• نسخهٔ چاپی
  • همخوان کنید
  • دیدگاه شما

بیانات علما و مراجع تقلید در هفته گذشت
حضرت آیت‌الله وحید خراسانی در درس تفسیر خود با اشاره به این‌که هر کس باید به اندازه درک و علم خود سخن بگوید، گفتند: حق خدا بر عباد این است که در چیزی که نمی‌دانند توقف کنند و اگر کسی در برابر چیزی که نمی‌داند به وظیفه خود عمل کند باب علم در برابر او باز می‌شود.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به کنگره شعر فاطمی در قم گفتند: بايد بر دنيا فخر داشته باشيم كه بزرگ‌ترين بانوی جهان الگو و اسوه‌ بانوان مسلمان می‌باشد. امروز زنان ما با پيروی از دستورات انسان‌ساز ايشان خود را در صف مقدم بانوان جهان می‌بينند و به اين كرامت و افتخار بزرگ به خود می‌بالند.

حضرت آیت‌الله سبحانی در درس خارج اصول خود با بیان این‌که امروز در غرب جوانان مسیحی از آثار گذشتگان خود چیزی ندارند، ابراز کرد: اگر می‌خواهیم به این مشکل برخورد نکنیم باید آثار اسلامی را برای آیندگان حفظ کنیم.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، در دیدار جامعه مداحان و معلمین و کادر اجرایی مدارس شهرک‌های سپاه پاسداران استان تهران گفتند: به برکت تعلمیات قرآن، مجالس حسینی و فاطمی و بسیجیان و معلمان آگاه در مقابل تهاجم علیه تشیع و انقلاب اسلامی می‌ایستیم و در این مسیر هیچ گاه نباید حالت انفعالی داشته باشیم.

حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از مسئولان استاد مازندران گفتند: دین می‌خواهد که مردم مزدور نباشند و کریمانه زندگی کنند چرا که مزدوری از کرامت انسان می‌کاهد.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در جمع گروهی از طلاب مدارس علمیه شهرستان چالوس گفتند: مهم‌ترین وظیفه‌ای که حوزویان دارند طلبگی در کلاس درس امام صادق(ع) است که باید فقه و معارف اسلامی و شیعی را بیاموزند و این نوعی جهاد فی سبیل‌الله است.

حضرت آیت الله محمد سعید حکیم با حضور در دفتر حضرت آیت الله بشیر نجفی از این مرجع تقلید عیادت کرد. حضرت آیت الله نجفی چندی پیش به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده بود و روز یکشنبه نیز تحت عمل جراحی قرار گرفت.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی، عصر روز یکشنبه با حضور در بیت آیت الله یحیی انصاری شیرازی از این عالم و عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عیادت کردند. آیت الله انصاری شیرازی که به دلیل کسالت و بیماری مدت‌ مدیدی است که در بستر بیماری قرار دارند، به زحمت اشعاری که حضرت آیت الله نوری همدانی در دفاع از امام و نهضت ایشان در سال ۴۲ سروده بودند را قرائت کردند.

تدبیر
حضرت آیت الله جوادی آملی در درس تفسیر خود با بیان اینکه در جامعه اسلامی، هیچ مجرمی امنیت ندارد گفتند: اگر این مجرمین حمایت نشوند، دیگر کسی به دنبال رواج آن نیز نخواهد بود و دستگاه‌ها به جای مبارزه با آنها به کارهای دیگری می‌پردازند.

پاسخ دهید