مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

openingبه گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند به علت برخورداری از آب و هوای مساعد یک ماه زود‌تر از سایر مدارس علمیه در سطح کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، مدیر حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند، چهارشنبه شب در آیین افتتاحیه آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند که با حضور معاون تهذیب حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به قدمت فعالیت حوزه علمیه در شهر مرند اظهارداشت: قدمت فعالیت حوزه علمیه در شهر مرند به بیش از ۳۰۰ سال پیش بازمی گردد که این مدرسه علمیه پس از تجدید بنا مدت چهارسال است که فعالیت جدید خود را آغاز کرده است و در این مدت کوتاه موفقیت‌هایی را کسب کرده که به اندازه حوز‌های علمیه چند ده ساله‌ای که فعال هستند در زمینه‌های علمی ظهور و بروز داشته است.

وی افزود: طلاب این مدرسه علمیه در سطح حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی در دو سال اخیر رتبه اول را کسب کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین انامق‌نژاد ادامه داد: طلاب این مدرسه که در المپیاد علمی شمالغرب کشور شرکت کرده بودند موفق به کسب رتبه بر‌تر این المپیاد شدند.

مدیر حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند برپایی دروس پاره وقت برای علاقه مندان به علوم دینی و حوزوی، اجرای برنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی را از دیگر فعالیت‌های این مدرسه علمیه برشمرد.

وی با اشاره به علل موفقیت طلاب مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند خاطرنشان کرد: بازگشت به آموزه‌های قرآن و سنت یکی از دلایل موفقیت این مدرسه علمیه است؛ سعی کردیم با تمام توان به سمت تطبیق زندگی طلبه به عنوان طالب عالم با کتاب و سنت حرکت کنیم.

گفتنی است، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر مرند با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت‌زاده امام جمعه این شهر و حجت‌الاسلام والمسلمین حسینخانی معاون تهذیب حوزه‌های علمیه سراسر کشور و جمعی از مسئولان و علمای این شهر برگزار شد.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید