مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی از اساتید و محققان سختکوش حوزه علمیه قم، چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش مباحثات، استاد عابدی از مدت‌ها پیش، دچار عارضه کلیوی شده بود و جراحات جنگی نیز این عارضه را تشدید کرد تا نهایتا هفته پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و یک کلیه او از بدن خارج شد. وی هم اینک در منزل بستری است و دوران درمان خود را سپری می‌کند.

استاد احمد عابدی در سال ۱۳۵۱ وارد حوزه علمیه شد و در محضر استادان بزرگی چون آیت‌ﷲ محمدتقی بهجت، آیتﷲ شیخ مرتضی حائری، آیت‌ﷲ حسین وحید خراسانی، آیت‌ﷲ شیخ جواد تبریزی، آیت‌ﷲ یحیی انصاری شیرازی، آیت‌ﷲ غلامرضا صلواتی، علامه حسن حسن‌زاده آملی و آیت‌ﷲ کوکبی، دروس فقه، اصول و فلسفه را با موفقیت فرا گرفت. این استاد حوزه، همچنین سال‌ها از محضر استاد آیت‌ﷲ شیخ حسن تهرانی به صورت خصوصی کسب فیض نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی از اساتید سختکوش حوزه علمیه قم است که تدریس خارج فقه و اصول را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد. وی مدیریت کتابخانه فلسفه و عرفان تحت اشراف دفتر آیت‌ﷲ‌العظمی سیستانی را بر عهده دارد.

تحصیلات دانشگاهی استاد عابدی، تا اخذ دکترای فلسفه از دانشگاه تهران ادامه یافت و از سال ۱۳۶۹ به تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در دروس فلسفه و علوم قرآنی در دانشگاه مشغول شده است.

از حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی، تالیفات متعددی منتشر شده است؛ از جمله آشنایی با بحارالأنوار، آفتاب سبزوار، دفتر عقل و قلب، مجموعه سخنرانی در کنگره حضرت فاطمه معصومه(س)، معرفت حدیث، مکتب کلامی قم، الآداب الدینیة، الحاشیة علی إلهیات، الحاشیة علی شروح الإشارات جلد ۱ و ۲، مسند علی بن إبراهیم القمی (۸ جلدی).

وی با سابقه ۹۱ ماه جبهه، دارای «نشان فتح» عملیات فتح المبین از سوی فرمانده کل قواست. تحریریه سایت مباحثات، از خداوند متعال برای این استاد ارجمند طلب صحت و توفیقات بیشتر دارد.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید