مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

yazdبه گزارش خبرگزاری حوزه از یزد، حجت‌الاسلام زابلی، از اساتید حوزه علمیه استان یزد در این مراسم، تحصیل در حوزه‌های علمیه را توفیقی الهی دانست که در نتیجه تربیت صحیح والدین و کردارهای شایسته حاصل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزالدینی، عضو شورای حوزه علمیه استان یزد هم در ادامه این مراسم ضمن اشاره به اهمیت هدایت و تربیت انسان‌ها، با ذکر حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص) بیان داشت: پیامبر(ص) در این حدیث خطاب به حضرت علی(ع) می‌فرمایند: یا علی! اگر خداوند به وسیله تو یک نفر را هدایت کند برای تو ارزشمند‌تر است از اینکه هرچه که آفتاب بر او می‌تابد در اختیار تو باشد.

استاد حوزه علمیه یزد افزود: ضروری‌ترین نکته که باید مدنظر قرار دهیم آن است که بدانیم خداوند تمام مخلوقات خود را برای خدمت به انسان آفریده تا آدمی جوهره خود را پیدا کرده و به تعالی برسد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه علم و عالم در اسلام اظهار داشت: بالا‌ترین و ارزشمند‌ترین چیز‌ها برای انسان کسب علم است؛ زیرا علم مانند چراغی است که با نشان دادن راه درست ما را از گمراهی و ضلالت نجات می‌دهد.

امام جمعه موقت یزد افزود: از طرفی اولین و بالا‌ترین هدف در کسب علم، افزایش معرفت به خدا و شناخت او می‌باشد و کسانی که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند باید این وجه از کسب علم را مدنظر قرار دهند تا خداوند هم توفیقات خود را مشمول این افراد بنماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس، مدیر حوزه علمیه استان یزد هم در بخش پایانی مراسم ضمن ارائه برنامه‌های جدید این حوزه و پاسخ به سوالات، به تشریح برخی قوانین آموزشی و نحوه تحصیل در مدارس علمیه پرداخت.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید