مباحثات

رسانه فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

kashef-al-ghetaمدیر بخش خدمات فرهنگی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اعلام این خبر گفت: این لوح با هدف جمع‌آوری و عرضه مجموعه آثار خاندان کاشف الغطاء و تسهیل در امر پژوهش و تحقیق محققان به زبان عربی تولید شده است.

سید مهدی هاشمی افزود: این لوح حاوی ۱۲۳ عنوان کتاب در ۲۰۰ جلد از آثار خاندان کاشف الغطاء در موضوعاتی از جمله، عقاید، تفسیر، فقه، اصول ، اخلاق، تاریخ، کتاب‌شناسی و… از هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

وی با اشاره به قابلیت‌های پژوهشی و فنی لوح فشرده مجموعه آثار «آل کاشف الغطاء»، بیان داشت: جست‌وجوی موضوعی در بیش از ۴۰۰۰ عنوان باب به وسیله فهرست گزینشی، «مقایسه متون برنامه با یکدیگر»، «متن کامل و ترجمه قرآن کریم با امکان جست‌وجو در آیات»، «امکان جست‌وجوی ساده و پیشرفته در متن و فهرست کتب» از جمله قابلیت‌های این لوح فشرده است.

مدیر بخش خدمات فرهنگی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ادامه داد: این مجموعه نفیس دارای متن ۱۰ دوره لغت‌نامه فارسی و عربی در ۶۲ جلد با قابلیت «جست‌وجو» ، «یادداشت‌برداری» ،«ذخیره» ،«ویرایش» و «چاپ متن» از دیگر امکانات لوح فشرده مرحوم کاشف الغطاء(ره) است.

هاشمی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این مجموعه نفیس علاوه بر مراجعه به فروشگاه‌های معتبر محصولات فرهنگی در سراسر کشور، به محل نمایشگاه دائمی مرکز نور واقع در قم، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوی چهار و یا به فروشگاه اینترنتی www.noorshop.ir مراجعه کنند.

رده‌های مرتبط

پاسخ دهید