عیادت فضلای حوزه از استاد عابدی؛

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی از اساتید و محققان سختکوش حوزه علمیه قم، چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش مباحثات، استاد عابدی از مدت‌ها پیش، دچار عارضه کلیوی شده بود و جراحات جنگی نیز این عارضه را تشدید کرد تا نهایتا هفته پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و یک کلیه او از بدن خارج شد. وی هم اینک در منزل بستری است و دوران درمان خود را سپری می‌کند.

استاد احمد عابدی در سال ۱۳۵۱ وارد حوزه علمیه شد و در محضر استادان بزرگی چون آیت‌الله محمدتقی بهجت، آیتالله شیخ مرتضی حائری، آیت‌الله حسین وحید خراسانی، آیت‌الله شیخ جواد تبریزی، آیت‌الله یحیی انصاری شیرازی، آیت‌الله غلامرضا صلواتی، علامه حسن حسن‌زاده آملی و آیت‌الله کوکبی، دروس فقه، اصول و فلسفه را با موفقیت فرا گرفت. این استاد حوزه، همچنین سال‌ها از محضر استاد آیت‌الله شیخ حسن تهرانی به صورت خصوصی کسب فیض نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی از اساتید سختکوش حوزه علمیه قم است که تدریس خارج فقه و اصول را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد. وی مدیریت کتابخانه فلسفه و عرفان تحت اشراف دفتر آیت‌الله‌العظمی سیستانی را بر عهده دارد.

تحصیلات دانشگاهی استاد عابدی، تا اخذ دکترای فلسفه از دانشگاه تهران ادامه یافت و از سال ۱۳۶۹ به تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در دروس فلسفه و علوم قرآنی در دانشگاه مشغول شده است.

از حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی، تالیفات متعددی منتشر شده است؛ از جمله آشنایی با بحارالأنوار، آفتاب سبزوار، دفتر عقل و قلب، مجموعه سخنرانی در کنگره حضرت فاطمه معصومه(س)، معرفت حدیث، مکتب کلامی قم، الآداب الدینیة، الحاشیة علی إلهیات، الحاشیة علی شروح الإشارات جلد ۱ و ۲، مسند علی بن إبراهیم القمی (۸ جلدی).

وی با سابقه ۹۱ ماه جبهه، دارای «نشان فتح» عملیات فتح المبین از سوی فرمانده کل قواست. تحریریه سایت مباحثات، از خداوند متعال برای این استاد ارجمند طلب صحت و توفیقات بیشتر دارد.

پاسخ دهید