید اگه پاسخی دارید بفرمایید!
  یاعلی

 49. سعید 

  و ازتون خواهش میکنم ادب را رعایت کنید و دیگه توهین نکنید این کار شخص توهین کننده و تهمت زننده نشانه بی سوادی و بی ادبی اون شخصه با رعایت ادب و احترام صحبت کنید و از توهین و تهمت دست بردارید

 50. سعید 

  سلام فقط و فقط از ثقلین پاسخ بدید قول عالم نذارید عالم معصوم نیست و عالم به ایات و احادیث قرآن نیست و قول عالم در جای خودش محترم اما هیچگونه حجیتی برای شخص شنونده ندارد و نقل حدیث از عالم قبول و تفسیر حدیث از عالم محترم اما حجیت ندارد و قابل قبول نیست!علما معصوم نیستند و امکان اشتباه دارند !

 51. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  پاسخ به سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد مدافع احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)
  ۱- لطفا موارد تهمت و اهانت را مشخص کنید
  اگر منظورتان از توهین و اهانت لقب «دجال بصره» برای بزرگتان می‌باشد که پیش‌تر نیز عرض شد این نام کتابی است که در رد ادعاهای بزرگتان نوشته شده است. همان کسی که شما فریاد می‌زنی کجا هستند تا پاسخ دهند یعنی حضرت آیت الله کورانی حفظه الله.
  متاسفم که باید وقت خود را برای پاسخ به افراد بیسوادی بگذاریم که حتی متن‌های اینجا را هم نمی‌توانند بخوانند و بفهمند و جز پرگویی و گزاف‌گویی هنر دیگری ندارند.
  ۲- باز هم ادعا پس از ادعا
  ۳- باز هم گزافه گویی و گنده گویی
  ۴- آقای سعید اگر سواد نداری بدان که آیات قرآن و روایاتی که بالاتر ارائه شد را ثقلین گویند.
  واقعا خنده‌دار است که عده‌ای بیسواد راه افتاده‌اند و صرفا با جیره و مواجب بیگانگان صرفا به هیاهو می‌پردازند و هیچ هنر علمی ندارند.

 52. سعید 

  سلام
  متن آقای عصیری:با صرف نظر از سند این روایت که ضعیف و غیر معتبر است، از جهت دلالت نیز شاذ و غیر قابل قبول است؛ چرا که بنا بر احادیث مشهور، پس از شهادت امام زمان زمانی برای حکومت معمولی و متعارف صالحان باقی نمی‌ماند؛ بلکه طبق احادیث صحیح‌السند شیعه، پس از شهادت امام زمان دوره‌ی رجعت آغاز می‌شود و پس از آن، قیامت کبری اتفاق می‌افتد؛
  ۱.بنا به احادیث مشهور؟ میشه احادیث مشهور رو بفرمایید؟؟؟
  ۲.بلکه طبق احادیث صحیح‌السند شیعه:میشه احادیث رو لطف کنید و خواهشا کلی گویی نکنید؟
  جناب آقای عصیری قول عالم برای ما حجته؟؟؟ که از شیخ مفید ره و شیخ مجلسی ره متن گذاشتید؟یعنی هرچی علما بگن درسته؟این معلومه دستتون از احادیث خالیه و پناه به اقوال علما آوردید!!!! دوما احادیث فراوانی وجود داره برای حاکمان بعد از امام زمان عج که بعد از ایشون هستند!!!! گرامی یه مطلب رو یادآوری کنم! ثقلین یعنی قرآن و اهل بیت ع و وقتی گفته میشه از ثقلین پاسخ بدید باید از آیات قرآن و احادیث ائمه ع پاسخ بدید!
  یادآوری دیگر مهدی لقب هست قائم لقب هست !
  حکم بن نعیم گوید : از امام باقر (ع) سوال کردم که آیا شما قائم آل محمد (ص) هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : ای حکم ، همه ی ما قائم به امر خدا هستیم . گفتم : آیا شما مهدی هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : همه ی ما به خداوند هدایت می کنیم . الکافي ج ۱ ص ۵۳۶
  مشخصه که سفیانی قبل امام زمان ع هست به این حدیث توجه کنید
  امام سجاد (ع) فرمود : زمانی که سفیانی ظهور کند مهدی مخفی می‌ شود . سپس بعد از آن قیام می‌ کند . الغیبة الطوسی ص ۴۴۳ ح ۴۳۷ . الخرائج والجرائج ج ۳ ص ۱۱۵۵ ح ۶۱ . اثبات الهداة ج ۳ ص ۷۲۷ ح ۵۲ . منتخب الانوار المضیئة ص ۳۱ . بحار الانوار ج ۵۲ ص ۲۱۳ ح ۶۵
  مهدی که در این حدیث مخفی میشود مسلما امام زمان ع نیست چون سفیانی قبل از امام زمان ع خروج میکند و این حدیث نشون میده مهدی هست و مخفی نشده و بعد از خروج سفیانی مخفی میشه و باز هم به امام زمان ع نمیشه این حدیث رو منصوب کرد چون امام زمان ع در غیبت هستند!پس مهدی در این حدیث چه کسی هست؟
  لفظ قائم
  امام صادق ع فرمودند:و اختلاف بنی فلان در بین خودشان و قتل نفس زکیه و خروج قائم نیز از جمله محتومات است و حتما اتفاق میفتد غیبه طوسی ترجمه مجتبی عزیزی ص ۷۴۷
  مگر در حدیث فوق امام صادق ع علائم ظور را ذکر نمیکند پس اگر اینجا قائم امام زمان ع باشد دیگه علائم ظهور نمیشه پس باید قائم شخص دیگری باشد
  حدیث شما:ابوبصیر گوید: به امام صادق عرضه داشتم: ای فرزند رسول خدا، من از پدر شما شنیدم که فرمود: پس از قائم، «دوازده مهدی» خواهند بود. حضرت فرمود: پدرم فرموده «دوازده مهدی»، نه «دوازده امام»؛ آنها قومی از شیعیان ما هستند که مردم را به موالات و معرفت حقّ ما می‏خوانند.
  بحار الأنوار، العلامة المجلسی(۱۱۱۱ه‍)، ج۵۳، ص۱۱۵،ح۲۱ – کمال الدین وتمام النعمة، الشیخ الصدوق(۳۸۱ه‍)، ص۳۵۸، ح۵۶، باب۳۳، ما اخبر به الصادق.
  اولا شما که معتقد به رجعت بعد از امام زمان ع هستید پس دلیل ذکر این حدیث چیست در حالی که شما اعتقاد به مهدیین ندارید ور ثانی احادیثی وجود دارد که این دوازده مهدی از فرزندان امام زمان ع هستند این را بدانید که تا قیامت حکومت در فرزندان هست یعنی بعد از امام زمان ع نیز حکومت برای فرزندان ایشون هست
  أخبرني الجماعة الذين قدمت ذكرهم في عدة مواضع، باسنادهم إلى جدى ابي جعفر الطوسى رضوان الله عليه قال: أخبرني الحسين بن عبيد الله عن محمد بن أحمد بن داود وهارون بن موسى التلعكبرى، قالا: أخبرنا أبو العباس أحمد بن على الرازي الخضيب الأيادي فيما رواه في كتابه كتاب الشفاء والجلاء عن أبي الحسين محمد بن جعفر الأسدى رضى الله عنه قال: حدثني الحسين بن محمد بن عامر الأشعري القمى، قال: حدثني يعقوب بن يوسف الضراب الغساني في منصرفه من إصفهان قال: حججت في سنة إحدى وثمانين ومأتين وكنت مع قوم مخالفين من أهل بلادنا فلما أن قدمنا مكة تقدم بعضهم فاكترى لنا دارا في زقاق بين سوق الليل، وهي دار خديجة تسمى دار الرضا عليه السلام، وفيها عجوز سمراء … فقالت: أنا كنت خادمة للحسن بن على صلوات الله عليهما. فلما إستيقنت ذلك قلت: لأسئلنها عن الغائب، فقلت: بالله عليك رأيته بعينك ؟ فقالت: يا أخى ! لم أره بعينى، فإنى خرجت واختى حبلى وبشرني الحسن بن على عليهما السلام بأنى سوف أراه آخر عمرى، وقال لي: تكونين له كما كنت لي … يقول (الامام المهدی علیه السلام) لك: إذا صليت على نبيك كيف تصلى عليه ؟ فقلت: أقول: أللهم صل على محمد وآل محمد وبارك على محمد وآل محمد، كأفضل ما صليت وباركت وترحمت على إبراهيم وآل إبراهيم إنك حميد مجيد، فقالت: لا إذا صليت فصل عليهم كلهم وسمهم، فقلت: نعم، فلما كان الغد نزلت ومعها دفتر صغير، فقالت: يقول لك: إذا صليت على النبي صلى الله عليه وآله فصل عليه وعلى أوصيائه على هذه النسخة … وصل على وليك وولاة عهدك والائمة من ولده وزد في اعمارهم وزد آجالهم

  امام مهدی (ع) فرمود : … خداوندا بر ولیت ( یعنی امام مهدی (ع) ) و والیان عهد او و امامان از فرزندان او درود فرست و عمرشان را زیاد کن و زندگیشان را طولانی گردان … . الغیبة الطوسی ص ۲۷۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۱۷ . دلائل الامامة ص ۳۰۰ . مستدرک الوسائل ج ۱۶ ص ۸۹ . إثبات الهداة ج ۳ ص ۶۸۵ . بحار الأنوار ج ۹۴ ص ۷۸ . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص ۴۹۴ . المصباح الکفعمی ص۵۴۶ . مفاتیح الجنان اعمال روز جمعه در صلوات ضراب اصفهانی
  خرج إلى القاسم بن العلاء الهمداني وكيل أبي محمد عليه السلام أن مولانا الحسين عليه السلام ولد يوم الخميس لثلث خلون من شعبان فصمه، وادع فيه بهذا الدعاء: اللهم إني أسألك بحق المولود في هذا اليوم … المعوض من قتله أن الأئمة من نسله … والأوصياء من عترته بعد قائمهم وغيبته حتى يدركوا الاوتار ويثأروا الثار ويرضوا الجبار ويكونوا خير أنصار صلى الله عليهم مع اختلاف الليل والنهار، اللهم فبحقهم إليك أتوسل وأسأل سؤال مقترف معترف مسئ إلى نفسه مما فرط في يومه وأمسه
  امام حسن عسکری (ع) فرمود : در روز سوم شعبان تولد امام حسین (ع) است . پس این دعا را بخوانید : خدایا از تو می‌خواهم به حق کسی که در این روز به دنیا آمده ….. همانا که امامان از نسل او هستند ….. و اوصیاء بعد از قائم و غیبتش نیز از عترت و فرزندان او هستند ….. . مختصر بصائر الدرجات ص ۳۴ . اقبال الاعمال ج ۳ ص ۳۰۳ . المصباح الکفعمی ص۵۴۳ . مصباح المتهجد الطوسی ص۸۲۶ . بحار الانوار ج ۵۳ ص ۹۴ . مفاتیح الجنان اعمال روز سوم شعبان

  ومما يبين ذلك ايضاحا » ما جاء نصا » فيه، عن النبي صلى الله عليه وآله، أنه ذكر المهدي عليه السلام، وما يجريه الله عز وجل من الخيرات والفتح على يديه. فقيل له: يا رسول الله كل هذا يجمعه الله له ؟ قال: نعم. وما لم يكن منه في حياته وأيامه هو كائن في أيام الأئمة من بعده من ذريته
  رسول الله (ص) درباره مهدی (ع) و آنچه را که خداوند از خیرات و برکات و فتح و پیروزی به دست او برایش قرار داده ذکر می‌ کرد . پس به ایشان گفته شد : یا رسول الله آیا همه اینها را خداوند برای او قرار داده است ؟ رسول خدا (ص) فرمود : بله ، و هر آنچه که در دوران زندگی و زمان خودش نباشد ، در زمان امامان بعد از او از فرزندانش می‌ باشد . شرح الاخبار ج ۲ ص ۴۲

  اللهم صل عليه وعلى آله من آل طه ويس، واخصص وليك، ووصي نبيك، وأخا رسولك، ووزيره، وولي عهده، إمام المتقين، وخاتم الوصيين لخاتم النبيين محمد صلى الله عليه وآله، وابنته البتول، وعلى سيدي شباب أهل الجنة من الأولين والآخرين، وعلى الأئمة الراشدين المهديين السالفين الماضين، وعلى النقباء الأتقياء البررة الأئمة الفاضلين الباقين، وعلى بقيتك في أرضك، القائم بالحق في اليوم الموعود، وعلى الفاضلين المهديين الأمناء الخزنة
  امام رضا (ع) فرمود : در وتر این دعا را بخوانید : … خداوندا بر محمد و آل او از آل طه و یس درود فرست ، و آن (درود) را اختصاص بده به ولیت و وصی نبیت و برادر رسولت و وزیر او و ولی عهد او ، امام المتقین و خاتم الوصیین برای خاتم النبیین محمد (ص) ، و دختر او بتول ، و بر دو سرور جوانان اهل بهشت از اولین و آخرین ، و بر امامان راشدین و مهدیین قبلی و گذشته ، و بر نقبا و اتقیای نیکوکار امامان فاضل باقی‌ مانده ، و بر بقیه ات در زمینت قائم بحق در روز موعود ، و بر مهدیین فاضل خزانه داران امینت. فقه الرضا ص ۴۰۲

  امام رضا (ع) فرمود : برای صاحب الامر اینگونه دعا کنید : … خداوندا بر والیان عهد او ( یعنی امام مهدی (ع) ) و امامان بعد از او درود فرست و آرزوهایشان را بر آور و بر عمرهایشان بیافزای … که آنها معادن کلماتت و خزانه داران علمت و ارکان توحیدت و ستون‌ های دینت و والیان امر تو هستند … . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص ۳۰۷ . مصباح المتهجد الطوسی ص ۴۰۹ . المصباح الکفعمی ص ۵۴۸ . مفاتیح الجنان دعا برای امام زمان (ع) دعای بعد از دعای عهد

  امام علی (ع) فرمود : در حیره مسجدی بنا خواهد شد که پانصد در خواهد داشت در آن خلیفه و جانشین قائم عجل الله تعالی فرجه نماز خواهد خواند . زیرا مسجد کوفه برای آنان کوچک و تنگ است . در آن دوازده امام عدل نماز خواهند خواند . تهذیب الاحکام ج ۳ ص ۲۵۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۳۷۴
  گلچینی از احادیث ذکر شد که کامنت حجیم نشود
  (( پس از پرت و پلا گویی‌های آقای سعید)) مودب باشید به من احترام نمیذارید به احادیث اهل بیت احترام بگذارید و احادیث رو پرت و پلا نخونید!فقط فقط شانتاژ دریغ از یک جواب!یک حدیث متشابه پیدا میکنید و بهش توسل میکنید! از ثقلین پاسخ بدید با کمال ادب و احترام نه به من حقیر به کلام اهل بیت ع!من به شما توهین کردم که اینطور صحبت میکنید؟؟؟؟
  و خواهشا دیگه قول عالم نذارید چون عالم معصوم نیست و امکان اشتباه دارد
  و در آخر
  امام صادق (ع) فرمود : اولین قائمی که از ما اهل بیت قیام می کند با شما با احادیثی سخن می گوید که طاقت تحمل آن را ندارید ، پس بر علیه او خروج می کنید . بحار الانوار ج۵۲ ص۳۷۵
  ممنون یاعلی

 53. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  پاسخ به سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد مدافع احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)
  بخش‌هایی از راه‌های شناخت احمد البصری یا «دجال بصره» پیش‌تر عرض شد که شما نخواندید و باز هم فقط پرگویی و گزاف‌گویی می‌کنید و هنر نقد علمی نداری!
  ولی همین مقدار که عدو سبب خیر شده و دیگران استفاده می‌کنند کافی است.
  گزافه‌گویی و ادعای توخالی کار مدعیان دروغین مهدویت خصوصا جریان «دجال بصره» است.
  باز هم تکرار می‌کنم اگر عنوان «دجال بصره» را توهین می‌دانید این نام کتابی است که در رد بزرگ شما نوشته شما نوشته شده، اگر حرفی برای گفتن دارید مطالب همان کتاب را در این‌جا نقل و نقد کنید تا این عنوان از او برداشته شود.
  کاری که بنده دراین‌جا می‌کنم و ادامه می‌دهم و تک‌تک ادعاهای بزرگتان یعنی دجال بصره را نقل و نقد می‌کنم و خواهم کرد.
  بمان و ادامه بده آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!

 54. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  ۱- خدا را شـــــــــــــــــــــــــــــــکر تا این‌جا بار دیگر بیســــــــــــــــــــوادی جریان «دجّال بصره» که یکی از جیره‌خوارانشان در این‌جا به نام «سعید» نمایندگی می‌کند آشکار شد؛

  ۲- پس از گذشت نزدیک به یک ماه که از وی و بزرگانش درخواست کرده‌ام تا نقد علمی بر همین خبری که او آمده و زیر آن نظر می‌نویسد بدهد که تاکنون نتوانسته است. این در حالی بود که در ابتدا وعده دادند «پاسخ شما را خواهیم داد».

  ۳- تاکنون نتوانتسه‌اند هیچ گونه پاسخی به بخش‌هایی از کتاب بنده به نام «شبهات مهدویت» بدهند که بخش‌هایی از آن را در کامنت‌های بالاتر آورده‌ام.
  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد شما از بزرگتان یعنی دجال بصره بخواهید مطالبی که بالاتر در نقد «روایت مهدی‌های دوازده‌گانه» ارائه نمودم را نقد علمی کند!
  مناظره با مراجع تقلید پیشکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش!

 55. سعید 

  سلام کتاب سید احمدالحسن ع رو در مورد رجعت بخونید تا متوجه رجعت و کیفیت آن بشوید
  http://almahdyoon.co/ir میتونید کتب سید احمدالحسن ع رو در این لینک در قسمت کتب سید احمدالحسن ع مشاهده کنید
  کتاب رجعت سومین روز، از روزهای بزرگ خدا – نوشته سید احمد الحسن علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=751
  یاعلی

 56. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  ادامه‌ی پاسخ به قــــــــــــــــــــــــــــــــــــوی‌ترین دلایل احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره):
  همان‌گونه که پیشتر گفته شد مهم‌ترین و قوی‌ترین دلیل آقای احمد البصری (یا همان دجال بصره) برای اثبات حقانیت خود روایت «مهدی‌های دوازده‌گانه» است که پاسخ‌هایی بالاتر ارائه شد که همچون دیگر مطالب و درخواست‌های بنده بدون پاسخ باقی مانده است و امّا ادامه‌ی پاسخ‌ها:
  ه‍) گذشته از ضعف سند و دلالت، از دیگر مشکلات این روایت تعارض‌های موجود در آن است: ۱. در بخش آغازین این روایت می‌گوید: «اسم مهدی منحصراً برای حضرت علی است و اطلاق این اسم بر هیچ کس روا نیست»
  لقب انحصاری حضرت علی «امیرمؤمنان» است که در روایات متعددی تصریح شده است؛ به عنوان نمونه:
  … عَنْ أبي عَبْدِ اللهِ قَالَ: دَخَلَ رَجُلٌ عَىَع أبي عَبْدِ اللهِ فَقَالَ: ألسَّلامُ عَلَيكَ يَا أميرَ المُؤمنينَ، فَقَامَ عَىَا قَدَمَيهِ فَقَالَ: مَهْ هَذَا إسْمٌ لاَ يَصْلُحُ إلاَّ لأميرِ المُؤمنينَ سَمَّاهُ بِهِ، وَلَمْ يُسَمِّ بِهِ أحَدٌ غَيرُهُ فَرَضِيَ بِهِ إلاَّ كَانَ مَنْكُوحَاً وَإنْ لَمْ يَكُنْ بِهِ إبتَليٰ. وَهُوَ قَوْلُ اللهِ في كِتَابِهِ {إِنْ يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ إِلاَّ إِناثاً وَإِنْ يَدْعُونَ إِلاَّ شَيْطاناً مَريداً} (نساء/۱۱۷) قَالَ: قُلْتُ: فَمَاذَا يُدْعىٰ بِهِ قَائِمُكُمْ؟ قَالَ: يُقَالُ لَهُ: السَّلامُ عَلَيكَ يَا بَقيَّةَ اللهِ السَّلامُ عَلَيكَ يَا ابنَ رَسُولِ اللهِ.
  شخصی، محضر امام صادق شرفیاب شد و این چنین سلام کرد: سلام بر تو ای امیرمؤمنان! حضرت از جا برخاست و گفت: این را مگو! این نام، تنها شایسته‌ی امیرمؤمنان است که خدا این نام را بر او نهاده و دیگری غیر از او را چنین نام ننهاده که به آن راضی شده باشد. هر که شخص دیگری را به این نام بخواند، منکوح (مفعول در لواط) است و اگر هم چنین نباشد به آن دچار خواهد شد؛ چرا که در قرآن می‌فرماید: «[مشرکان‌]، به جاى او، جز بت‌هاى مادينه را [به دعا] نمى‌خوانند و جز شيطان سرکش را نمى‌خوانند». گفتم: قائم شما را چگونه بخوانیم؟ فرمود: به او گفته می¬شود: السلام علیک یا بقیه الله، السلام علیک یا ابن رسول الله.
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۳۷، ص۳۳۲، به نقل از تفسير العياشي، محمد بن مسعود العياشي(۳۲۰ه‍)، ج۱، ص۲۷۶.
  در حالی که این اسم لقب حضرت مهدی نیز می‌باشد و لقب انحصاری حضرت علی چیز دیگری است.
  ۲. این روایت می‌گوید: نام «مهدی» منحصرا برای امیرمؤمنان است و این از عجایب است، چرا که برای امیرمؤمنان چنین نامی ذکر نشده، بلکه لقبی از القاب حضرت است؛ چنان که از القاب همه‌ی اهل‌بیت «مهدی» است.
  این همه در حالی است که ادعای احمدالبصری آن است که او یکی از «مهدی‌های دوازده‌گانه» است که پیش از امام زمان می‌آید! مگر این که احمدالبصری بگوید نامش مهدی نیست، بلکه لقبش مهدی است که در این صورت، سخنش با بخش پایانی روایت تعارض پیدا می‌کند، چرا که در بخش پایانی روایت می‌گوید: آن دوازده نفر که پس از مهدی می‌آیند اسمشان «مهدی» است،‌ نه لقبشان.
  و) این روایت اساساً ارتباطی با مدّعای جریان یمانی ندارد؛ زیرا هیچ‌یک از این احادیث بر این معنا دلالت ندارد که «مهدی‌های دوازده‌گانه» پیش از ظهور امام زمان می‌آیند، در حالی که هنوز امام زمان ظهور نفرموده، اما پیش از او احمدالبصری ادّعای قیام کرده و خود را «نخستین مهدی» نامیده است.
  ز) گذشته از یک یا دو روایت ضعیف‌السندی که مورد استناد احمدالبصری و هواداران وی قرار گرفته، روایات متضاد دیگری در حد تواتر یا استفاضه وجود دارد که در آنها اثری از ادعای آنان مبنی بر وجود «مهدی‌های دوازده‌گانه» در وصیت پیامبر نیست؛ برای روشن شدن این سخن، چند نکته قابل ذکر است:
  ۱. مرحوم شيخ كليني در كتاب گران‌سنگ كافي، بیست روايتِ صحيح‌السند از طريق جابر بن عبدالله انصاري، عبدالله بن عباس و ديگران آورده که پيامبر به نام دوازده امام معصوم تصریح فرموده، ولی اثری از «مهدیون دوازده‌گانه» نیست که احمدالبصری بخواهد از آن نمدی برای کلاه خود بدوزد.
  الكافي، الشيخ الكليني(۳۲۹ه‍)، ج۱، بَابُ مَا جَاءَ فِي الِاثْنَيْ عَشَرَ والنَّصِّ عَلَيْهِمْ؛ (بابی مستقل در تصریح به نام دوازده امام).
  ۲. مرحوم نُعمانی در کتاب الغیبة خود باب مستقلی در باره «ائمه اثناعشر» آورده که در آن سی روایت آمده و هیچ روایتی دال بر وجود «اثناعشر مهدیا» نیست.
  الغيبة، ابن أبي‌زينب النعماني(۳۸۰ه‍)، باب ۴، باب ما روي في أن الأئمة اثنا عشر إماما، ص۶۵.
  ۳. علامه مجلسی از کتاب «خصائص الأئمة» اثر سید رضی روایتی از وصیت پیامبر آورده که هیچ اثری از ادعای احمدالبصری در «امامان دازده‌گانه» و یا نام او به عنوان «امام سیزدهم» نیست.
  وَرُوِىَ أيضَاً نَقْلاً عَنْ السَّيدِ رَضِيِّ الدِّينِ المُوسوِيِّ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ مِنْ كِتَابِ خَصَائِصِ الأئِمَّةِ عَنْ هَارُونَ بنِ مُوسى، عَنْ أحمَدَ بنِ محمَّدِ بنِ عَمَّارِ العِجْلِيِّ الكُوفِيِّ، عَنْ عيسىٰ الضَّريرِ، عَنْ الكَاظِمِ عَنْ أبيِهِ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللهِ لِعَلِيٍّ حينَ دَفَعَ إِلَيْهِ الْوَصِيَّةَ: إتَّخَذَ لَهَا جَوابَاً …
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۲۲، ص۴۸۴، ح۳۰، باب آخر خطبة خطب بها رسول الله.
  ۴. روایت دیگری همچنین در تفسیر فرات کوفی از ابن‌عباس روایت شده مبنی بر این که پیامبر در همان مرضی که توسط آن از دنیا رفتند با فاطمه نجوا کرده و وصایا و علومی از آینده را به وی بازگو کردند که باز هم اثری از مدعای احمدالبصری نیست.
  تَفْسيرُ فَراتِ بنِ إبراهيمِ … عَنْ عَبْدِ اللهِ بنِ عَبَّاسٍ رضي الله عنه قَالَ: سَمِعْتُ سَلْمَانَ الفَارْسِيَّ رضي الله عنه وَهُوَ يَقُولُ: لَمَّا أنْ مَرِضَ النَّبيُّ المَرْضَةَ الَّتي قَبَضَهُ اللهُ فيهَا دَخَلْتُ فَجَلَسْتُ بَينَ يَدَيِهِ… قَالَ: إنَّ عَلِيَّاً أوَّلُ مَنْ آمَنَ بِاللهِ، وَهُوَ ابنُ عَمِّ رَسُولِ اللهِ، وَأخُ الرَّسُولِ، وَوَصِيُّ رَسُولِ اللهِ، وَزَوْجُ بِنْتِ رَسُولِ اللهِ، وَابْنَاهُ سِبْطَا رَسُولِ اللهِ … وَالمَهْدِيُّ الَّذي يُصَلِّي عيسىٰ خَلْفَهُ مِنْكَ …
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۲۲، ص۴۹۶، ح۴۳، بَابُ وَصِیَّتِهِ لِعَلِیٍّ بِالغُسْلِ.
  ادامه‌ی مطالب کتاب «شبهات مهدویت» پس از پرت و پلا گویی‌های آقای سعید در کامنت‌های بعدی «ان شاء الله»
  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 57. سید مجتبی عصیری 

  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  آیا مطالبی که در کامنت قبلی و کامنت‌های پیش‌تر از روایات معصومین ارسال نمودم از ثقلین هست یا خیر؟
  یا این که فردا دوباره خواهی آمد و خواهی گفت از ثقلین پاسخ مرا بدهید؟!
  خیلی متاسفم که مدعیان دروغین مهدویت اینقدر بیسوادند آنوقت ادعای مناظره با مراجع تقلید و علمای بزرگی را دارند که من شاگرد کوچک آنها هم محسوب نمی‌شوم.
  بمان و ادامه بده آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!

 58. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»
  پاسخ به سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد مدافع احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)
  آقای سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد می‌دانی حکایت تو حکایت کیست؟
  حکایت تو حکایت همان کسی است که به شهری رفته بود و در آنجا مفصل کتک خورده بود و چون عُرضه دفاع نداشته بود از آن شهر فرار کرده بود و شهر خود رفته و بر بالای بام خانه‌ی خود رفته بود و فریاد می‌زد اگر جرئت دارید بیایید جلو تا حسابتان را برسم!
  یا به عبارت دیگر حکایت تو حکایت همان شعر فارسی است که می‌گوید:
  من آنم که رستم بود پهلوان
  بیش از یک ماه است که چندین سوال از تو کرده‌ایم و تو سواد پاسخ‌گویی به یکی از آنها را نداشته‌ای و هر مطلبی که در افتضاح کردن اربابت «دجال بصره» گذاشتیم بدون آن که عُرضه و هنر نقد علمی یکی از آنها را داشته باشی همواره حواله به چند لینک بی‌مصرف و بدون ارتباط با ادعاهای باطلتان می‌دهی!
  اگر راســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت می‌گویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی پاسخ بده:
  ۱- نقد علمی همین خبری که اینجا از هویت «دجال بصره» توسط حضرت آیت الله طبسی و دیگر بزرگواران شده است.
  ۲- پاسخ علمی به مطالبی که در رد اربابت در چند کتاب که بعضی از آنها را بالاتر معرفی نمودم بده!
  ۳- پاسخ علمی به مطالبی که بالاتر از ثقلین ارائه نمودم بده!

  می‌دانم سواد پاسخ دادن و نقد علمی نداری به همین جهت به تو حق می‌دهم!

  و البته حتی بزرگ‌ تو یعنی «دجال بصره» (احمد البصری صیامری) هم چنین عرضه و هنری ندارد، اگر دارد بســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم الله!

  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 59. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  از آن‌جا که گزافه‌گویی و ادعای توخالی کار مدعیان دروغین مهدویت خصوصا جریان «دجال بصره» است، وی و طرفدارانش نیز برای اثبات ادّعاهای خود به دلایل سست، واهی و بدون ارتباط با ادعای خود استناد می‌کنند که اگر بنا باشد به تک‌تک آنها پاسخ داده شود به چنین جریاناتی اهمیت بیهوده بخشیده شده و وقت خود و خوانندگان را نیز به هدر داده‌ایم؛ از این‌رو، در این‌جا با نقد مهم‌ترین و قوی‌ترین دلایل این گروه، چند نکته را ثابت می‌کنیم:

  ۱.دروغ‌گو و کم‌سواد بودن این گروه؛

  ۲. تحریف نمودن و دستبرد در روایات اهل‌بیت (علیهم السلام)

  ۳- خالی بودن دستشان از دلایل محکم و مستند که مرتبط با ادعای آنان باشد و گرنه در کپی کردن مطالب بدون ارتباط با ادعاهایشان و پر حجم کردن مطالب، بسیار هنرمندند.
  تاکنون نتوانتسه‌اند هیچ گونه پاسخی به بخش‌هایی از کتاب بنده به نام «شبهات مهدویت» بدهند که بخش‌هایی از آن را در کامنت‌های بالاتر آورده‌ام.
  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد شما از بزرگتان یعنی دجال بصره بخواهید مطالبی که بالاتر در نقد «روایت مهدی‌های دوازده‌گانه» ارائه نمودم را نقد علمی کند!
  مناظره با مراجع تقلید پیشکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش!

  خدا را شـــــــــــــــــــــــــــــــکر تا این‌جا بار دیگر بیســــــــــــــــــــوادی جریان «دجّال بصره» که یکی از جیره‌خوارانشان در این‌جا به نام «سعید» نمایندگی می‌کند آشکار شد.

  «وَالسَّلامُ عَلَی مَنْ اتَّبَعَ الهُدیٰ، وَخَشِیَ عَواقِبَ الرَّدیٰ، وَأطَاعَ المَلِکَ الأعْلیٰ»

 60. سید مجتبی عصیری 

  آقــــــــــــــــای سعیـــــــــــــــــــــــد!
  یا از رو برو، شرم کن و استغفار کن یا همین‌جا بمان و همچنان منتظر افشاگری‌های بیشتر از هویت وابسته‌ی شما به صهیونیست و دست‌های پنهان پشت پرده‌اتان بمان!

  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 61. سعید 

  سلام پاسخی که خدمتتون ارائه شد خواندید؟؟؟یک حدیث دادید که مهدیی قومی از شیعیان هست و چند حدیث ارائه شد برای اثبات مهدیین ع بعد از امام زمان ع! راه شناخت یمانی چیست و چگونه شناخته میشود ؟ و چگونه میشود حجت خدا رو شناخت ؟ باور کنید جوابی برای این سوال ندارید ! و هربار به شانتاژ و توهین ادامه میدهید و این نشانه بی سوادی و خالی بودن دستتون از روایات و پناه بردن به اقوال علماست و پاسخ میگیرید ولی پاسخی نمیدهید و به قول معروف کسی که خوابه رو میشه از خواب بیدار کرد و کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد!هرچی سوال میکنم دریغ از پاسخ! چندبار سوال کردم راه شناخت یمانی چیست و حجت خدا چگونه شناخته میشه ولی پاسخی نداید در کتابتون هم نبود ! روایت رو تفسیر میکنید جالبه! در آخر کدام حدیث گفته اسم همه شون مهدی هست چه استدلال بچه گانه ای!
  حکم بن نعیم گوید : از امام باقر (ع) سوال کردم که آیا شما قائم آل محمد (ص) هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : ای حکم ، همه ی ما قائم به امر خدا هستیم . گفتم : آیا شما مهدی هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : همه ی ما به خداوند هدایت می کنیم . الکافي ج ۱ ص ۵۳۶
  در کتاب چهل حدیث شیخ ناظم عقیلی روایات فراوانی وجود داره برای اثبات مهدیین ع! به کامنت های شما پاسخ داده شده چشاتون رو باز کنید متوجه میشید و این را به شما نمیگویم به عزیزانی که این مطالب رو مطالعه میکنند میگویم شما خود را به خواب زدی و فقط شانتاژ میکنید!جالبه اقوال علما هم شده جزء ثقلین؟؟؟درباره مهدی!آیا اون روایت را خواندید؟ چون سفیانی خروج کند مهدی مخفی شده پس از او قیام میکند؟یا اون روایت که قائم از علامات ظهوره؟اگر اینها امام زمان ع باشد یعنی امام زمان ع از علائم ظهور خودشونن؟؟؟
  کتاب چهل حدیث در مورد مهدیین و فرزندان قائم علیهم السلام – نوشته انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=2983
  برای کسی دنبال حق هست اثبات میشه و برای کسی نمیخواد قبول کنه اصلا! یا اون روایت رو شنیدید که با عالم بحث کردم بر او غلبه کردم ولی با جاهل بحث کردم بر من غلبه کرد؟معصوم ع وقتی این حرف رو بزنه دیگه…….!شما هنوز سوال بنده رو جواب نداید بعد هی مطالب بی ربط به موضوع میارید و این شاخه اون شاخه میکنید سفسطه میکنید! بنده جاهلی بیش در پیشگاه آل محمد ع نیستم اگر مطالبی ارائه شد محکم نبود اینقدر وقت برای پاسخ دادن نمیذاشتید و فونت خوشگل نمیکردید و اینقدر به هول و ولا نمی افتادید!اگر کسی طالب حق باشد با خوندن مطالب حق براش روشن میشود شما و هیچ کس دیگری از بزرگانتان نتوانستید به سوالات پاسخ بدید و هرچی سوال میشه دریغ از یک جواب اونم اینکه حجت خدا چگونه شناخته میشه!
  خدایا ببین چه کسانی به یمانی آل محمد ع میگن بی سواد کسانی بهره ای از علم نبرده اند و رو به سفسطه و مغلطه آوردند!
  احادیث رو چرا تقطیع میکنید کامل بزنید!شما به ما میگید احادیث رو چرا تقطیع میکنید(الحمدلله کامل همه احادیث موجوده) بعد خودتون همین کار رو انجام میدهید؟سلسه روات رو میزنید به حدیث میرسه نصف حذف میکند! علم رجال از کجا اومد؟جز از اهل سنت؟؟ شیعه چرا دنبال منهج اهل سنت رفتی؟
  نمونه=وَرُوِیَ أیضَاً نَقْلاً عَنْ السَّیدِ رَضِیِّ الدِّینِ المُوسوِیِّ رَضِیَ اللهُ عَنْهُ مِنْ کِتَابِ خَصَائِصِ الأئِمَّةِ عَنْ هَارُونَ بنِ مُوسی، عَنْ أحمَدَ بنِ محمَّدِ بنِ عَمَّارِ العِجْلِیِّ الکُوفِیِّ، عَنْ عیسیٰ الضَّریرِ، عَنْ الکَاظِمِ عَنْ أبیِهِ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللهِ لِعَلِیٍّ حینَ دَفَعَ إِلَیْهِ الْوَصِیَّةَ: إتَّخَذَ لَهَا جَوابَاً …
  نمونه ای دیگر=تَفْسیرُ فَراتِ بنِ إبراهیمِ … عَنْ عَبْدِ اللهِ بنِ عَبَّاسٍ رضی الله عنه قَالَ: سَمِعْتُ سَلْمَانَ الفَارْسِیَّ رضی الله عنه وَهُوَ یَقُولُ: لَمَّا أنْ مَرِضَ النَّبیُّ المَرْضَةَ الَّتی قَبَضَهُ اللهُ فیهَا دَخَلْتُ فَجَلَسْتُ بَینَ یَدَیِهِ… قَالَ: إنَّ عَلِیَّاً أوَّلُ مَنْ آمَنَ بِاللهِ، وَهُوَ ابنُ عَمِّ رَسُولِ اللهِ، وَأخُ الرَّسُولِ، وَوَصِیُّ رَسُولِ اللهِ، وَزَوْجُ بِنْتِ رَسُولِ اللهِ، وَابْنَاهُ سِبْطَا رَسُولِ اللهِ … وَالمَهْدِیُّ الَّذی یُصَلِّی عیسیٰ خَلْفَهُ مِنْکَ …
  اگر دنبال رجال هستی این سوالات بنده از شماست! قرآن رو چه کسی جمع آوری کرد؟؟؟راویان واقعه عظیم غدیر چه کسانی بودند؟؟؟
  کسی منکر این نیست فقط امیرالمومنین علی ع امیرالمومنین هست و کسی به یمانی آل محمد لقب امیرالمومنین نداده و امام همه عالم امام زمان عج هستند!
  میخواهی بگویم غاصبان القاب ائمه ع چه کسانی هستند؟ آنان که خود را حجت الاسلام و آیت الله و آیت الله العظمی میخونن!
  به شما گفتم توهین نکنید باز ادامه دادید و بی سوادی خود را اثبات کردید!
  برای هر حرفی که دارید حدیث کامل ارائه کنید نه فقط کلی گویی و اشاره به حدیث به عنوان مثال=پیامبر در همان مرضی که توسط آن از دنیا رفتند با فاطمه نجوا کرده و وصایا و علومی از آینده را به وی بازگو کردند!!!!!
  پیامبر وصیتی مکتوب نوشتند چرا به رسول الله ص تهمت میزنید که ننوشته اند!
  امیر المومنین (ع) به طلحه فرمود : ای طلحه ، مگر تو خود شاهد نبودی که وقتی رسول خدا (ص) از ما استخوان کتفی خواست ، تا بر آن چیزی بنویسد که پس از او امت او به گمراهی نیفتد و دچار اختلاف شود ، و آن دوست تو چنان سخنی را گفت که : رسول خدا هذیان می گوید ، و پیامبر خدا (ص) خشمگین شد و از نوشتن صرفنظر نمود ؟ طلحه گفت : بله من شاهده آن واقعه بوده ام . امیر المومنین (ع) فرمود : پس از اینکه شما بیرون رفتید ، رسول خدا (ص) مرا از آنچه که قصد داشت که در آن ( قطعه استخوان ) بنویسید و مردم را بر آن گواه گیرد ، با خبر ساخت ، و همچنین از اینکه جبرئیل به آن حضرت خبر داده بود ، که خدای تعالی می داند که امت در آینده نزدیک دچار اختلاف و تفرقه خواهد شد . پس از آن ، رسول خدا (ص) صحیفه ای خواست ، و آنچه را که قصد داشت در آن استخوان کتف بنویسد ، به من املاء فرمود و سه نفر را بر آن شاهد گرفت : سلمان فارسی و ابوذر و مقداد را . و کسانی را که پیشوایان هدایت هستند از آن جمله که اطاعتشان را تا روز قیامت به مومنان امر فرموده نام برد . و مرا نخستین آنان خواند . كتاب سلیم بن قیس ص ۲۱۱ . الغیبة النعمانی ص ۸۱ . احتجاج الطبرسي ج ۱ ص ۲۲۳ . اثبات الهداة ج ۲ ص ۲۴۱ ب ۹ ف ۷۱ ح ۸۴۱ . غاية المرام ج ۶ ص ۱۰۷ . بحار الانوار ج ۳۶ ص ۲۷۷ . مکاتيب الرسول ج ۳ ص ۷۰۲ . منتخب الاثر ص ۱۱۸
  ابو موسی ضرير (نابينا) گويد : موسی بن جعفر (ع) به من فرمود : من به امام صادق (ع) گفتم : مگر امير المؤمنين (ع) كاتب وصيت و رسول الله (ص) ديكته گو و جبرئيل و ملائكه مقربون (ع) شاهد آن نبودند ؟ حضرت مدتی سر بزير انداخت و سپس فرمود : ای ابا الحسن بدرستی که چنان بود كه گفتی . الكافی ج ۱ ص ۲۸۱
  فضیل دوست امام صادق (ع) نقل می‌ کند که امام صادق (ع) فرمود : رسول الله (ص) برای وصیتش به علی (ع) چهار تن از بزرگان ملائکه را شاهد گرفت . جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و نام چهارم را بیاد نمی‌ آورم . من لایحضره الفقیه ج ۴ ص ۲۳۶
  پیامبر وصیت شب وفات رو به امیر مومنان ع گفتند

 62. سعید 

  روایات مهدیین ع
  اولین دلیل وصیت شب وفات
  أخبرنا جماعة (=ما ذكرته عن أبي عبد الله الحسين بن سفيان البزوفري فقد أخبرني به احمد ابن عبدون والحسين بن عبيد الله عنه . الاستبصار ج۴ ص۳۴۲) عن أبي عبد الله الحسين بن علي بن سفيان البزوفري عن علي بن سنان الموصلي العدل عن علي بن الحسين عن أحمد بن محمد بن الخليل عن جعفر بن أحمد المصري عن عمه الحسن بن علي عن أبيه، عن أبي عبد الله جعفر بن محمد، عن أبيه الباقر، عن أبيه ذي الثفنات سيد العابدين، عن أبيه الحسين الزكي الشهيد، عن أبيه أمير المؤمنين عليه السلام قال: قال رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم – في الليلة التي كانت فيها وفاته – لعلي عليه السلام: يا أبا الحسن أحضر صحيفة ودواة، فاملا رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم وصيته حتى انتهى إلى هذا الموضع فقال: يا علي إنه سيكون بعدي اثنا عشر إماما ومن بعدهم إثنا عشر مهديا، فأنت يا علي أول الاثني عشر إماما … وأنت خليفتي على أمتي من بعدي، فإذا حضرتك الوفاة فسلمها إلى ابني الحسن البر الوصول، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابني الحسين الشهيد الزكي المقتول، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه سيد العابدين ذي الثفنات علي، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه محمد الباقر، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه جعفر الصادق، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه موسى الكاظم، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه علي الرضا، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه محمد الثقة التقي، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه علي الناصح، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه الحسن الفاضل، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه محمد المستحفظ من آل محمد عليهم السلام، فذلك اثنا عشر إماما، ثم يكون من بعده اثنا عشر مهديا، فإذا حضرته الوفاة فليسلمها إلى ابنه أول المقربین له ثلاثة أسامي: إسم كإسمي وإسم أبي وهو عبد الله وأحمد، والاسم الثالث: المهدي، هو أول المؤمنين
  امام صادق (ع) از پدرش امام باقر (ع) از پدرش امام زين العابدين (ع) از پدرش امام حسین (ع) از پدرش امير المومنين (ع) که فرمود : رسول خدا (ص) در شبى كه وفاتش در آن بود ، به على (ع) فرمود : اى ابا الحسن ، كاغذ و دواتى بياور . و رسول الله (ص) وصيت خود را املاء فرمود ، تا این که بدين جا رسيد كه فرمود : يا على ! بعد از من دوازده امام مى باشند و بعد از آنها دوازده مهدى هستند . پس تو يا على اولين دوازده امام مى باشى . … . و تو پس از من خليفه و جانشين من بر امتم هستى ، هر گاه وفاتت رسيد ، خلافت را به پسرم حسن واگذار كن ، … ، و چون وفات او ( امام حسن عسکری (ع) ) برسد ، آن را به پسرش محمد كه مستحفظ از آل محمد (ص) است ، تسليم كند ، و آنها دوازده امام هستند . سپس بعد از او دوازده مهدى مى باشند . پس وقتى كه زمان وفاتش فرا رسید ، خلافت را به پسرش كه اولین مقربین است ، مى سپارد . براى او سه اسم است . يك اسمش مانند اسم من ، و اسم ديگرش اسم پدر من است ، و آنها عبد الله و احمد هستند ، و نام سوم مهدى است و او اولين مومنان است
  الغیبة الطوسي ص۱۵۰ ح۱۱۱ . بحار الانوار ج۳۶ ص۲۶۰ ح۸۱ . بحار الانوار ج۵۳ ص۱۴۷ ح۶ – مختصر . غاية المرام ج۲ ص۲۴۱ . مختصر بصائر الدرجات ص۳۹ . إثبات الهداة ج۱ ص۵۴۹ ح۳۷۶ . الايقاظ من الهجعة ص۳۶۲ . العوالم عبد الله البحراني ج۳ ص۲۳۶ ح۲۲۷ . نوادر الاخبار الفیض الکاشاني ص۲۹۴ . مكاتيب الرسول الشيخ الميانجي ج۲ ص۹۶ . تاريخ ما بعد الظهور ص۶۴۱
  السيد بهاء الدين النجفي في کتابه منتخب الأنوار المضيئة قال: ومما جاز لي روايته أيضا عن أحمد بن محمد الإيادي يرفعه إلى علي بن عقبة عن أبيه، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: إن منا بعد القائم عليه السلام اثنا عشر مهديا من ولد الحسين عليه السلام
  امام صادق (ع) فرمود : همانا از ما ، بعد از قائم (ع) دوازده مهدى از فرزندان حسین (ع) می باشند . منتخب الانوار المضیئة ص۳۵۴ . مختصر بصائر الدرجات ص۴۹ . بحار الانوار ج۵۳ ص۱۴۸
  باب الدعاء في الوتر وما يقال فيه، وهذا مما نداوم به نحن معاشر أهل البيت عليهم السلام: … اللهم صل عليه وعلى آله من آل طه ويس، واخصص وليك ووصي نبيك وأخا رسولك ووزيره وولي عهده إمام المتقين وخاتم الوصيين لخاتم النبيين محمد صلى الله عليه وآله، وابنته البتول، وعلى سيدي شباب أهل الجنة من الأولين والآخرين، وعلى الأئمة الراشدين المهديين السالفين الماضين، وعلى النقباء الأتقياء البررة الأئمة الفاضلين الباقين، وعلى بقيتك في أرضك القائم بالحق في اليوم الموعود، وعلى الفاضلين المهديين الأمناء الخزنة
  امام رضا (ع) فرمود : ما اهل بیت (ع) در وتر این دعا را می خوانیم : … خداوندا بر محمد و آل او از آل طه و یس صلوات و درود فرست ، و آن ( صلوات و درود ) را اختصاص بده به ولیت و وصی نبیت و برادر رسولت و وزیر او و ولی عهد او ، امام المتقین و خاتم الوصیین برای خاتم النبیین محمد (ص) ، و دختر او بتول ، و بر دو سرور جوانان اهل بهشت از اولین و آخرین ، و بر امامان راشدین و مهدیین قبلی و گذشته ، و بر نقبا و اتقیای نیکوکار امامان فاضل باقی‌ مانده ، و بر بقیه ات در زمینت قائم بحق در روز موعود ، و بر مهدیین فاضل خزانه داران امینت . فقه الرضا ص۴۰۲
  حدثنا على بن أحمد بن محمد بن عمران الدقاق قال حدثنا محمد بن أبي عبد الله الكوفي قال حدثنا موسى بن عمران النخعي عن عمه الحسين بن يزيد النوفلي عن علي بن أبي حمزة عن أبي بصير قال : قلت للصادق جعفر بن محمد عليهما السلام : يا ابن رسول الله إني سمعت من أبيك عليه السلام أنه قال : يكون بعد القائم اثنا عشر اماما ، فقال إنما قال : اثنا عشر مهديا ، ولم يقل : إثنا عشر إماما ، ولكنهم قوم من شيعتنا يدعون الناس إلى موالاتنا ومعرفة حقنا
  ابی بصیر گوید : به امام صادق جعفر بن محمد (ع) گفتم : ای پسر رسول خدا از پدرتان امام باقر (ع) شنیدم که می فرمود : پس از قائم دوازده امام می باشند . امام صادق (ع) فرمود : بلکه ایشان فرمود دوازده مهدی و نگفت دوازده امام . و آنها از شیعیان ما می باشند که مردم را به ولایت ما و شناساندن حق ما دعوت می کنند . کمال الدین و تمام النعمة ج۲ ص۳۵۸ . مختصر بصائر الدرجات ص۲۱۱ . بحار الانوار ج۵۳ ص۱۱۵ . مستدرك سفينة البحار ج۱۰ ص۵۱۶
  جعفر بن محمد بن قولويه قال حدثني ابي عن سعد بن عبد الله عن ابي عبد الله محمد بن ابي عبد الله الرازي الجاموراني عن الحسين بن سيف بن عميرة عن ابيه سيف، عن ابي بكر الحضرمي عن ابي جعفر عليه السلام قال: قلت له: اي بقاع الارض افضل بعد حرم الله عز وجل وحرم رسوله صلى الله عليه وآله؟ فقال: الكوفة يا ابا بكر هي الزكية الطاهرة، فيها قبور النبيين المرسلين وغير المرسلين والاوصيأ الصادقين، وفيها مسجد سهيل الذي لم يبعث الله نبيا الا وقد صلى فيه، ومنها يظهر عدل الله، وفيها يكون قائمه والقوام من بعده
  امام باقر (ع) فرمود : کوفه پاک و طاهر است … و از آنجا عدل خدا ظاهر می شود ، و در آن است قائمش و قائم های بعد از او . تهذیب الاحکام ج۶ ص۳۱ . کامل الزیارات ص۷۶ . روضة الواعظين ص۴۱۰ . وسائل الشیعة (آل البیت) ج۵ ص۲۵۵ . بحار الانوار ج۵۳ ص۱۴۸ . مستدرك الوسائل ج۳ ص۴۱۶
  الكتاب العتيق الغروي … (السلام والصلاة على الامام الخلف، القائم بالحق ابن أفضل السلف) … السلام عليك يا حجة الله في عباده … السلام عليك أيها الإمام المهدي … السلام عليك يا مولاي وابن مولاي، وسيدي وابن سادتي، وعلى اولي عهدك، والقوام بالامر من بعدك، السلام عليك وعليهم وعلى الأئمة أجمعين ورحمة الله وبركاته
  از کتاب العتیق الغروی … (سلام و صلوات بر امام خلف ، قائم به حق ، فرزند بهترین سلف) … سلام بر تو ای حجت الله در بندگانش … سلام بر تو ای امام مهدی … سلام بر تو ای مولای من و فرزند مولایان من ، و سرورم و فرزند سروران من ، و نیز بر والیان عهد و قائم های به امر بعد از تو ، سلام بر تو و بر آنها و بر امامان اجمعین و رحمة الله و برکاته . بحار الانوار ج۹۹ ص۲۲۷
  عن محمد بن أحمد بن يحيى عن محمد بن الحسين عن محمد بن إسماعيل عن صالح بن عقبة عن عمرو بن أبي المقدام عن أبيه عن حبة العرني قال: خرج أمير المؤمنين عليه السلام إلى الحيرة فقال: … وليبنين بالحيرة مسجد له خمسمائة باب يصلي فيه خليفة القائم عجل الله تعالى فرجه لان مسجد الكوفة ليضيق عنهم، وليصلين فيه إثنا عشر إماما عدلا
  امیر المومنین (ع) فرمود : در حیره مسجدی بنا خواهد شد که پانصد در خواهد داشت که در آن ، خلیفه و جانشین قائم عجل الله تعالی فرجه نماز خواهد خواند . زیرا مسجد کوفه برای آنان کوچک و تنگ است . در آن ، دوازده امام عدل نماز خواهند خواند . تهذیب الاحکام ج۳ ص۲۵۳ . ذكرى الشيعة في أحكام الشريعة ج۳ ص۱۱۹ . بحار الانوار ج۵۲ ص۳۷۴
  ومما يبين ذلك ايضاحا «ما جاء نصا» فيه، عن النبي صلى الله عليه وآله، أنه ذكر المهدي عليه السلام، وما يجريه الله عز وجل من الخيرات والفتح على يديه، فقيل له: يا رسول الله كل هذا يجمعه الله له؟ قال: نعم وما لم يكن منه في حياته وأيامه هو كائن في أيام الأئمة من بعده من ذريته
  رسول الله (ص) درباره ی مهدی (ع) و آنچه را که خداوند از خیرات و برکات و فتح و پیروزی به دست او و برایش قرار داده است را ذکر می فرمود . پس به ایشان گفته شد : یا رسول الله آیا همه اینها را خداوند برای او قرار داده است ؟ رسول خدا (ص) فرمود : بله ، و هر آنچه که در دوران زندگی و زمان خودش نباشد ، در زمان امامان بعد از او از فرزندانش می‌ باشد . شرح الاخبار ج۲ ص۴۲
  أخبرني جماعة، عن أبي محمد التلعكبري، عن أحمد بن علي الرازي، عن الحسين بن علي القمي، قال: حدثني محمد بن علي بن بنان الطلحي الآبي، عن علي بن محمد بن عبدة النيسابوري، قال: حدثني علي بن إبراهيم الرازي، قال: حدثني الشيخ الموثوق به (عثمان بن سعيد العمري) بمدينة السلام قال: تشاجر ابن أبي غانم القزويني وجماعة من الشيعة في الخلف، فذكر ابن أبي غانم أن أبا محمد عليه السلام مضى ولا خلف له، ثم إنهم كتبوا في ذلك كتابا وأنفذوه إلى الناحية، وأعلموه بما تشاجروا فيه، فورد جواب كتابهم بخطه عليه وعلى آبائه السلام: … أو ما سمعتم الله عز وجل يقول: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ ؟ أوما علمتم ما جاءت به الآثار مما يكون ويحدث في أئمتكم عن الماضين والباقين منهم عليهم السلام؟
  امام مهدی (ع) فرمود : … آیا کلام خداوند عروجل را نشنیده اید که می فرماید : ( يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ )( ای كسانی كه ایمان آورده ‏اید اطاعت كنید خداوند را و اطاعت كنید پیامبر و صاحبان امرتان را )(النساء:۵۹) ؟ آیا آثار و احادیثی که در مورد امامان گذشته و امامان باقی مانده علیهم السلام برای شما آمده است را نمی دانید ؟ . الغيبة الطوسي ص۲۸۵ . الاحتجاج الطبرسي ج۲ ص۲۷۸ . اثبات الهداة ج۱ ص۱۵۱ . بحار الانوار ج۵۳ ص۱۷۸ . الزام الناصب ج۱ ص۳۸۶ . مستدرك سفينة البحار ج۱۰ ص۴۰۳
  قال السيد بن طاووس: حدثنى الجماعة الذين قدمت ذكرهم في عدة مواضع من هذا الكتاب باسنادهم إلى جدى أبي جعفر الطوسى تلقاه الله جل جلاله بالأمان والرضوان يوم الحساب قال: أخبرنا إبن أبي الجيد عن محمد بن الحسن بن سعيد بن عبد الله والحميري وعلى بن إبراهيم ومحمد بن الحسن الصفار، كلهم عن إبراهيم بن هاشم عن إسمعيل بن مولد وصالح بن السندي عن يونس بن عبد الرحمن، ورواه جدى أبى جعفر الطوسى فيما يرويه عن يونس بن الرحمن بعدة طرق تركت ذكرها كراهية للاطالة في هذا المكان، يروى عن يونس بن عبد الرحمن: أن الرضا عليه السلام كان يأمر بالدعاء لصاحب الأمر عليه السلام بهذا : … اللهم صل على ولاة عهده، والائمة من بعده، وبلغهم آمالهم، وزد في آجالهم، وأعز نصرهم، وتمم لهم ما أسندت إليهم من أمرك لهم، وثبت دعائمهم، واجعلنا لهم أعوانا، وعلى دينك أنصارا، فإنهم معادن كلماتك، وخزان علمك، وأركان توحيدك، ودعائم دينك، وولاة أمرك، وخالصتك من عبادك، وصفوتك من خلقك، وأولياؤك، وسلائل أوليائك، وصفوة أولاد نبيك، والسلام عليه وعليهم ورحمة الله وبركاته
  امام رضا (ع) فرمود : برای صاحب الامر ( امام مهدی (ع) ) اینگونه دعا کنید : … خداوندا بر والیان عهد او ( یعنی امام مهدی (ع) ) و امامان بعد از او درود فرست و آرزوهایشان را بر آور و بر عمرهایشان بیافزای … که آنها معادن کلماتت و خزانه داران علمت و ارکان توحیدت و ستون‌ های دینت و والیان امر تو هستند … سلام بر او ( امام مهدی (ع) ) و بر آنها ( مهدیین (ع) ) و رحمة الله و برکاته . مصباح المتهجد الطوسي ص۴۰۹ . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص۳۰۷ . المصباح الکفعمي ص۵۴۸ . بحار الانوار ج۹۲ ص۳۳۰ . مكيال المكارم ج۲ ص۶۹ . مفاتیح الجنان : دعا برای امام زمان (ع) ، یعنی اولین دعای بعد از دعای ندبه و عهد
  .
  .
  .
  .
  .
  . و احادیث فراوان دیگر!
  حصر وقتی صورت میگیرد که ادات حصر به کار برده شود جناب عالم!
  مثلا وقتی پیامبر به پنج تن آل عبا ع میگویند که اینها اهل بیت من هستند یعنی باقی ائمه و اهل بیتشون ع جز اهل بیت نمیشن؟یعنی حضرت زینب سلام الله علیها و حضرث کلثوم سلام الله علیها جز اهل بیت نمیشن؟حضرت ابالفضل العباس ع جزء اهل بیت نمیشن؟
  رسول الله (ص) فرمود : من خاتم النبیین هستم و علی خاتم الوصیین است . عیون اخبار الرضا (ع) ج۱ ص۷۹
  تو این حدیث وقتی ذکر میشه که علی ع خاتم الوصیین یعنی بعد از امیرالمومنین ع وصی وجود نداره؟

 63. سعید 

  لینکهای دعوت یمانی آل محمد ع برای طالبان حق
  لینک سایت رسمی انصار امام مهدی علیه السلام به زبان فارسی http://almahdyoon.co/ir
  لینک تالار رسمی انصار امام مهدی علیه السلام به زبان فارسی http://almahdyoon.co
  لینک ادله و مضامین دعوت http://almahdyoon.co/forumdisplay.php?f=204
  ادله یهود و مسیحیان http://almahdyoon.co/forumdisplay.php?f=278
  لینک ادله اهل سنت http://almahdyoon.co/forumdisplay.php?f=277
  دانلود کل کتب سيد احمد الحسن عليه السلام با لينک مستقيم http://almahdyoon.co/ir/doc/kotob-emam.zip
  خطبه‌های صوتی سيد احمد الحسن عليه السلام http://almahdyoon.co/ir/?page_id=74
  کتاب وهم الحاد که دنیا رو انگشت به دهان کرده
  صفحه ترجمه مطالب کتاب توهم الحاد https://www.facebook.com/pages/Tavahomelhad/170027183195886
  این کتاب وصیت مقدس رو بخوانید تا دیگر به پیامبر تهمت ننوشتن وصیت شب وفات رو نزنید!
  کتاب وصیت مقدس، نوشته بازدارنده از گمراهی – نوشته سید احمد الحسن
  علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=2857
  دانلود کل کتب انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/doc/kotob-ansar.zip
  توصیه میکنم این کتاب زیر خوانده بشه
  کتاب بشارتی – جزوه تبلیغی – نوشته انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=798
  کتاب شكست منتظران – نوشته انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=1164
  کتاب دلايل صدق و زدودن غبار شک – نوشته انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/?p=1158
  و لیست کامل کتب سید احمدالحسن ع و کتب انصار ایشون رو در این لینکها مشاهده کنید
  دانلود کل کتب سید احمد الحسن علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/doc/kotob-emam.zip
  دانلود کل کتب انصار امام مهدی علیه السلام http://almahdyoon.co/ir/doc/kotob-ansar.zip
  دلائل علمی و روایی محکم ارائه شده و از خدا بخواهید حق رو نشونتون بده یاعلی

 64. سعید 

  شما که میگید پاسخ به کتب شما که اکثرا کپی از همه داده نمیشه برید بخونید
  پاسخ مختصر به کتابچه “فتنه جدید یمانی- نوشته انصار امام مهدی علیه السلام” http://almahdyoon.co/ir/?p=810

 65. سعید 

  مختصری از شخصیت یمانی در روایات و چرا یمانی http://almahdyoon.co/ir/?p=528
  مختصری از شخصیت سید احمد الحسن یمانی (ع) و دعوت ایشان http://almahdyoon.co/ir/?p=530
  آیا هر مدعی را باید تکذیب کرد؟ http://almahdyoon.co/ir/?p=532
  و مطالب بسیار دیگر که در سایت موجوده فقط نمونه ای از آنها ارائه شد با مطالعه لینک باقی مطالب رو مشاهده کنید

 66. سعید 

  طالبان حق و بازدید کنندگان از سایت با مشاهده کامنتهای بنده و مخالفین متوجه صاحب حق و جواب منطقی از ثقلین خواهند شد و تصمیم درست رو خواهند گرفت و متوجه خواهند شد مطالب شما جز سفسطه و تفسیر به رای نیست کمی منصف باشید و شخص منصف با مشاهده مطالب حق برای او روشن خواهد شد دیگر با توهین ها و بی ادبی های شما کاری ندارم!بعد از رفتنم مسلما تهمت فرار از بحث رو به بنده خواهی زد ولی خدا رو شکر کامنت های ارائه شده مشخص میکنه که شما دارید از پاسخ تفره میرید و بحث با شما وقت تلف کردنه!عزیزانی که مطالب سایت و کامنتها رو میخونن متوجه حق خواهند شد و این که حق با چه کسی است!از مخالفین زیادی سوال شده راه شناخت حجت خدا چیه دریغ از یک جواب و شما هم به آنها پاسخ این سوال رو بلد نیستند اضافه میشید!چیزهایی که با هوای نفستون مطابقت داشته باشه رو میپذرید و چیزهایی که با هوای نفستون مطابقت نداشته باشه نمیپذیرید!أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ !
  چیزهایی که دوست دارید قبول میکنید و چیزهایی که دوست ندارید تکذیب میکنید احادیث خودتون رو حدیث میدونید ولی احایثی که ارائه میشه رو حدیث نمیدونید و فقط چیزی رو که دوست دارید قبول میکنید و یا از خودتون تفسیر میکنید و تهمت میزنید دنبال منهج مخالفین اهل بیت رفتید در برخورد با احادیث احادیثی ارائه میکنم با بررسی رجالی برای شما برای جلوگیری از بهونه گیری های شما چون راه تشخیص احادیث درست و غلط از کلام اهل بیت داده شده
  أحمد بن محمد بن خالد البرقي، عن محمد بن اسماعيل، عن جعفر بن بشير، ( عن أبي الحصين ) عن أبي بصير، عن أبي جعفر (ع) أو عن أبي عبد الله (ع) قال :
  لا تكذبوا الحديث إذا أتاكم به مرجئي ولا قدري ولا حروري ينسبه إلينا فانكم لا تدرون لعله شئ من الحق فيكذب الله فوق عرشه
  احادیث را تکذیب نکنید حتی اگر مرجعی یا قدری یا حروری آن را به ما نسبت دهد . زیرا شما نمی دانید ، شاید که در آن چیزی از حق باشد و شما با این کارتان خداوند را بر فوق عرشش تکذیب می کنید
  المحاسن لأحمد بن محمد بن خالد البرقى ج ۱ ص ۲۳۰ . علل الشرائع ج ۲ ص ۳۹۵
  احمد بن محمد بن خالد الرقی : ثقه . رجال النجاشی ص ۷۶ شماره ۱۸۲
  محمد بن اسماعیل : ثقه . رجال النجاشی ص ۳۳۰ شماره ۸۹۳
  جعفر بن بشیر : ثقه . رجال النجاشی ص ۱۱۹ شماره ۳۰۴
  ابو الحصین زحر بن عبد الله الاسدی : ثقه . رجال النجاشی ص ۱۷۶ شماره ۴۶۵
  ابو بصیر یحیی بن القاسم : ثقه . رجال النجاشی ص ۴۴۱ شماره ۱۱۸۷

  محمد بن يحيى، عن أحمد بن محمد، عن ابن محبوب، عن جميل بن صالح، عن أبي عبيدة الحذاء قال : سمعت أبا جعفر (ع) يقول :
  والله إن أحب أصحابي إلي أورعهم وأفقههم وأكتمهم لحديثنا وإن أسوأهم عندي حالاً وأمقتهم للذي إذا سمع الحديث ينسب إلينا ويروى عنا فلم يقبله إشمأز منه وجحده وكفَّر من دان به وهو لا يدري لعل الحديث من عندنا خرج وإلينا اسند، فيكون بذلك خارجا عن ولايتنا
  بخدا سوگند كه محبوبترين یارانم نزد من باورع ترین آنها و فقيه ترین آنها و حديث را نهان دارترین آنها است . و بدترين و مبغوض ترين اصحابم نزد من ، كسى است كه هرگاه حديثى را شنود كه بما نسبت دهند و از ما روايت كنند، آنرا نپذيرد و بدش آيد و انكار ورزد و هر كه را به آن معتقد باشد تكفير كند . در صورتيكه او نميداند، شايد آن حديث از ما صادر شده و بما منسوب باشد، و او بخاطر انكارش از ولايت ما خارج می شود
  الكافي ج ۲ ص ۲۲۳ . مختصر بصائر الدرجات ص۹۸ . وسائل الشيعة (آل البيت) ج۲۷ ص ۸۷ . مستدرك الوسائل ج۱ ص۸۰

  محمد بن یحیی : ثقه . رجال النجاشی ص ۳۵۳ شماره ۹۴۶
  احمد بن محمد : ثقه . خلاصة الاقوال الحلی ص ۶۱
  الحسن بن محبوب : ثقه . الفهرست الطوسی ص ۹۶ شماره ۱۶۲
  جمیل بن صالح : ثقه . رجال النجاشی ص ۱۲۷ شماره ۳۲۹
  ابو عبیدة الحذاء : ثقه . رجال النجاشی ص ۱۷۰ شماره ۴۴۹

  عن أحمد بن محمد بن عيسى عن الحسين بن سعيد ومحمد بن خالد البرقي عن عبد الله بن جندب عن سفيان بن السمط قال :
  قلت لابي عبد الله (ع) جعلت فداك يأتينا الرجل من قبلكم يعرف بالكذب فيحدث بالحديث فنستبشعه فقال أبو عبد الله (ع) يقول لك اني قلت الليل انه نهار والنهار انه ليل قلت لا قال فان قال لك هذا اني قلته فلا تكذب به فانك انما تكذبني
  به امام صادق (ع) گفتم : فدایتان شوم ، شخصی از نزد شما می آید که به کذب و دروغ گویی معروف است و از شما حدیث روایت می کند و ما نسبت به او اکراه داریم . پس امام صادق (ع) فرمود : آیا می گوید که من گفته ام شب روز است و یا روز شب است ؟ گفتم : خیر . فرمود : حتی اگر گفت که من آن را گفته ام ، آن را تکذیب نکن که اگر تکذیب کنی بدرستی که مرا تکذیب کرده ای
  مختصر بصائر الدرجات للحسن بن سليمان الحلي ص ۷۶ وفي طبعة أخرى ص ۲۳۴
  احمد بن محمد بن عیسی : ثقه . خلاصة الاقوال الحلی ص ۶۱
  الحسین بن سعید : ثقه . رجال الطوسی ص ۳۵۵ شماره ۵۲۵۷
  محمد بن خالد البرقی : ثقه . رجال الطوسی ص ۳۶۳ شماره ۵۳۹۱
  عبد الله بن جندب : ثقه . رجال الطوسی ص ۳۴۰ شماره ۵۰۵۹
  سفیان بن السمط : ثقه . رجال الطوسی ص ۲۲۰ شماره ۲۹۲۶

  امام صادق (ع) فرمود : آنچه بر تو از روایات می آید ، چه از طرف نیکوکار و چه فاجر ، موافق قرآن بود آن را بگیر . و آنچه بر تو از روایات می آید ، چه از نیکوکار و چه فاجر ، مخالف قرآن بود آن را نگیر . تفسیر العیاشي ج۱ ص۸
  در قرآن هم میگه حتی فاسق هم براتون خبری آورد خبر را بررسی کنید
  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ . اى مؤمنان اگر فرد فاسقى خبرى برايتان آورد، آن را بررسى كنيد مبادا نادانسته به قومى زيان رسانيد، آنگاه به خاطر كارى كه كرده ايد پشيمان شويد . الحجرات:۶
  و در آخر دست بردارید از تهمت و افترا تاریخ دوبارهد داره تکرار میشه!چه تهمتهایی به امیرالمومنین ع نزدند تهمت بی نمازی و…. و تهمت از دین خارج شده به اهل بیت امام حسین ع که وقتی اهل بیت امام حسین ع رو به شام بردند گفتن شما خارجی هستید و وقتی شاهزاده رقیه خاتون س شهید شد خواستند که به قبرستان ببرند جلوشون رو گرفتند و گفتند شما خارجی هستید این قبرستان مسلمانهاست!از چه رویی این تهمتها رو به یمانی آل محمد ع میزنید؟به کدام دلیل؟آیا خطبه ها و کتب سید احمدالحسن ع رو خوانده اید؟اینها که شما انها رو حامیان مدعی یمانی میدانید در کتب و خطبه های سید احمدالحسن ع چگونه ازشون یاد شده!چگونه وهابیت در کلام ایشون مفتضح شده چگونه عالمان بی عمل در کلام ایشون مفتضح شدند!این عقلانی است جریانی رو درست کنند برای بیشتر مفتضح کردن خودشان؟؟؟خیلی جالبید به خدا!دست بردارید از تهمت و منصف باشید از خدا بترسید از خدا بترسید از خدا بترسید
  اگر کسی پیرامون دعوت یمانی سوال شبهه یا بحثی داره میتونه با مراجعه به مسنجر پالتاک و آمدن به روم انصار امام مهدی ۱۰۳۱۳ سوالات خودوشن رو مطرح کنند و پاسخ بگیرند
  Asia and pacific==iran==Ansar Emam Mahdi 10313
  و در آخر نرود میخ آهنین در سنگ
  یاعلی

 67. سعید 

  و خطاب به بزرگان مخالفین اگر مناظره ای دارید درخواست کتبی به مکتب رسمی سید احمدالحسن ع بدهید و در سایتها و مکانها مختلف های و هوی نکنند
  ممنون
  یاعلی
  درپناه خدا

 68. سعید 

  هدایت از جانب خداست نه بنده خدا خدا بهترین شهادت دهنده برای صاحب حق هست هدایت از جانب خداست
  یاعلی
  درپناه خدا

 69. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  ادامه‌ی پاسخ به دلائل احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره) در استناد به روایات «مهدی‌های دوازده‌گانه»:
  ح) دانشمندان علم حدیث در باره راه حل و وجه جمع این‌گونه روایات فرموده‌اند: همان‌گونه که در قرآن کریم «آیات متشابه» به «آیات محکم» ارجاع داده می‌شود، باید این روایات نیز که «روایات متشابه» می‌باشند را به «روایات محکم» ارجاع داد:
  عَنِ الرِّضَا قَالَ مَنْ رَدَّ مُتَشَابِهَ الْقُرْآنِ إِلَى مُحْكَمِهِ هُدِيَ إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقِيمٍ ثُمَّ قَالَ: إِنَّ فِي أَخْبَارِنَا مُتَشَابِهاً كَمُتَشَابِهِ الْقُرْآنِ وَمُحْكَماً كَمُحْكَمِ الْقُرْآنِ فَرُدُّوا مُتَشَابِهَهَا إِلَى مُحْكَمِهَا وَلَا تَتَّبِعُوا مُتَشَابِهَهَا دُونَ مُحْكَمِهَا فَتَضِلُّوا حضرت رضا فرمود: هر كه متشابه قرآن (لفظى كه معنى آن واضح و هويدا نيست و شبيه و مانند ديگرى است) را به محكم آن (لفظى كه در معنى آن اشتباه و دو دلى نمي‌باشد) باز گرداند و از محكم پيروى نمايد، به راه راست هدايت و راهنمائى شده است، سپس حضرت فرمود: در اخبار ما نیز متشابه است مانند متشابه قرآن، و محكم است مانند محكم قرآن؛ پس متشابه آن را به محكم آن بازگردانيد (از روایات محكم پيروى نمائيد) و از متشابه آنها بدون محكم آنها پيروى نكنيد كه گمراه مي‌شويد.
  وسائل الشيعة، ج۲۷، ص۱۱۵، ح۲۲، باب وجوه الجمع عن الاحادیث المختلفة، شيخ الحر العاملي(۱۱۰۴ه‍)، مؤسسة آل البيت، مهر- قم ۱۴۱۴ه‍ ، الطبعة: الثانیة، تحقيق: مؤسسة آل البيت.
  روایات محکم در این موضوع، همان روایات متواتری است که بر «دوازده امام» تصریح دارد.
  این در حالی است که حتی یک روایت ولو ضعیف‌السند که در آن به عدد «سیزده امام» یا بیشتر تصریح شده باشد، وجود ندارد و حتی اگر وجود می‌داشت، با وجود آن همه روایات محکم در عدد «دوازده‌گانه» از ائمه عقائد مذهب از روایتی شاذ و نادر گرفته نمی‌شود؛ چرا که امام باقر به زراره می‌فرماید: در موارد تعارض بین روایات به مشهور بین علمای مذهب اخذ کن و روایات شاذ را رها کن!
  … زُرَارَةَ بْنِ أَعْيَنَ قَالَ: سَأَلْتُ الْبَاقِرَ فَقُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ يَأْتِي عَنْكُمُ الْخَبَرَانِ أَوِ الْحَدِيثَانِ الْمُتَعَارِضَانِ فَبِأَيِّهِمَا آخُذُ فَقَالَ: يَا زُرَارَةُ خُذْ بِمَا اشْتَهَرَ بَيْنَ أَصْحَابِكَ وَدَعِ الشَّاذَّ النَّادِرَ …
  زراره گوید: از امام باقر پرسیدم فدایت گردم، گاهی از شما دو خبر یا حدیث متعارض به ما می‌رسد در آن صورت به کدام یک از آن‌دو عمل نمایم؟ حضرت فرمود: اى زراره آن خبرى را كه ميان اصحاب و يارانت مشهور و آشكار است فراگير و آن را كه نادر و كمياب است رها كن!
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۲، ص۲۴۵، باب۲۹، باب علل اختلاف الأخبار.
  و نیز فرموده‌اند:
  إِذَا اخْتُلِفَ أَحَادِيثُنَا عَلَيْكُمْ فَخُذُوا بِمَا اجْتَمَعَتْ عَلَيْهِ شِيعَتُنَا فَإِنَّهُ لَا رَيْبَ فِيهِ و از معصومين نقل است كه فرمودند: «اگر با اختلاف احاديث ما مواجه شديد در اين صورت احاديث اجماعى آن را بپذيريد، زيرا عارى از شكّ و ترديد است».
  بحار الأنوار، العلامة المجلسي(۱۱۱۱ه‍)، ج۲، ص۲۲۴، باب۲۹، باب علل اختلاف الأخبار.
  (گرچه در موضوع بحث با توجه به کفّه‌ی سنگین روایات محکم در «دوازده امام» اصلاً تعارض شکل نمی‌گیرد).
  ط) دست آخر این که طبق حدیث معصوم کسانی که قائل به امامت امام سیزدهم باشند از دین اسلام خارجند:
  قَالَ أَبُو عَبْدِ اللهِ الْأَئِمَّةُ بَعْدَ نَبِيِّنَا اثْنَا عَشَرَ نَجِيباً مُفَهَّمُونَ مَنْ نَقَصَ مِنْهُمْ وَاحِداً أَوْ زَادَ فِيهِمْ وَاحِداً خَرَجَ مِنْ دِينِ اللَّهِ وَلَمْ يَكُنْ مِنْ وَلَايَتِنَا عَلَى شَيْ‏ءٍ
  امام صادق فرمود: امامان پس از پيامبر دوازده نفرند كه همه از برگزيدگان و دانش عطاشدگان هستند، هر كس يكى از آنها را كم و زياد گرداند از دين خارج است و از ولايت ما بهره‏‌اى ندارد.
  الاختصاص، الشيخ المفيد(۴۱۳ه‍)، ص ۲۳۳، باب حق المسلم علی المسلم سُنَّة.

  ««وَالسَّلامُ عَلَی مَنْ اتَّبَعَ الهُدیٰ، وَخَشِیَ عَواقِبَ الرَّدیٰ، وَأطَاعَ المَلِکَ الأعْلیٰ»»»

 70. سید مجتبی عصیری 

  آقــــــــــــــــای سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  ۵۲ روز است که آمده‌ای و بدون این که اصل خبر را نقد علمی کنی هر روز زیر آن مطالب بی‌ربط و لینک تبلیغی از جریان «دجال بصره» (احمدالبصری) می‌گذاری!
  ۳۰ روز است که از شما می‌خواهم به جای تبلیغ جریان «دجال بصره» این خبر را نقد علمی کنید و همچنان این درخواست بدون پاسخ مانده!
  البته به شما حق می‌دهم چون شما و جریان وابسته به «دجال بصره» بضاعت علمی ندارد.
  همچنین منتظر نقد علمی شما و اربابتان «دجال بصره» در نقد علمی مطالب زیر هستم:
  ۱- نقد علمی مطالبی که تاکنون از کتاب «شبهات مهدویت» نویسنده سید مجتبی عصیری ارائه نمودم هستم.
  نامبرده تا کنون ده جلد کتاب در نقد وهابیت به چاپ رسانده است که مطالعه‌ آنها را به هم توصیه می‌کنم:
  ۱. شاخ شیطان(شناخت وهابیت در هفت فصل و ۳۵۰ صفحه)
  ۲. آداب مناظره با وهابیت(در چهار فصل و ۳۰۰ صفحه)
  ۳. خدای وهابیت(فتاوای اهانت آمیز مفتیان وهابی به خداوند سبحان در ۳۵۰ صفحه)
  ۴. پیامبر وهابیت(فتاوای اهانت آمیز مفتیان وهابی به پیامبر اکرم در ۳۵۰ صفحه)
  ۵. شبهات فاطمیه (بیش از ۲۷ سند ناچار به قبول وهابیت در شهادت حضرت زهرا به همراه پاسخ به ۲۲ شبهه در این موضوع، در ۵۰۰ صفحه)
  ۶. شبهات غدیر در سه جلد (پاسخ به بیش از ۳۳ شبهه اساسی وهابیت در موضوع غدیر، هر جلد ۵۰۰ صفحه)
  ۷. شبهات عزاداری در دو جلد (پاسخ بیش از ۲۴ شبهه اساسی وهابیت در موضوع عزاداری، هر جلد ۵۰۰ صفحه)
  ۸. هم اکنون کتاب «شبهات مهدویت» که به زودی در چند جلد بیش از ۱۵۰۰ صفحه به چاپ خواهد رسید.
  ۹. و به زودی کار برای کتاب «شبهات بقیع» إن شاء الله آغاز می‌شود.
  برای تهیه این کتاب‌ها کافی است به این شماره تماس بگیرید:

  ۰۹۳۹۵۹۵۶۴۶۴

 71. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»
  پاسخ به ادعاهای پوچ و بی‌ارتباط احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)
  بخش‌های دیگری از کتاب بیش از ۱۵۰۰ صفحه‌ای
  «شبهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات مهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت»:

  شجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــره‌نامــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه‌ی ساختــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگی:
  این فرد با این که «سیّد» نیست و اصل و نسب او از طایفه «صَیامُر» کاملا روشن است، با سر گذاردن عمامه‌ی سیاه، خود را از نسل سادات، برگزیده‌ی خدا، صاحب نفس مطمئنه، مایه‌ی رحمت بر اهل زمین و با پنج واسطه فرزند امام زمان می‌داند. شجره‌نامه‌ای که این سید قلاّبی برای خود ارائه نموده از این قرار است:
  احمد بن اسماعیل بن صالح بن حسین بن سلمان بن محمد بن حسن بن علی بن محمد بن علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب.
  نقد و بررسی:
  الف) شِگرد جعل نسب‌نامه و انتساب خود به اهل‌بیت موضوع تازه‌ای نیست و از دیرباز در میان مدعیان، مرسوم بوده است؛ این در حالی است که شجره‌نامه اصلی احمدالبصری به قرار زیر است:
  احمد بن اسماعیل، بن صالح، بن حسین، بن سلمان، بن داود [که آبادی همبوش که احمدالبصری در آن ساکن است، به نام این شخص نامیده می‌شود] بن محمد، بن روضان، بن برهان، بن عطاالله، بن ابوالسود، بن علی، بن علیان، بن عبداه، بن حمد، بن محمد، بن عبدالرحمن، بن عبدالعزیز، بن حسن، بن عباس، بن یوسف، بن احمد، بن حامد، بن حمدان، بن شعیب، بن سلامة، بن مسلم، بن سالم، بن سویلم، بن سلیمان، بن سلمی، بن سالم، بن سلیمان، بن زایده، بن معاد، بن هیب، بن بهته، بن سلیم، بن منصور، بن عکرمه، بن خصفة، بن قیس عیلان، بن سلمة، بن مضر، بن معد، بن نزار، بن عدنان .
  ب) اگر بنا باشد احمدالبصری فرزند امام دوازدهم باشد، باید پنج نسل پیش از وی یعنی اسماعیل، صالح، حسین، سلمان و خودِ حضرت بقیة الله الاعظم همگی در سن حدود هشتاد سالگی دارای فرزند پسر شده باشند تا وی در سال ۱۹۷۳ میلادی به دنیا آمده باشد.
  یعنی با توجه به این که حضرت بقیة الله الاعظم در دوم آگوست ۸۶۹ م. (جمعه، پانزدهم شعبان ۲۵۵ه‍) متولد گردیده، بر اساس ادعای احمدالحسن، آن حضرت باید در سن ۷۸۴ سالگی فرزندی به نام سلمان که همان جد پنجم احمدالبصری است داشته باشد و حال آن که او فراموش کرده از تولد امام زمان تا تولد احمدالحسن دقیقاً ۱۱۰۴ سال فاصله است که با یک حساب تقریبی و به حالت طبیعی بیش از چهارده نسل فاصله است، در حالی که بر اساس این شجره‌نامه بین امام مهدی تا احمدالحسن تنها پنج نسل فاصله است، آن هم در صورتی که هر یک از فرزندان امام مهدی در سن هشتاد سالگی دارای فرزند پسر گردیده باشند.
  به عبارت دیگر با توجه به اختلاف سال‌های میلاد امام عصر و احمدالبصری، سن هر یک از پدران وی تا امام دوازدهم حدوداً دویست و بیست سال و هشت ماه می‌باشد، در حالی که هیچ منبع و سندی بر عمر طولانی آنها دلالت ندارد؛ پس به ناگزیر این شجره‌نامه نیز همچون دیگر ادّعاهای وی ساختگی و بی اساس است.
  ب) پیش‌تر به اصل و نسب وی و ساختگی بودن شجره‌نامه او اشاره شد و این که غیر از او کسی در این طایفه، خود را از سادات نمی‌داند؛ حال چگونه ممکن است قبیله‌ای با پنج نسل به امام زمان برسد و همه‌ی آنان جز این شخص، سیادت خود را فراموش کرده باشند.

  آقــــــــــــــــای سعیـــــــــــــــــــــــد!
  یا از رو برو، شرم کن و استغفار کن یا همین‌جا بمان و همچنان منتظر افشاگری‌های بیشتر از هویت وابسته‌ی شما به صهیونیست و دست‌های پنهان پشت پرده‌اتان بمان!

  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 72. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  افشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاگــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــری:

  در سند کاملاً سرّی که فاش شد، روابط پنهانیِ محکم وی با گروهک القاعده لو رفته و در آن تصریح شده که باید به صورت نظامی و مسلحانه از جریان احمد البصری، «موسوم به یمانی» حمایت گردد؛ همچنین این حمایت باید توسط گروهک «القاعده» به صورت نظامی و کاملاً سرّی و در اسرع وقت، برای ضربه زدن به رهبران شیعه در عراق باشد؛ تصویر سند مورد اشاره را می‌توان در بسیاری از سایت‌های معتبر از جمله سایت زیر مشاهده نمود:
  http://www.shia-news.com/fa/news/
  بر اساس تصویری که از این سند در بسیاری از سایت‌های خبری ارائه شده، در سمت راست بالای صفحه آیه شریفه {وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ}(انفال/۶۰) در سمت چپ بالای صفحه تاریخ: ۱۲/۵/۲۰۰۷ شماره سند: ۱۲۵ و در متن آن چنین آمده است:
  تَنْظیمَاتُ القَاعِدَةِ فی أرضِ الرّافِدین – تَنظیمَاتُ قَاعِدَةِ الجِهَادِ فی جَزیرَةِ العَرَب – کَتَائِبُ جُنْدِ الیَمْنْ – م/ أسنَادٌ سِرِّی: حَصَلَتْ المُوافَقَةُ مِنْ الجَنَاحِ العَسکَرِیِّ الأعلیٰ لِلتَّنْظیمِ بِإسنَادِ الحَرَکَةِ الیَمَانِیَّةِ فِی العِراقِ وَدَعْمِهَا العَسْکَریِّ لِلْقَضَاءِ عَلَی زُعَمَاءِ الرَّافِضَةِ فی العِرَاقِ وَیَجْرِی الإسنَادُ بِکَامِلِ السِّریَّةِ عَلَی أنْ تَکُونَ المُساعَدَةُ عَسکَریَّةً فَقَطْ وَتَکُونَ بِأسْرَعِ مَا یُمْکِنُ. إمضَاء: الشیخ ابواللَّیث الیَمنی، قائِدُ عامِّ کَتائِبِ جُندِ الیَمن.
  از سوی تشکیلات القاعده واقع در سرزمین رافدین – بخش جهادی در جزیره العرب – گردان‌های نیروی یمن – م/ اسناد سری
  با توجه به توافقات صورت گرفته از سوی فرماندهی کل نظامی سازمان، مقرر گردید تا از «جریان یمانی عراق» پشتیبانی نظامی صورت گیرد تا این گروه بتوانند بر رهبران رافضی عراق تسلط یابند؛ این پشتیبانی می‌بایست کاملا پنهانی و صرفا نظامی و در اسرع وقت صورت پذیرد.
  امضاء: شیخ ابو لیث یمنی، فرمانده کل گردان‌های سپاه یمن.
  http://www.shia-news.com/fa/news/

 73. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  روشنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگری:
  در بیان روش‌های سوخته مدعیان اینترنتی مهدویت احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)

  ۱. زیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاده‌گویی و گنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده‌گویی:
  همان‌گونه که در پست‌های پیشین «سعید» و دوستان وی دیدید با کپی‌کردن و حجیم‌کردن مطالبی که خود سررشته‌ای در آن ندارند می‌کوشند چنان وانمود کنند که حرفی برای گفتن دارند.

  ۲. وعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده‌های سر خرمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن:
  همان‌گونه که در پست تاریخ ۱۳۹۴/۴/۰۶ ساعت ۱۲:۰۷ وعده دادند که پاسخ بنده را خواهند داد، اما دریغ از پاسخ، چرا که جریانات گمراه و گمراه‌گر، اهلیت علمی برای پاسخ را نداشته و جز جنجال، هیاهو و گنده‌گویی هنر دیگری ندارند.

  ۳. کم‌سوادی (اگر نگوییم بیسوادی):
  بنده با وجود تالیفات متعددی که در رد این‌گونه جریانات داشته‌ و در کامنت‌های پیشین معرفی نموده‌ام، اما هیچ ادعایی نداشته و همچنان خود را طلبه‌ای کوچک، مفتخر به زانو زدن در محضر علما و مراجع تقلید شیعه که سنگربانان و محافظان حریم امامت و ولایتند می‌دانم، امّا همان‌گونه که در کامنت پیش از آقای «سعید» خواندید این‌گونه جریانات، خود را صاحب ادله‌ی ربانی و دلایل عقلی، علمی، ملکوتی و غیبی در تورات، انجیل، قرآن و ثقلین می‌دانند، امّا دریغ از این که بتوانند همین‌جا به صورت موردی یکی از آنها را به صورت علمی مطرح کرده و منتظر پاسخ از سوی اهلش باشند.

  ۴. هویت‌های مخدوش، مجهول و غیر قابل اثبات:

 74. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»
  درخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواست مجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدد!
  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد:
  ادله‌ی ربانی، دلایل عقلی، علمی، ملکوتی و غیبی در تورات، انجیل، قرآن و ثقلین که همه‌ی آنها کلی‌گویی و بدون هرگونه ربط با مدعای شماست پیشکشتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان!
  مناظره با علما و مراجع پیشکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش!
  لطفا درخواست بنده‌ را که بارها تکرار کرده‌ام را بدهید:
  ۱- لطفا شما که اینقدر هنر کپی پیست کردن مطالبی که مفهوم آنها را خودت هم نمی‌دانی داری، مطالبی که در چند کتاب که پیش‌تر معرفی نمودم و در رد جریان «دجال بصره»(احمد البصری) می‌باشد را به صورت علمی و تفکیک شده و دسته بندی شده بدهید!
  ۲- اگر آن هنر را ندارید که می‌دانم ندارید لطفا پاسخ مطالبی که از کتاب خود یعنی کتاب «شبهات مهدویت» را که اینجا ارائه نمودم بدهید!
  ۳- حال که هنر آن دو کار را ندارید درخواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت بسیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاده و ابتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدایی:
  برای چندمین بار تکرار می‌کنم شما یا هر کس که بزرگتر شما محسوب می‌شود لطف کرده و همین صفحه‌ی خبر را به صورت دسته‌بندی شده و با تفکیکِ مطالب، نقد علمی کنید تا پاسختان را بدهم!

  چه خوش است گر محک تجربه آید به میان
  تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

  «قُــــــــــــــــــــــــــــــــــلْ هَاتُــــــــــــــــــــــــــــــــواْ بُرْهَانَــــــــــــــــــــــــــكُمْ إِن كُنتُــــــــــــــمْ صَادِقِيـــــــــــــــــــــــــــــــــــنَ»

 75. سید مجتبی عصیری 

  آقــــــــــــــــای سعیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  ۵۲ روز است که آمده‌ای و بدون این که اصل خبر را نقد علمی کنی هر روز زیر آن مطالب بی‌ربط و لینک تبلیغی از جریان «دجال بصره» (احمدالبصری) را کپی پیست می‌کنی!

  ۳۰ روز است که از شما می‌خواهم به جای تبلیغ جریان «دجال بصره»، همین صفحه خبر را که هر روز زیر آن مطالب بی‌ارتباط با مدعای اربابتان کپی پیست می‌کنی را نقد علمی کنی و همچنان این درخواست بدون پاسخ مانده!
  البته به شما حق می‌دهم چون شما و جریان وابسته به «دجال بصره» بضاعت علمی ندارد.
  همچنین منتظر نقد علمی شما و اربابتان «دجال بصره» که به ادعای خنده‌دار شما تمام دنیا مبهوت قدرت علمی اویند اما یک جمله عربی فصیح بدون اشتباه نمی‌تواند حرف بزند و حتی آیات قرآن و روایات را اشتباه می‌خواند هستم!
  {فَانْتَـــــــــــــــــــــــــــــظِـــرُوا إنِّـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مَعَـــــــــــــــــــــــــــــکُمْ مِنْ الــمُـنْـــــــــــــــــــتَـــظِـــریـــــــــــنَ}

 76. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»
  پاسخ به ادعاهای پوچ و بی‌ارتباط احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد البــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصری (دجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال بصــــــــــــــــــــــــــــره)
  بخش‌های دیگری از کتاب بیش از ۱۵۰۰ صفحه‌ای
  «شبهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات مهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت»:
  تقطیع و نیرنگ در روایات
  از راه‌کارهای مروّجان احمدالبصری نیرنگ و فریب در روایات است تا بدین شکل وانمود کنند روایات متواتری در دست دارند که در آنها نام «احمد» و «اهل بصره» آمده و این روایات بر شخص مورد ادعای آنان انطباق دارد و مهم‌تر این که این روایت دلیلی است بر خبر دادن امام پیش از او به امامت وی.
  برای اثبات این رویه از سوی احمدالبصری و هواداران وی به چند نمونه اشاره می‌شود:
  ۱. احمد از بصره:
  آنان برای اثبات این ادعا با تقطیع دو روایت و به هم چسباندن آن، برخی از مخاطبان ساده‌لوح را فریفته‌اند تا ثابت کنند احمدالحسن یمانی، نخستین یار حضرت و از اهالی بصره می‌باشد؛ مهم‌ترین روایت آنان به نقل زیر است:
  أنَّ الصَّادِقَ سَمَّیٰ أصحَابَ القَائِمِ لأبی بَصیرٍ فیمَا بَعْدُ فَقَالَ: … وَمِنْ البَصْرَةِ أحمَدُ.
  امام صادق نام یاران و اصحاب قائم را برای ابی‌بصیر بیان نموده که نخستین آنها احمد از بصره است.
  بشارة الإسلام، ص۲۱۹.
  نقد و بررسی:
  الف) در متن بالا هواداران احمدالبصری با تقطیع دو روایت، قصد فریب مخاطب را نموده‌اند؛ چرا که در ادامه‌ی روایتِ نخست که از امیرمؤمنان است، نخستین شخص از یاران قائم را از اهالی بصره دانسته و در روایت دوم که از امام صادق است نام یکی از سه یار حضرت که از اهل بصره است را شخصی به نام احمد دانسته و با این که او را «ابن مُلَیح» می‌شمارد به مخاطب چنین القا کنند که هر دو حدیث در مقام بیان نام یک نفرند، در حالی که واقعیت چیز دیگری است:
  وَمِنْ البَصْرَةِ: عَبدُ الرَّحمَنِ بنِ الأعْطَفِ بنِ سَعْدٍ، وَأحمَدُ بنُ مُلَيحٍ، وَحَمّادُ بنُ جَابِرٍ.
  دلائل الامامة، محمد بن جرير بن رستم الطبري الشيعي(من أعلام القرن الخامس)، ص ۵۷۴.
  و این چیزی نیست جز تقطیع و تدلیس به قصد فریب و نمونه بارزی برای اثبات شیّادی و دروغ‌گویی احمدالبصری و هوادران او؛
  ب) آن بخش از روایت که از کتاب «دلائل الإمامة» نقل شده، گذشته از تردید انتساب این کتاب به «محمد بن جریر طبری» – که جای بحث آن این‌جا نیست- سند روایت مبتلا به ضعف می‌باشد.
  ۲. نخستین یار مهدی از بصره:
  در مورد دیگر به روایتی استناد و ادعا نموده‌اند که نخستین یار از یاوران حضرت مهدی از شهر بصره می‌باشد و او کسی نیست، جز احمدالبصری:
  عَنْ عَلیٍّ … ألاَ وَإنَّ أوَّلَهُمْ مِنْ البَصْرَةِ
  امیرمؤمنان در خطبه‌ای فرمود: «نخستین یار از یاوران مهدی از شهر بصره است»
  بشارة الإسلام، ص۲۲۱.
  نقد و بررسی:
  الف) کتابی که پیش از کتاب مورد استناد (بشارة الإسلام) همین روایت را ذکر کرده، کتاب «الزام الناصب» می‌باشد که روایت را به نقل از «خطبة البیان» منسوب به امیرمؤمنان نقل نموده است که حتی صاحب کتاب «بشارة الإسلام» محتوای این خطبه را غیر قابل اعتنا می‌داند.
  ب) این روایت نیز تصریحی به نام «احمد» نداشته و به همین‌رو، ربطی به ادعای احمدالبصری و هوادارانش ندارد و بر فرض هم که چنین تصریحی وجود می‌داشت دلیلی بر این که منظور همین احمد باشد وجود ندارد، اما همین روایت سند دیگری است برای رسواسازی این جریان در تقطیع روایات.
  ج) موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که چون به ادامه روایت توجه شود می‌بینیم نام دو نفر از شهر بصره آمده، اما هیچ خبری از نام «احمد» وجود ندارد:
  عَنْ عَلِیٍّ… ألاَ وَإنَّ أوَّلَهُمْ مِنْ البَصْرَةِ وَآخِرُهُمْ مِنْ الأبْدَالِ، فَالَّذینَ مِنْ أهْلِ البَصْرَةِ رَجُلانِ إسمُ أحَدِهِمَا عَلیٌّ وَالآخِرُ مُحَارِبٌ.
  بشارة الإسلام، ص۲۲۱.
  امّا چون باز هم کفگیر این گروه به ته دیگ خورده به این روایت استناد نموده‌اند.
  .
  .
  .
  آقای سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!
  تاکنون که هیچ پاسخی به پرسش‌های بنده نداده‌ای و همه‌ی کاربران بر این سخن گواهند.
  اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید همان‌گونه که بنده تک‌تک ادعاهایتان را به صورت دسته‌بندی شده و شماره‌بندی شده و به تفکیک ارائه و نقد و بررسی نموده‌ام، شما هم به همین شکل پـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــخ بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده!
  رســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــازیــــــــــــــــتان ادامـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه دارد …
  .
  .
  .
  .
  .
  الحمد لله که عدو سبب خیر شده و اینجا زمینه برای رسوا سازی «دجال بصره» (احمد البصری همبوشی صیامری) فراهم شده است.
  با سپاس از مدیران و دست‌اندرکاران سایت وزین:
  «مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاحثــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات»
  جزاکم الله خیر الجزاء

 77. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»

  از آن‌جا که گزافــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه‌گویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی و ادعاهای توخــــــــــــــــــــــــــــــــــــالـــــــــــــی و بی‌ارتبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاط با ادعاهای دروغشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان از راه‌کارهای مدعیان دروغین مهدویت خصوصا جریان «دجال بصره» است، وی و طرفدارانش نیز برای اثبات ادّعاهای خود به دلایل سست و واهی استناد می‌کنند.
  از نقشه‌های شوم استعمار، اجیر کردن نیروهایی همچون «دجال بصره» و بادمجان دور قاب‌چین‌های آنها همچون «سعید» می‌باشد تا در این‌گونه فضاها به شبهه‌افکنی در میان صفوف شیعیان، همه را درگیر اهداف شوم خود ساخته و دامی برای مشغول ساختن هر یک به یکدیگر فراهم سازند.
  .
  .
  .
  از این رو بنا نیست ما هم با پاسخ کامل به تک‌تک ادعاهای بی‌ربط و واهی این افراد در میدان آنها بازی کرده و به این جریانات معلوم‌الحال اهمیت بیهوده بخشیم و وقت خود و خوانندگان را نیز به هدر داده‌ایم؛
  .
  .
  .
  کاربران گرامی!
  آنچه بالاتر خواندید از باب «عدو سبب خیر شود اگر خدا خواهد» نمونه‌ای بود برای رسواسازی یکی دیگر از جریانات «مدعی مهدویت» که از صدر اسلام تاکنون همواره موجود بوده است که مهم‌ترین شاخصه‌های آنها چنین است:

  ۱.دروغ‌گو و کم‌سواد بودن این گروه؛

  ۲. تحریف نمودن و دستبرد در روایات اهل‌بیت (علیهم السلام)

  ۳- خالی بودن دستشان از دلایل محکم و مستند که مرتبط با ادعای آنان باشد؛

  ۴- نمونه‌برداری از احادیث اهل‌بیت علیهم السلام و استفاده ابزاری در جهت رسیدن به اهداف خود (که نمونه‌ای از آن را در کپی کردن مطالب بدون ارتباط از سوی اجیر دجال بصره به نام «سعید» در اینجا شاهد بودیم)

  ۵- پر حجم نمودن مطالب بی‌ربط با ادعاهایشان تا چنین جلوه دهند که حرفی برای گفتن دارند.

 78. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ اللهِ الــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیـــــــــــــــــــــــــــــــــم»
  چند روزی است که سروکله‌ی آقای «سعیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد» پیدا نیست!!!
  امیدوارم که اسباب تنبّه، هدایت و استغفار وی فراهم شده باشد تا ما هم از این بابت خوشحال شویم.
  اما اگر باز هم سروکله‌ی او با اعاهای بی‌ارتباط با مدعایشان پیدا شد، بنده‌ی حقیر به عنوان سرباز کوچکی از حوزه‌ی علمیه مقدس قم در رسواسازی آنها پای کار و در خدمت خواهم بود.
  ««««««««««««««««««««««« ان شاء الله »»»»»»»»»»»»»»»»»»
  ««««««««««« وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ »»»»»»»»»»»»

 79. علی 

  سوالات بی پاسخ
  او ادعا می کند که یمانی از یمن است و در جای دیگر خود را اولین مهدی و از بصره می داند؟
  آیا احمد فرزند امام زمان(عج) است؟ اگر جواب مثبت است چرا قبل از ظهور پدر آمده است؟
  اگر احمدالحسن زمین را پر از عدل و داد می کند دیگر چه نیازی به ظهور پدر می‏باشد؟
  آن چه که بر ما واجب است تصدیق نبوت پیامبر اکرم(ص) و اطاعت از ایشان و ائمه ی اطهار(علیهم السلام) است، اما اولاد ایشان در صورتی واجب است که امام معصوم(علیه السلام) در این خصوص به ما دستور دهند. بنابراین شخص مدعی باید دو مطلب را ثابت کند؛ ۱-اینکه فرزند امام زمان(عج) است. ۲- اینکه امام زمان(عج) دستور به اطاعت از او داده اند.
  آیا اگر استخاره بر دجال بودن احمد الحسن بگیریم و آیه‏ی خوب آید آیا اتباع او می‏پذیرند؟
  اين چگونه قيام زير زميني است که تنها به شبکه هاي اجتماعي نظير فيس بوک و اتاق هاي گفتگوي اينترنتي و بعضاً پخش جزواتي در شهرهاي عمدتاً شيعه نشين محدود مي شود!؟
  چرا او قرآن را غلط می‏خواند همان گونه که در بعضی کلیپ های او مشهود است؟
  و این دو مطلب با معجزه ای آشکار ثابت می‏گردد و او باید ارائه‏ی معجزه و کرامت کند و خواب دیدن امام زمان(عج) و یا جنی که ادعا می‏کند کافی نیست.
  امام زمان(عج) به وسیله‏ی رعب توسط خداوند متعال یاری شده است و علم ایشان شکست خورده باز نمی‏گردد همانگونه که آمده است:« یُنصر بالسیف و الرعب و انّه لا تردّ له رایه»(کمال الدین/۳۲۷ چرا احمد بصری پس از بیعت گرفتن ناپدید شده؟
  از اعتقادات شیعیان آن است که امام معصوم(علیه السلام) همه‏ی زبان های دنیا را می‏داند چرا که لازمه‏ی حجت بر قوم بودن ایشان بر هر قومی چنین اقتضایی دارد. آیا این مدعی امامت زبان‏های زنده‏ی دنیا را بلد است؟ اگر جواب مثبت است این ویژگی را آشکار کند.
  آیا امام معصوم، در صورتی که دلیل مستحکمی بر دعوت خود ارائه نکرده باشد و به این دلیل، دعوت او مورد پذیرش واقع نشود، حکم به کفر افراد رد کننده‏ی دعوت می‏کند؟
  اگر بر قتل او استخاره بگیریم آیا اتباع او در صورت خوب بودن استخاره او را به قتل می‏رسانند؟
  اگر کسی خواب ببیند که احمد الحسن دجال است و باید کشته شود، آیا این افراد حاضرند امام خود را بکشند؟ بدیهی است که خواهند گفت: فقط خواب‌هایی که موافق ما باشد حجت است.
  چرا این نابغه‌ی دوران در نحو و لغت و املاء و اصول فقه و قراءت قرآن اشتباهات فاحشی دارد؟ این از دو حال خارج نیست یا استاد ایشان این علوم را بلد نبوده، یا شاگرد نبوغ فراوانی داشته است، مثل علی محمد باب که وقتی به او اعتراض کردند چگونه کسی که مدعی است امام زمان است آیه را اشتباه می‏خواند؟ در پاسخ گفت: صرف و نحو را مثل دو کبوتر پرواز داده‏ام از این پس هر کس هرگونه بخواهد می‏تواند بخواند؛ آیات قرآن از قید و بند اعراب رها هستند.
  رابطه‌ی این اشکلات با اشکلاتی که وهابیان به روش تدریس حوزه‌ی شیعیان می‌گیرند چیست؟
  در روایات، یمانی از صنعاء یمن خروج می‏کند در حالی که احمد بصری از عراق فتنه خود را شروع نموده.
  در روایات نسب یمانی به زیدبن علی بن حسین(ع) می‏رسد، در صورتی که وی نسب خود را با پنج نسل به امام زمان می‏رساند.
  چرا با این که طایفه احمد (صیامر) از بنی هاشم نیستند، وی خود را سید معرفی می‏نماید؟
  در روایت آمده: «یمانی، خراسانی و سفیانی در یک سال و یک ماه و یک روز خروج می‏کنند و پس از چند ماه در همان سال امام زمان(عج) ظهور خود را علنی می‏کنند.
  آیا می‏توانید یک روایتی بیاورید که بگوید یمانی پسر حضرت مهدی است، یمانی از بصره می آید.؛ یمانی اول مهدیین می‏باشد.؛یمانی همان احمد است که در روایات آمده است؛ یمانی امام سیزدهم می‏باشد؛ یمانی این شکل و شمائل را دارد؛ یمانی همان شخصی است که بین رکن و مقام بیعت می‏کند؛ یمانی از ذریه حضرت مهدی است؛ یمانی خلیفه بعد از حضرت مهدی می باشد؛ یمانی در زمان غیبت با امام زمان در ارتباط است؛ یمانی به وسیله خواب و یا استخاره شناخته می‏شود و ….

 80. علی 

  امام خامنه ای:
  در طول تاریخ مدعیانی بودند؛ یک علامتی را بر خودشان یا بر یک کسی تطبیق کردند؛ همه‌ی اینها غلط است. بعضی از این چیزهائی که راجع به علائم ظهور هست، قطعی نیست؛ چیزهائی است که در روایات معتبرِ قابل استناد هم نیامده است؛ روایات ضعیف است، نمیشود به آنها استناد کرد. آن مواردی هم که قابل استناد هست، اینجور نیست که بشود راحت تطبیق کرد.
  اینها غلط است، اینها کارهای منحرف‌کننده است، کارهای غلط انداز است. وقتی انحراف به وجود آمد، آن وقت حقیقت، مهجور خواهد شد، مشتبه خواهد شد، وسیله‌ی گمراهی اذهان مردم فراهم خواهد شد؛ لذا از کارِ عوامانه، از تسلیم شدن در مقابل شایعات عامیانه بایستی بشدت پرهیز کرد. کارِ عالمانه، قوی، متکی به مدرک و سند، که البته کار اهل فنِ این کار است، این هم کار هر کسی نیست، باید اهل فن باشد، اهل حدیث باشد، اهل رجال باشد، سند را بشناسد، اهل تفکر فلسفی باشد؛ بداند، حقایقی را بشناسد، آن وقت میتواند در این زمینه وارد میدان شود و کار تحقیقاتی انجام دهد. این بخش از کار را هرچه ممکن است، بیشتر باید جدی گرفت تا راه ان‌شاءاللَّه برای مردم باز شود؛ هرچه دلها با مقوله‌ی مهدویت آشنا شود و انس پیدا کند و حضور آن بزرگوار برای ما، محسوستر شود و بیشتر حس کنیم و رابطه بیشتر داشته باشیم، این برای دنیای ما و برای پیشرفت ما به سمت آن اهداف بهتر خواهد بود.

 81. علی 

  در توقیع امام زمان‏(عج) آمده است»: وامّا الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواه احادیثنا فانّهم حجّتی علیکم وانا حجه الله«.
  وبعضی از مردم با گفتن اینکه امامان سیزده یا بیشتر هستند از دین خارج می شوند۲۱
  هرکس ادعاکندکه من فرزندامام مهدی (عج)هستم او را لعنت کنید. قال : ((من یدعی انه ولدٌ للامام المهدی فالعنوه)

 82. علی 

  تعداد روایات مهدوی در بیان علامه طباطبایی(ره)
  در منابع روایی امامیه، تعداد روایاتی که به صراحت نام حضرت مهدی (ع) و تعداد ائمه (ع) را بیان کرده بسیار زیاد است؛ که علامه طباطبایی(ره) برخی از آمار آن را آورده اند. که البته مولف بشارت عهدین، فهرست احادیث را خیلی بیشتر ذکر کرده است.
  عنوان تعداد روایات
  ۱ امامان دوازده نفرند. ۲۷۱ حدیث
  ۲ امامان به عدد نقبای بنی اسرائیل اند (و بعثنا منهم اثنی عشر نقیبا)مائده ۱۲ ۴۰ حدیث
  ۳ اول آنها علی(ع) و آخر آنها مهدی(ع) است. ۹۱ حدیث
  ۴ امامان دوازده نفرند و نُه نفر آنها از اولاد امام حسین(ع) ۱۳۹ حدیث
  ۵ » » » » » » که نهمین مهدی، قائم آل‏محمد است. ۱۰۷ حدیث
  سعید آقا حالا شما فقط یک حدیث بیار که یمانی فرزند امام زمانه.
  یک روایت بیار که که یمانی سیده و …

 83. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــمِ اللّٰهِ الـــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیــــــــــــم»
  آقای سعید چون میدان را خالی می‌دید هر روز کامنت‌های فراوان می‌گذارد و می‌پنداشت حرفای او در این سایت وزین وارزشمند خریدار دارد و اگر کسی پاسخ او را نمی‌دهد نشانه‌ی برهان قوی اوست، اما نمی‌دانست که کسی ارزشی برای حرف‌های پوچ و واهی او و سرکرده‌ی فیس بوکی او یعنی احمدالبصری همبوشی قائل نیست؛ به همین رو اکنون دقیقا ۳۳ روز است که فرار را بر قرار ترجیح داده و سرو کله‌اش پیدا نیست.
  امیدوارم که اسباب تنبّه، هدایت و استغفار وی فراهم شده باشد تا ما هم از این بابت خوشحال شویم.
  اما اگر باز هم سروکله‌ی او با اعاهای بی‌ارتباطش پیدا شد، بنده‌ی حقیر به عنوان سربازی کوچک از حوزه‌ی علمیه مقدس قم در رسواسازی آنها پای کار و در خدمت خواهم بود.
  ««««««««««««««««««««««« ان شاء الله »»»»»»»»»»»»»»»»»»
  ««««««««««« وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ »»»»»»»»»»»»

 84. احمد 

  با سلام – با اینکه همه ادیان الهی به ویژه دین اسلام همه را به رعایت تقوا امر کرده اند اما مدعیان تربیت شده در حوزه گویی بویی از تقوا نبرده اند و بی شرمانه سخنانی سخیف را به دیگران نسبت می دهند البته این قوم همان اسلاف خسرو پرویز پادشاه سبک سر ایرانند که بی آنکه تدبری در دعوت پیامبر عظیم الشأن اسلام کند نامه آن حضرت را پاره کرد البته به زودی هم سزای عملش را دید – سعید و مانند او چه باشند و چه نباشند فقط یک هدف دارند ابلاغ دعوت مقدس تا حجت بر همگان تمام شود و مقدمه ای باشد برای روسیاهی لجوجان ناپاک و عنودان بد طینت و السلام علی من اتبع الهدی

 85. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــمِ اللّٰهِ الـــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیــــــــــــم»

  ۱. آقای سعید که همچون ارباب مزدور اسرائیلیش (احمدالحسن بصری که دلایل آن بالاتر ارائه شد) هیچ دلیل مرتبط با ادعاهای خود نداشت و پس از پاسخ‌های دندان شکنی که بالاتر به وی داده شد، برای مدت ۶۵ روز فراری شد، اما چون می‌پنداشت پس از این مدت طولانی ما میدان را خالی کرده‌ایم و دوباره می‌تواند با چرندیات خود به تبلیغات واهی خود مشغول شده و جیره و مواجب قطع شده‌ی خود را وصل کند، دوباره با نامی دیگر (احمد) سر و کله‌اش پیدا شده، امّا زهی خیال باطل که طلبه‌های کوچک حوزه علمیه مقدس قم هرگز اجازه‌ی عرض اندام به اینان نخواهند داد؛
  ۲. اینان که همچون ارباب مزدور اسرائیلیشان (احمدالحسن بصری که دلایل آن بالاتر ارائه شد) در شبکه‌های اینترنتی‌، فیسبوک، پالتاک، و دیگر فضاهای مجازی پشت نقاب‌های مخفی با هویت‌های مجهول خود را پنهان کرده‌ و به یار گیری مشغول می‌شوند، هرگز حاضر نمی‌شوند هویت واقعی خود را آشکار کنند، در حالی که اگر واقعا پای ادعاهای پوچ آنان به جایی بند بود باید بدون ترس و با افتخار هویت خود را آشکار کرده و حاضر می‌شدند تا در راه تبلیغ دعوت اربابشان از همه چیز خود حتی جانشان مایه بگذارند؛ پس فرار به دامان دشمنان این مرز و بوم و آب و خاک چرا؟
  ۳. این حقیر با نام و فامیل واقعی (سید مجتبی عصیری) با شماره تماس واقعی (۰۹۳۹۵۹۵۶۴۶۴)، طلبه و سرباز کوچکی از حوزه‌ی علمیه قم هستم که افتخار نوشتن ۱۰ جلد کتاب در رد شبهات وهابیت(که نام‌های آن بالاتر در کامنت‌های پیشین آمد) در حال حاضر مشغول نوشتن ۵ جلد کتاب در رد ادعاها، دروغ‌ها و تهمت‌های ارباب مزدور اسرائیلی شما هستم و برای تمام آنچه تاکنون بالاتر در این صفحه و در کتاب خود آورده‌ام دلائل متقن و قطعی ارائه کرده‌ام که هیچ یک از آنها پاسخ داده نشد و اکنون نیز حاضرم برای دفاع از عقاید و دلایل خود هر جا، به هر شکل از همه‌چیز خود حتی جان ناقابل خویش مایه بگذارم، اما کار شما و ارباب مزدور اسرائیلی شما جز ادعاهای واهی و فرار به پشت نقاب‌های مخفی چیز دیگری نیست؛
  .
  .
  .
  .
  .
  درخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت:
  آقای سعید(احمد)!
  اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید از بالای همین صفحه (متن خبر) و سپس کامنت‌هایی که از سوی بنده و دیگر کاربران در رد شما و ارباب مزدور اسرئیلیتان نوشته شده شروع کرده و به جای توهین و ناسزا که نمونه‌اش را در کامنت پیشین شما مشاهده کردیم با ارائه دلیل و برهان منطقی پاسخ دهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  توجــــــــــــــــــه!
  الف) اگر بگویید ما نیز به خاطر به کار بردن تعبیر «ارباب مزدور اسرائیلی» شما به اربابتان اهانت کرده‌ایم در پاسخ می‌گوییم، ما برای این لقب، بالاتر دلایلی ارائه نمودیم، اگر شما دفاعی دارید ارائه نمایید!
  ب) اگر بگویید ما نیز برای ادعاهایی که شما ارائه کرده‌اید پاسخی ارائه نکرده‌ایم، در پاسخ می‌گوییم، اولا چنین نیست و در بسیاری موارد پاسخ داده‌ایم و در برخی موارد نیز به خاطر بی‌ربط بودن دلایل شما با مدعایتان ارزشی برای پاسخگویی و صرف وقت قائل نشده‌ایم، ضمن این که ما مدعی نیستیم، بلکه این شما و اربابتان هستید که ادعاهای گنده‌تر از دهانتان دارید و بر شماست که دلایل قطعی و متقن و عقل‌پسند برای آن ارائه کنید (البَیِّنَةُ لِلْمُدَّعِی وَالْیَمِیِنُ عَلَی مَنْ أنْکَر).
  در غیر اینصورت همچون بار پیشین فرار را بر قرار ترجیح دهید و بیش از این عِرض خود را نبرده و زحمت ما را ندهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  {قُـــــلْ هَـــــاتُـــــوا بُـــــرْهَـــــانَـــــكُمْ إِنْ كُـــــنْتُـــــمْ صَـــــادِقِـــــينَ}

 86. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــمِ اللّٰهِ الـــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیــــــــــــم»
  شباهت‌های فرقه‌ی انحرافی مدعی یمانی با دیگر فرقه‌های انحرافی مهدویت:
  ۱. پنهان بودن سرکرده فرقه از دید عموم مردم
  معمولاً سران فرق مدعی مهدویت، از دید عموم مردم، پنهان‌اند، چون اگر در انظار عمومی باشند، نقاط ضعفشان بر همگان روشن می‌شود. نمونه آشکار این بحث، علی محمد باب شیرازی است که مدعی بابیت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بود. او در ابتدای توسط حاکم شیراز، دستگیر شد و به انظار عمومی آمد و در حبس خانگی قرار گرفت تا در میان مردم باشد. مردم رفتار وی را دیدند و گفتارش را شنیدند و بررسی کردند و در مدت کوتاهی، همه به کذب ادعای او پی بردند؛ لیکن با مرگ حاکم شیراز، فرار کرد و به اصفهان آمد، و مجددا از دید مردم مخفی شد. پیروان و انصار او، چنان برای وی، تبلیغ کردند که هر آن کس او را نمی‌شناخت، گمان میکرد، امام زمان، ظهور کرده است، از این‌رو به سویش آمدند و در راهش جان دادند.
  جالب است، بدانید پس از اعدام باب، سفیر روس با یک نقاش سر جنازه او حاضر شد و از جسد بی‌جان او تصویری تهیه کرد و به گونه ای وانمود شد که او مهدی موعود بوده و شهیدی مقدس است.
  ۲. تقطیع و تحریف، از شیوه‌های مشترک در استناد به آیات و روایات
  همه فِرقی که از اسلام منشعب شدند، در استناد به آیات و روایات یا در پی تحریف لفظی یا معنویند، از این‌رو دست خود را به تقطیع، تأویل و باطن‌گرایی، می‌آلایند؛ یعنی با کم و زیاد لفظی یا معنوی، یا آیه و روایت را تکه تکه می‌کنند و قسمتی را به قسمت دیگر می‌چسبانند تا معنای دیگری به‌دست آید، یا تأویل و باطن را به میان می‌کشند و می‌گویند معنای ظاهری، مراد نیست و معنای حقیقی نزد ماست. برای این مورد نیز نمونه‌های فراوانی از فِرق مختلف وجود دارد که می‌توان در مواردی چون: «شیوه استناد بابیت و بهائیت به حدیث سنه ستین» یا «شیوه استناد بهائیان به حدیث لوح» و … مشاهده کرد.
  در غیر آیات و روایات، نیز نمونه‌هایی هست، برای نمونه اسماعیلیه به حدی باطن‌گراست که معنای ظاهری را به کلی نفی می‌کند و وضو را به معنای امام و تیمم را به معنای نائب امام، معرفی می‌کند. و همین سیر و خط، در جریان احمد الحسن بصری، مدعی یمانی، نیز دنبال میشود؛ هرچند مصادیق آن، متفاوت است.
  ۳. ادعاهای پلکانی و صعودی در عقاید
  معمولاً سران فرق انحرافی به یک عنوان، بسنده نمی‌کنند؛ برای نمونه علی محمد باب از ادعای ذکریت به بابیت و از بابیت به مهدویت و نبوت و الوهیت، رسید. او در سال‌های ۱۲۶۰ تا ۱۲۶۴ تنها ادعای ذکریت و بابیت دارد، لیکن از سال ۱۲۶۴ تا ۱۲۶۶ که به چهریق و ماکو، منتقل می‌شود، از امامت و نبوت و الوهیت، دم می‌زند. این وجه اشتراک در مدعیان امروز نیز وجود دارد که دم از یمانی بودن و فرزند امام زمانی می‌زنند و سپس ناگهان و به یکباره جانشینی امام عصر، را برای خویش، مصادر می کنند و بعد تمام صفات و ویژگی های امام عصر را برای خویش، مصادره کرده و گویی اینکه، مهدی می‌شوند و از قائم آل محمد و منجی موعود بودن خود سخن می‌گویند.
  ۴. عقل‌گرایی افراطی یا نفی عقل
  مدعیان دروغین بسته به نوع ادعای خود، یا عقل‌گرای افراطی هستند مثل اسماعیلیه، بابیت و بهائیت یا عقل را به کلی نفی می‌کنند و می‌گویند عقل بشر، ناقص است و توان فهم ندارد و اخباری می‌شوند، مثل جریانی مدعی یمانی.
  ۵. زیر سؤال بردن رسالت فقهاء و علما در عصر غیبت
  جریان های مدعی مهدویت، از ابتدا به ویژه از عصر غیبت با علما که نائبان عام حضرت حجت هستند، دچار مشکل بودند، زیرا علما، مانع دستیابی سران فرق به اهدافشان بوده‌اند. به ویژه از عصر قاجار به این طرف که بسیاری از فرق با رسالت رودررویی با علما و جایگزین علما، ساخته و پرداخته شدند. روس و انگلیس بابیت و بهائیت را به عنوان مهدی موعود و امام زمان شیعه پروش دادند و در کشورهای شیعی، مستقر کردند تا سکان هدایت مردم را از دست علما بگیرد و امروزه نیز مدعیانی ظهور کرده‌اند که با نفی جایگاه علما در پی تخریب جایگاه آنان‌اند تا به رسالت خود، یعنی نابودی مذهب با به کارگیری مذهب، دست یابند
  .
  .
  .
  .
  .
  درخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت:
  آقای سعید(احمد)!
  اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید از بالای همین صفحه (متن خبر) و سپس کامنت‌هایی که از سوی بنده و دیگر کاربران در رد شما و ارباب مزدور اسرئیلیتان نوشته شده شروع کرده و به جای توهین و ناسزا که نمونه‌اش را در کامنت پیشین شما مشاهده کردیم با ارائه دلیل و برهان منطقی پاسخ دهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  {قُـــــلْ هَـــــاتُـــــوا بُـــــرْهَـــــانَـــــكُمْ إِنْ كُـــــنْتُـــــمْ صَـــــادِقِـــــينَ}

 87. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــمِ اللّٰهِ الـــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیــــــــــــم»
  شباهت جریان یمانی دروغین با فرقه های استعماری
  استعمار و جبهه باطل، تلاش فراوانی را از ۱۰ سال پیش و با شتاب دادن مصنوعی و کاریکاتوری به حوادث آخرالزمانی، داشته و با فرقه سازی و تشکیل مدعیان دروغین مهدویت در اسلام شیعی و اهل سنت، سعی کردند که تحولات و وقایع نزدیک به فرایند ظهور منجی آخرالزمان، را مدیریت کنند. اما هرچند در مجموع و به دلیل تلاش های جبهه حق، در میان شیعیان، هنوز به موفقیت چشمگیری، دست نیافته اند. اما متاسفانه در میان اهل سنت، به علت عدم وجود رهبری واحد و مقتدر، با ادعای تشکیل خلافت اسلامی داعش، استعمار، توانسته است، تا حدودی، به موفقیت هایی نسبی دست یابد.
  بعد از ذکر این مقدمه، به شباهت ها و اشتراکات جریان یمانی دروغین با فرق استعماری، اشاره خواهد شد:
  شباهت با فرقه قادیانی
  جریان احمد الحسن، شباهت فراوانی با فرقه قادیانی (احمدیه) دارد. احمد الحسن بصری، مدعی مهدویت در عصر معاصر از رؤیت امام عصر در خواب به رؤیت امام در بیداری و از آن به بابیت امام که نوعی دیگر از یمانی بودن است، رسیده است. و به تازگی مبلغان این جریان چهره‌ای از احمد الحسن معرفی می کنند که کاملا مطابق با امام زمان و حضرت قائم است. یعنی به مرور مطابق فرقه قادیانی، در حال انتقال کارکردهای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به احمد الحسن، هستند. مشابه همان مسیری که فرقه قادیانی، در جذب افراد ساده لوح، پیمود.
  شباهت با فرقه وهابیت
  وجوه اشتراکی بین جریان احمد الحسن و وهابیت نیز وجود دارد که حداقل آن دشمنی آنان با مرجعیت شیعی، فقهاء و عالمان دینی شیعه، می باشد. بویژه با مرجع نستوه و مبارز عالیقدر شیعه، آیت الله سیستانی، بیشترین دشمنی را ابراز می کنند. و هرکسی با عقاید و آراء این جریان، مخالف باشد، او را تکفیر کرده و از اقسام ترفند و حیل، حتی گاهی سحر و جادو، سعی در اشاعه و ترویج جریان باطل خویش، دارند.
  شباهت با فرقه بهائیت
  مهم‌ترین ابزار تبلیغی جریان مدعی یمانی، همچون بهائیت، استفاده از فضای وب و اینترنت و سوء استفاده از احساسات پاک جوانان، است. زیرا عموما جوانان مذهبی، وارد سایت ها و تالارهای گفت‌و‌گوی مذهبی به اسم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌شوند در حالیکه برخی از این سایت ها و تالارها، متعلق به جریان احمد الحسن و پیروان وی می باشد. شاید هیچ وقت حرفی از احمد الحسن در سردر این تالار‌ها نیز نباشد. از طرفی، اطلاعات جوانان نیز در بحث مهدویت، اطلاعات تخصصی نیست و از سر شوق و اشتیاق، گاهی جذب شده و فریب می خورند. جریان مدعی یمانی، با رعایت یک سری اصول اخلاقی همچون جریان بهائیت و مسیحیت تبشیری، و بدین وسیله، جوانان را جذب و پس از آن ادعاهای واهی خود را مطرح می‌کنند.
  شباهت با فرقه داعش
  کارشناسان امر، معتقدند، داعش و جریان احمد الحسن بصری یمانی دروغین، آخرین نسخه به روز رسانی شده مطالعات مستشرقین غربی، در جهان اسلام هستند که دقیقا در برخی مفاهیم، با یکدیگر هم پوشانی، نیز دارند. و به دنبال سوء استفاده از گزاره های آخرالزمانی در جهت اهداف خویش، می باشند. رنگ پرچم داعش در اهل سنت، سیاه و رنگ پرچم احمد الحسن مدعی مهدویت در شیعه، سفید؛ عبارت روی پرچم داعش به عنوان نماد آخرالزمانی اهل سنت، شهادتین (لا اله الا الله و محمد رسول الله) است و عبارت پرچم یمانی مدعی مهدویت دروغین به عنوان نماد آخرالزمانی شیعی، «البیعۀ لله» است. استعمار و جریان باطل، به عنوان دو مذهب بزرگ اسلامی، سعی در به انحراف کشاندن مساله مهدویت و منجی آخرالزمان در دو مذهب بزرگ اسلامی شیعه و اهل سنت، در جهت اهداف شیطانی خویش می باشند. در حالیکه همگان میدانند که استفاده از معیارهای همچون رنگ پرچم، انتخاب شعار و … به علت تشابه سازی از طرف مدعیان دروغین در طول تاریخ اسلام، به هیچ وجه قابل اعتماد و اعتناء، نیست.
  .
  .
  .
  .
  .
  درخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت:
  آقای سعید(احمد)!
  اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید از بالای همین صفحه (متن خبر) و سپس کامنت‌هایی که از سوی بنده و دیگر کاربران در رد شما و ارباب مزدور اسرئیلیتان نوشته شده شروع کرده و به جای توهین و ناسزا که نمونه‌اش را در کامنت پیشین شما مشاهده کردیم با ارائه دلیل و برهان منطقی پاسخ دهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  {قُـــــلْ هَـــــاتُـــــوا بُـــــرْهَـــــانَـــــكُمْ إِنْ كُـــــنْتُـــــمْ صَـــــادِقِـــــينَ}

 88. سید مجتبی عصیری 

  «بِــسْـــــــــــــــــــــــــــــمِ اللّٰهِ الـــــــــــــــــــــــــــــرَّحمَـــــــــــــــــــــــــــنِ الرَّحیــــــــــــم»

  ۱. آقای سعید که همچون ارباب مزدور اسرائیلیش (احمدالحسن بصری که دلایل آن بالاتر ارائه شد) هیچ دلیل مرتبط با ادعاهای خود نداشت و پس از پاسخ‌های دندان شکنی که بالاتر به وی داده شد، برای مدت ۶۵ روز فراری شد، اما چون می‌پنداشت پس از این مدت طولانی ما میدان را خالی کرده‌ایم و دوباره می‌تواند با چرندیات خود به تبلیغات واهی خود مشغول شده و جیره و مواجب قطع شده‌ی خود را وصل کند، دوباره با نامی دیگر (احمد) سر و کله‌اش پیدا شده، امّا زهی خیال باطل که طلبه‌های کوچک حوزه علمیه مقدس قم هرگز اجازه‌ی عرض اندام به اینان نخواهند داد؛
  ۲. اینان که همچون ارباب مزدور اسرائیلیشان (احمدالحسن بصری که دلایل آن بالاتر ارائه شد) در شبکه‌های اینترنتی‌، فیسبوک، پالتاک، و دیگر فضاهای مجازی پشت نقاب‌های مخفی با هویت‌های مجهول خود را پنهان کرده‌ و به یار گیری مشغول می‌شوند، هرگز حاضر نمی‌شوند هویت واقعی خود را آشکار کنند، در حالی که اگر واقعا پای ادعاهای پوچ آنان به جایی بند بود باید بدون ترس و با افتخار هویت خود را آشکار کرده و حاضر می‌شدند تا در راه تبلیغ دعوت اربابشان از همه چیز خود حتی جانشان مایه بگذارند؛ پس فرار به دامان دشمنان این مرز و بوم و آب و خاک چرا؟
  ۳. این حقیر با نام و فامیل واقعی (سید مجتبی عصیری) با شماره تماس واقعی (۰۹۳۹۵۹۵۶۴۶۴)، طلبه و سرباز کوچکی از حوزه‌ی علمیه قم هستم که افتخار نوشتن ۱۰ جلد کتاب در رد شبهات وهابیت(که نام‌های آن بالاتر در کامنت‌های پیشین آمد) در حال حاضر مشغول نوشتن ۵ جلد کتاب در رد ادعاها، دروغ‌ها و تهمت‌های ارباب مزدور اسرائیلی شما هستم و برای تمام آنچه تاکنون بالاتر در این صفحه و در کتاب خود آورده‌ام دلائل متقن و قطعی ارائه کرده‌ام که هیچ یک از آنها پاسخ داده نشد و اکنون نیز حاضرم برای دفاع از عقاید و دلایل خود هر جا، به هر شکل از همه‌چیز خود حتی جان ناقابل خویش مایه بگذارم، اما کار شما و ارباب مزدور اسرائیلی شما جز ادعاهای واهی و فرار به پشت نقاب‌های مخفی چیز دیگری نیست؛
  .
  .
  .
  .
  .
  درخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت:
  آقای سعید(احمد)!
  اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید از بالای همین صفحه (متن خبر) و سپس کامنت‌هایی که از سوی بنده و دیگر کاربران در رد شما و ارباب مزدور اسرئیلیتان نوشته شده شروع کرده و به جای توهین و ناسزا که نمونه‌اش را در کامنت پیشین شما مشاهده کردیم با ارائه دلیل و برهان منطقی پاسخ دهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  توجــــــــــــــــــه!
  الف) اگر بگویید ما نیز به خاطر به کار بردن تعبیر «ارباب مزدور اسرائیلی» شما به اربابتان اهانت کرده‌ایم در پاسخ می‌گوییم، ما برای این لقب، بالاتر دلایلی ارائه نمودیم، اگر شما دفاعی دارید ارائه نمایید!
  ب) اگر بگویید ما نیز برای ادعاهایی که شما ارائه کرده‌اید پاسخی ارائه نکرده‌ایم، در پاسخ می‌گوییم، اولا چنین نیست و در بسیاری موارد پاسخ داده‌ایم و در برخی موارد نیز به خاطر بی‌ربط بودن دلایل شما با مدعایتان ارزشی برای پاسخگویی و صرف وقت قائل نشده‌ایم، ضمن این که ما مدعی نیستیم، بلکه این شما و اربابتان هستید که ادعاهای گنده‌تر از دهانتان دارید و بر شماست که دلایل قطعی و متقن و عقل‌پسند برای آن ارائه کنید (البَیِّنَةُ لِلْمُدَّعِی وَالْیَمِیِنُ عَلَی مَنْ أنْکَر).
  در غیر اینصورت همچون بار پیشین فرار را بر قرار ترجیح دهید و بیش از این عِرض خود را نبرده و زحمت ما را ندهید!
  .
  .
  .
  .
  .
  {قُـــــلْ هَـــــاتُـــــوا بُـــــرْهَـــــانَـــــكُمْ إِنْ كُـــــنْتُـــــمْ صَـــــادِقِـــــينَ}

 89. 379 

  اللهم عجل لولیک الفرج

 90. محمود 

  آقای سعید.. سلام

  لطفا به کتاب امامتان… بیان الحق والسداد ج۱_۲…مراجعه کنید. آنجا امامتان به صراحت گفته که… رسول مبین…. درقرآن یکبار آنهم در سوره دخان آمده است. در صورتیکه سوره زخرف هم آمده… پس امامتان یا دروغ میگوید یا اصلا نسبت به این موضوع جاهل است.. این چه امام معصومی است که یا دروغگوست یا جاهل به این موضوع؟؟ لطفا توضیح بدهید..

 91. دانشجو 

  سلام احادیث رو از کتاب بحار چک کنید بعد تفکر بعد تصمیم گیری

 92. محمد 

  سلام
  من در این ۴۳ سالی که از خدا عمر گرفتم اینو شنیدم که امام زمان خودشان تشریف فرما میشوند. نشنیدم ونه خوندم ودر هیچ گونه کتابی نخوندم که امام زمان پیک یا پسرش ویا یکی از یارانش را موقتا میفرستد .وبنده مطمئنم که همه این ها کذب است

 93. مهاج 

  کهاجرتاب های ره افسانه، رهنمای کور، خواب پریشان نوشته محمد شهبازیان را مطالعه بفرمایید تا متوجه بیسوادی احمق بصری شوید. این دجال نه دلیل عقلی و نه دلیل روایی متقنی برای دعوتش ندارد. کسانیکه این فرقه را تبلیغ می کنند از احادیث تقطیعی، تحریفی و جعلی استفاده می کنند. برای اطلاعات تکنیلی کتابها را مطالعه کنید. آشما هم اگر فکر میکنی حق بخوان و جواب با

 94. روشنا 

  سلام. من کتابها (متشابهات و…)رو خوندم تو سایتهایی هم که آدرس دادید و سایت مهدیون و مهدیین هم رفتم ولی به راحتی با دلایل عقلی و اسناد روایی و اشتباهات فاحش توی این مطالب متوجه فرقه ضاله بودن و کذاب بودن احمدالحسن شدم لطفا عاقلانه نه براساس احساسات قضاوت کنید.

 95. احمد خادم المهدی 

  جانم فدای رهبرم احمدالحسن الیمانی ع

  لعنت خداوند بر غاصبین حق ولایت ائمه ع
  لعنت خداوند و لعنت جمیع ملائک و لعنت همه انبیاء و اولیا خداوند بر مدعیان کذاب نیابت

  لعنت خداوند بر سفیانی و سفیانیون

  1. محسن حسنی نسب 

   سلام ودرود به رهروان حق
   ماازکجا بدانیم کسی از طرف امام زمان هست یاخیر؟
   بهترین دلیل آخرین نامه امام زمان هست که تمامی شیعیان آن راقبول دارند وآن این است.
   آخرین توقیع شریف امام زمان(عج) خطاب به آخرین نایب خاص خود، یعنى على بن محمد سمرى است.
   هنگامى که زمان رحلت ابوالحسن سمرى فرا رسید و مرگ وى نزدیک گردید، به وى گفتند: چه کسى را جانشین خودتان قرار می‌دهید؟ او در جواب، توقیعى درآورد و به مردم نشان داد، که متن آن بدین گونه است:
   بسم الله الرحمن الرحیم
   « یا على بن محمد السمرى اعظم الله اجرا خوانک فیک، فانک میت ما بینک و بین ستة ایام، فاجمع امرک و لاتوص الى احد فیقوم مقامک بعد وفاتک، فقد وقعت الغیبة التامة. فلا ظهور الا بعد اذن الله تعالى ذکره، و ذلک بعد طول الامد و قسوة القلوب و امتلاء الارض جوراً. و سیأتى الى شیعتى من یدعى المشاهدة، الا فمن ادعى المشاهده قبل خروج السفیانى و الصیحة فهو کذاب مفتر، ولاحول و لاقول الا بالله العلى العلى العظیم. فنسخوا هذا التوقیع و خرجوا، فلما کان الیوم السادس عادوا الیه و هو یجود بنفسه فقال له بعض الناس: من وصیک من بعدک؟ فقال: لله امر هو بالعه، و قضى فهذا آخر کلام سمع منه (ره). »
   اى علىّ بن محمّد سمرىّ! خداوند اجر برادرانت را در عزاى تو عظیم گرداند که تو ظرف شش روز آینده خواهى مرد، پس خود را براى مرگ مهیّا کن و به احدى وصیّت مکن که پس از وفات تو قائم مقام تو شود که غیبت تامّه واقع شده و ظهورى نیست مگر پس از اذن خداى تعالى و آن پس از مدّتى طولانى و قساوت دل‌ها و پر شدن زمین از ستم واقع خواهد شد.
   و به زودى کسانى نزد شیعیان من آیند و ادّعاى مشاهده کنند، بدانید هر که پیش از خروج سفیانى و صیحه آسمانى ادّعاى رؤیت و مشاهده کند دروغگوى مفترى است، و لا حول و لا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ العلیّ العظیم.
   پس؛ از آن توقیع استنساخ کردند و از نزد او خارج شدند، و چون روز ششم فرا رسید نزد او بازگشته و او را در حال احتضار بود، یکى از مردمان پرسید: وصىّ تو پس از شما کیست؟
   گفت: خداوند را امرى است که خود او رساننده آن است، و فوت کرد. و این آخرین کلامى بود که از او شنیده شد. (۱)
   پانوشت:
   ۱. این روایت را می توانید در کتب ذیل ببینید: الاحتجاج، ج ۲، ص .۴۷۸ کمال الدین، ح ۲، ص ۵۱۶، حدیث .۴۴ الغیبة، ص ۳۹۵، حدیث .۳۶۵ بحارالانوار، ج ۵۱، ص ۳۶۰، حدیث ۷ و ج ۲، ص ۱۵۱، حدیث ۱، و ج ۵۳، ص .۳۱۸ اعلام الورى، ص .۴۱۷ الخرایج، ص .۱۱۲۹ عقیدة الشیعه، ص .۴۸ و…
   براین اساس اگراقای احمدالبصری ادعای رویت امام زمان رادارد دروغگوست واگرهم ادعاشو نداره و بنظرش پسرامام زمانه که بازهم دروغگوست.
   دوستان خدارا درنظر بگیریم

 96. صادق 

  اعوذبالله من الشیطان الرجیم
  نماز یومیه چند رکعته؟
  احتمالا با احتساب ادعاهای کذب این فجایع اخر الزمانی ، سید خراسانی هم اگر از نیویورک اومد انسانهای ساده لوح بپذیرن چون این فرقه وسواس الخناس زده می گویند!
  باز بگو ثقلین و مغلطه گری کن!
  به جای آب به چاه نفت رسیدی و از تشنگی شعورت ذایل شده

 97. 313 

  جانم فدای رهبرم سیداحمدالحسن علیه السلام…..

 98. یمانی 

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام خدمت دوستان عزیز علی الخصوص آقا سعید که ادعا میکند علم ایشان یعنی احمد گویطع(بصری) جهان را انگشت به دهان وا داشته و حتی اظهار داشته که اگر بخواهم میتوانم حقایق بزرگی را آشکار نمایم پس چرا این حقایق را آشکار نمیکند معطل چیست چرا مردم رو به سوی حق الله روشن نمیکند بلکه او و انصارش ساحرانی بالفطره هستند که در چشمانشان نیروی شیطانی نهفته و با بهره گیری ازین روش و روشهای دیگر مردم را تسخیر کرده اند به همه ی حضار گوشزد میکنم اگر جمع این ساحرین قرار گرفتید هیچگاه به چشمانشان موقع حرف زدم و گوش دادن نگاه نکنید و سرتان را پایین بگیرید خواهید دید که دیگر نمیتوانند بر شما غلبه کنند لذا قبل از آن بدنتان را با عصاره ی زرد رنگ گلبرگ گل محمدی بشویید دیگر حتی به جسم و تنتان هم نمیتوانند ضربه وارد کنند
  راه تهیه ی عصاره:
  مقداری گل سرخ خشک محمدی از عطاری تهیه نموده گلبرگ ها را از آن جدا کنید درهر یک لیوان آب ولرم مشتی گلبرگ را درونش بریزید گل سرخ در گلبرگهایش روغنی زرد رنگ وجود دارد به همین خاطر بر روی آب باقی میماند بگذارید تقریبا یک تا دو ساعت بماند بعضی اوقات آنرا بهم بزنید بعد از این کم کم عصاره به درون آب نفوذ میکندو آب را زرد میکند این عصاره همان آب تطهیر ملائکه میباشد و همان آبیست که بوی عطر بهشتی برای غسیل الملائکه ی افراد مومن میباشد رجوع کنید به مزار و مرقد شهید(پلارک) در قطعه ۲۶ بهشت شهدای تهران البته نماز اول وقت هم یادتان نرود با خلوص نیت خواهید دید که چطور به ول وله خواهند افتاد
  بنده ی حقیر از همینجا اعلام میدارم اول به آقا سعید و بعد به خود شخص احمد گویطع (بصری) که حاضرم رو در رو با این کذاب مناظره کنم البته اگر جسم خارجی داشته باشد و جریان سازی نباشد و چنان حقایق دیگری را برای او و همه روشن میکنم که خود او هم انگشت به دهان بماند ایمیل بنده موجود هست آقا سعید بده به انصارش تا بفهمند با چه کسی طرف هستند و ببینند هر کس بخواهد میتواند از این کذاب یمانی تر باشد السابقون السابقون اولئک المقربون
  والسلام

 99. یمانی 

  بسم الله الرحمن الرحیم
  صدق الله العلی العظیم
  یا علی الاعلی العظیم
  پیغمبر هم فرمودند : انا الیمانی
  سوال من اینست رابطه ی این یمانی و یمانی موعود چیست؟
  بروید اصل این حدیث را مو شکافی کنید به رمز و راز این دو موضوع پی خواهید برد البته اگر درست و علمی و دقیق بطن آن در آورده شود و همچنین آیات و روایاتی که در قران و احادیث مبنی بر کسانی که به جای آنهایی که در اول و صدر اسلام در هنگام ظهور خواهند بود و بر پا کنندگان عدل در آخرالزمان از زبان قران و موشکافی دقیق پیامبر گفته و روایت شده و همانجایی که پیغمبر به شانه یا ران سلمان فارسی میزند و میگوید این و قومش و به دنبال آن بشارت بالاترین درجه ی علم دنیوی را به آنها میدهد :
  اگر دانش (که همان دین در جریان عالم هست) در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست میابند.
  سبحان الله

 100. یمانی 

  بسم الله الرحمن الرحیم
  شما رهروان احمد اسماعیل گویطع (بصری)خودتان از احادیث و منابع روایی سخن میگید و به خودتون نسبت میدید ولی جالبه که چطور خودتون حرف معصوم رو نقض کرده و هر جا به نفعتان نباشد از واژه ی (بداء) صحبت میکنید آیا معصومین میخواستند لقمه را از پشت سر به دهان ما وارد کنند؟ آیا آنها قصد انحراف ما را داشتند؟ آیا این شخص همان مسیح دجال یا پیغمبر دروغین نیست که در آخرالزمان میاید؟ آیا این واژه ی بصری از همان شکننده ی چشم سفیانی گرفته نشده برای فریب عوام الناس ؟ این شخص برای انصار واقعی امام مهدی عج دستش رو هست همانند حدیثی که میفرماید مثل آفتاب و نور خورشید در زمانش مشخص است که کدام مهدی و امام و حجت واقعیست. اتفاقا در این حدیث آمده ۱۲ مهدی خواهد آمد که یکی از آنها ظهر من الشمس است جواب دهید لطفا آیا این مدعی یکی از همین کذاب ها به روایت امام معصوم نیست؟
  آن دوازده مهدی بعد از ظهور میایند اما این تعدد مهدی در هنگامه ی ظهور است بروید و خودتان را اصلاح کنید مخصوصا آقا سعید که ندانسته وارد این بساط شرک و دروغ بستن به ائمه ی معصوم شدید بدون علم وارد نشوید علم در دنیا بینهایت وجود دارد یعنی از هر راه و علمی میتوان بر علیه حقانیت و بطلان آن وارد شد و بدانید که پیامبر ع فرمودند خداوند حتی حق و باطل را با علمش جدا کرده حق و باطلی که دیدنی نیست درک کردنی و فهمیدنی و مربوط به تفکر و تعقل در رفتار اجتماعی و اینها همان دین است که دانش از آن گرفته شده و برعکس دین هم میتواند از دانش کسب شود پس شما آقا سعید و بقیه ی این افرادی که بدون علم وارد این جریان ضد معصومین شدید دقت کنید به آیه ی شریفه ای میپردازم که خداوند میگوید اگر از راه دین خارج شدید شیطانی را بر شما مسلط میکنیم : پس همواره شیطان هم میتواند از مقوله ی دورویی و تزویر در نظر شما خود را جای خداوند متعال جا بزند چون در عرش خداوند منبر داشته و همه چیز را دیده و لمس کرده. پس همانطور که این گروه و جریان کذاب از روی همین آیات و روایات که بیشتر از بحارالانوار مجلسی استناد میکنند به دنبال راههای نفوذ در دل عوام الناس هستند چون آنها نمیدانند و تفکر و تعقل نمیکنند و خداوند بارها به این موضوع در قران اشاره کرده که تفکر و تعقل کنید و به راحتی از آیات من نگذرید اینها هم دارند همینکارو میکنند فکر و عقل شما رو مورد هجمه قرار دادند مثل ابلیس و شیطان که در عرش خداوند منبر داشته و میداند که راه دین بهترین راه نفوذ است.
  جالبه اول حدیث میاورند در راه اثبات خودشان بعد همان حدیث رو نقض میکنند و میگن بداء صورت گرفته الله اکبر
  باید دانست که بداء هم جزعی از علم خداوندیست نه ابزار اثبات چون خداوند در سوره ی بقره و جاهای دیگر میفرماید من چیزی میدانم که شما نمیدانید اینها چند وقت دیگه ممکنه حتی ادعای الوهیت و خدایی بکنند اول از یمانی شروع شد بعد به داشتن شمشیر و زره پیامبر ادعا کردند بعد به حجت بودن و بعد به فرزند امام زمان یعنی میخواهند در اصل قبح این موضوع رو بشکنند و بگویند امام زمان دیگر نمیاید یا آمده و شما ندیدید و مثل خواب در عالم رویا ظهور کرده نه جانم نمیتوانند چون خواب تعبیر دارد و تعبیر معنوی اعمال مادی این دنیاست یعنی بشارتی غیر ملموس است یعنی میتوان دید اما به درون آن نمیتوان پی برد چون حق و باطل با علم خداوند جدا شده و اونهم دیدنی نیست بسته به تفکر و تعقل دارد پس خواب هم باید موشکافی شود خواب هم بطن دارد نه اینکه هر کس خواب ببیند مثلا برادرش را در فلان موضوع دیده این موضوع اتفاق میافتد نه خیر در اصل اینجا باب عبرت باز میشود یا تعبیر که عبرت همان تعبیر کنونی است که در آینده اتفاق میافتد خداوند هم درمورد عبرت در قران صحبت میکندکه آنهم جنبه ی معنوی دارد که دیدنش بسیار در عالم معنا سخت است ولی میتوان با دیدن و تفکر و تعقل در همین دنیا به آن دست پیدا کرد همانند خواب دیدن.
  مواظب شیطان و ایادی آن باشید مطمعنن در عصر پیوست ظهور صغری به سمت ظهور کبری هستیم اما مواظب باشید که این مهدی های دروغین خود را بجای مهدیین بعد از ظهور جا نزنند
  والسلام

 101. فلاحتی 

  از جناب عصیری و دیگر دوستان تشکر میکنم. اقا سعید عزیز و دیگر افرادیکه که با شما همفکر هستند ، خارج از بحوث علمی و ادله نقلی و عقلی که توسط دوستان و مخصوصا حناب عصیری ارائه شد من یک سوال مشخص و قیاس گونه دارم.شما را جان امام زمان فقط سی ثانیه در این سوال من تامل و تفکر کنید.
  من حرفها و استدلالات شما و همجنین دیگر مناظرات شما و بزرگان شما مثل عباس فتحیه خوانده و دیده ام. سوال من این است که چرا روش بحث کردن شما دقیقا مثل روش لجوجان وهابی است؟ همه میدانیم که انها عناد میکنند و به هر طریقی و توسل به هر بهانه ای و چنگ انداختن به هر دست اویزی از زیر بار پدیرش حق شانه خالی میکنند . هزاران هزار ادله و برهان از فضایل مولا علی رو که بزرگانشون نقل کردن نمیبینن ولی یک فضیلت ناقص ومثل نماز دادن مردم توسط خلیفه اول که مورد اختلاف زیاد ئر بین علمای خودشون هست رو میلینن. عزیییییییییزم من و شما شیعه ی مرتضی علی هستیم. عناد نمیکنیم سفسطه و.مغاطه نمیکنیم و نباید هم بکنیم. شما تعریف میکنی که علم ما فلان است و ما فرستاده ی امام و کمالات محیر العقول و دانشهای زمین و اسمان و…. عزیز برادر کسی که اینهمه فضایل برای خودش تعریف بکند راحت جواب سوالات مطروحه رو میده. ولی شما ندادی. اصلا برای اثبات خودتون حتی اگه عصیری پاسخ شما رو هم نداد ولی شما مثل اون رفتار نکن و پاسخ بده. چون شما مدعی هستی برادر.البینه علی المدعی.
  با اینحال جواب سوالات شما داده شد. جناب سعید در هر دین و ایینی کمی خلا هست. به ما هم همه ی احادیث اهل بیت نرسیده .من تمام صحبتهای شما رو دیدم شما دقیقا بین همین خلاهای موجود حرکت میکنید..دقیقا مثل وهابیت از شاخه به شاخه میپری دقیقا عناد میکنی دقیقا حرفهاتو بر اساس حرفهای طرف مقابل تنظیم میکنی از خودت چیزی نداری. اقا یک یا علی بگو و درست شو. من کاری ندارم که احد الحسن شما همون یمانی موعود هست یا نیست ولی تو رو خدا یمانی موعود اگر با همین شیوه و با همین مبلغین مثل امثال تو و عباس فتحی میاد اصلا نیاد بهتره. چون یا شما بد دفاع میکنی ازش یا اون اصلا یمانی موعود نیست. خودت قضاوت کن. در ضمن برادرم چندین و جندین دفعه کلمه ی غدیر » رو با ق نوشتی. این دیگه اشکال تایپی نیست. شما هنوز نمیدونی قدیر خم هست یا غدیر خم. انوقت ادعاهایتان گوش فلک را کر کرده. بس کن اقا از رو برو دیگه.

 102. محمد 

  خدا ما رو به حق امام مهدی (عج)، از شر این فتنه های روزگار (دجال البصره) حفظ کند
  اینقدر که اینا به این خبیث مکار روی اوردن ، امام زمان رو فراموش کردن
  احادیث رو به نفع خودشون و بچگانه تفسیر و منحرف می کنن
  بهشون میگی پس سفیانی کو؟ بحث رو عوض می کنن
  بهشون میگی پس صیحه آسمانی کو ؟ بحث رو عوض می کنن
  یه سری خواب و رویا تو سایتشون زدن به اسم معجزات و کرامات . خخخخخ

  من که همچنان در انتظار آخرین نشانه های ظهور (یمانی خراسانی سفیانی صیحه آسمانی و خسف بیداء) می مانم
  اللهم ثبت اقدامنا علی دینک
  شاید این جمعه بیاید شاید …چهره از دل بگشاید …

 103. ناشناسبه 

  من به عنوان یک فرد بی طرف می گویم که به خطبه های سید احمد مراجعه کنید
  ایشون تو یکی از خطبه هاشون می گن.
  شما می گویید اگر دو نفر شاهد داشته باشید شهادتش را می پذیرید اما شاهدان من خدا و پیغمبر و چهارده معصومن و قران و استخاره به قران و مومنانی که پرده از جلوی چشمانشون ورداشته شده و خواب های مومنان و اگر بازهم شک دارید سه روزع بگیرید و از خدا بخواهید تا حقانیت منو اثابت کنه براتون
  این خطبه …..خطبه بسیاری عظیمیه عزیزان اگر این سید احمد انگلیسی و وهابی و ……باشه انگلیس که در قران و خواب که نمی تونع نفوذ کنه کمی منصفانه قضاوت کنید

  1. محمدعلی 

   سلام
   بابا بخدا مرتاض ها از اینا وارد ترند. خواب که هیچ آدم را معلق نگه میدارند.
   علامه مجلسی تو خواب پیامبر رو میبینه و پیامبر بهشون میگه یک سگی زیر بارونه اونو داخل مسجد کن. علامه بیدار میشه و سگ زیر بارون رو هم میبینه ولی سگ رو راه نمیده. ۳ روز این اتفاق می افتد. بهش میگن چرا سگ رو راه ندادی میگه چون سگ نجس است و خواب هم حجت نیست پس چطور من حکم شرعی رو ول کنم به خواب بچسبم.
   بابا اینا که خواب میبینن از کجا میدونن پیامبر رو یا امام علی (ع) رو دیدن مگه تا حالا این بزرگوار ها رو دیده اند؟؟؟؟؟ تطبیقش رو از کجا میارن؟؟
   بعد این حدیث رو چی کار میکنه:
   در حدیث شریف «خروج الثلاثه: السفیانی و الخراسانی و الیمانی فی سنه واحده فی شهر واحد، فی یوم واحد. …»، اشاره شده است که سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و یک ماه و یک روز خروج می کنند؛ حالا که سفیانی و خراسانی ظهور نکرده اند، با تکیه به این حدیث شریف در می یابیم که یمانی هم خروج نکرده است. و مدعی دروغگویی بیش نیست، چرا که ادعایش با این حدیث شریف تعارض دارد

  2. سجاد 

   اینا همش چرته خودتون و گول نزنید
   الان سال ۱۴۰۰ هستیم و این احمد الحسن حروم زاده هنوز داره امثال شما ها رو گول میزنه

 104. ناشناس 

  دمت گرم آقا سعید ودرود بی کران بر امام احمدالحسن ع انشالله خداوند شما را در این راه استوار بدارد

پاسخ دهید