مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

nami_vazirبه گزارش خبرگزاری حوزه، دکتر نامی، در نشست تهیه و تدوین سند پیوست فرهنگی در فضای مجازی که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز بسیاری از تجهیزات در راستای توسعه فناوری اطلاعات وارد کشور شده است و استکبار از طریق این بستر تلاش می‌کند سیطره اطلاعات خود را بر جهان گسترش دهد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: امروز مردم باید در شبکه‌های جهانی حضور داشته باشند و مهم‌ترین مراکزی که می‌توانند در این شبکه تاثیرگذار باشد، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه این تجهیزات باعث رشد جهان شبکه‌ای شده است، افزود: ما باید به کمک این تجهیزات، با ارسال پیام‌ها و محتوای اسلامی و دینی به سمت غرب، در هدایت مردم به سوی سعادت نقش‌آفرین باشیم.

نامی با اشاره به اینکه بسیاری از تجهیزات فناوری اطلاعات فاقد پیوست فرهنگی است، تهیه پیوست فرهنگی را لازم و ضروری برشمرد و گفت: باید تمام مراکز علمی و فرهنگی بتوانند هدایت علمی پیوست فرهنگی در فضای مجازی را بر عهده بگیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین خواستار راه‌اندازی دفتر همکاری مشترک حوزه و این وزارتخانه شد و ابراز داشت: حوزه‌های علمیه مرکز انتشار نور به جهان هستند و ما حوزه علمیه درخواست داریم تا با ایجاد دفتر مشترکی، بتوانیم فرآیند تجهیزات و مباحث دینی را از نگاه حوزه بررسی کنیم.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید